Įspūdingai spurtavę žalgiriečiai patiesė CSKA kariauną (komentarai)

Kauno „Žalgiris“ (11/1) VTB Vieningoje lygos rungtynėse su vietos Maskvos CSKA (11/2) kariauna pademonstravo tvirtą charakterį ir šventė puikią pergalę 74:68 (16:21, 17:17, 19:16, 22:14).

Permainingai vykusioje kovoje „Žalgiris“ savo galybę pademonstravo ketvirtajame kėlinyje. Lemiamame ketvirtyje kauniečiai sukaustė rusų puolimą, o A. Juškevičiaus ir D. Lavrinovičiaus duetas garantavo vienuoliktąją pergalę VTB Vieningoje lygoe. Po jos Lietuvos čempionai tapo vienvaldžiais B grupės lyderiais.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: M.Kuzminskas ir D. Lavrinovičius po 12, P.Jankūnas ir M. Popovičus po 11, K.Lavrinovičius 9, V.Lipkevičius 8, A.Juškevičius 5, T.Dardenas 4 (6 atk. kam.), O.Lafayette‘as 2 (5 rez. perd.), M.Delašas ir J.Foote‘as po 0.

CSKA: M.Teodosičius 13, S.Weemsas ir N. Krstičius po 12, V.Micovas 8.

Komentarai. Joanas Plaza, „Žalgirio“ treneris: „Šiose rungtynėse bandėme atsigauti psichologiškai. Nebeturime Ibrahimo Jaabero, serga Rimantas Kaukėnas. Prieš rungtynes sužinojome, kad dar nė minutei negalės padėti Robertas Javtokas. Taip pat mes susiduriame su labai nepalankiu tvarkaraščiu. Tačiau nei vienas žaidėjas nesiskundė, komanda kovėsi. Labiausiai noriu pasveikinti savo jaunus žaidėjus. Nuo sezono pradžios jie labai patobulėjo ir labai padėjo šiose rungtynėse.

Žinau, kad kitos rungtynės su CSKA bus labai sunkios. Jie prisimins šį pralaimėjimą, tačiau ši pergalė jau yra mūsų. Labai džiugu ir dėl to, kad „Žalgiris“ prieš CSKA Maskvoje nėra laimėjęs nuo praėjusio amžiaus.

Ko išmokome iš pralaimėjimo CSKA Kaune? Kaune jie puikiai metė tritaškius, gerai kovojo dėl kamuolių, bet aš visada kartojau, kad  jei mes žaisime taip, kaip mokame, galime kovoti su visomis komandomis“.

Ettore Messina, CSKA treneris: „Žalgiris“ žaidė kietai ir žaidė kaip komanda, o mes nebuvome tinkamai nusiteikę. Nuo sezono pradžios praėjo šeši mėnesiai ir dabar aš galiu pasakyti, ko galime tikėtis iš šios komandos. Prieš kelias savaites mes jau buvome susižaidę, tačiau kai pasveiko traumuoti žaidėjai, pradėjome žaisti individualiai, savanaudiškai. Tingiai žaidėme su „Unicaja“, blogai žaidėme su „Spartak“, o šiandien išėjome taip, lyg rungtynės nieko nereikštų. Neturime psichologinės stiprybės, kurią turėjo praėjusios CSKA komandos. Mes tai bandome pakeisti, bet nežinau ar mums pavyks. Visą sezoną žaidėjuose bandėme išugdyti lyderius. Atrodė, kad procesas eina link pabaigos. Tačiau po pergalės prieš „Žalgirį“ Kaune viskas buvo išmesta į šiukšlyną ir vėl viską reikės pradėti iš naujo.

Kodėl ketvirtajame kėlinyje neprašėme pertraukėlių? Per jas komandos žaidėjai negalvoja, kaip reikės žaisti, o kaip apkaltinti komandos draugus, kad šie kažko nepadarė“.

***

Rungtynių eiga.

I kėlinys. „Žalgiris“ mačą pradeda tokiu startiniu penketu: Oliveris Laffayettas, Vytenis Lipkevičius, Tremmellas Dardenas, Mario Delašas, Darjušas Lavrinovičius.

Kauniečių taškų sąskaitą tolimu metimu atidaro V. Lipkevičius. Jaunasis žalgirietis netrukus sudrasko CSKA gynybą veržliu reidu. Maskviečius į priekį tempia sėkmingas M. Teodosičiaus žaidimas. Įpusėjus kėliniui minimalią persvarą turi šeimininkai (10:9).

Po gražaus žalgiriečių derinio V. Lipkevičius smeigia dar vieną tritaškį. Jau kurį laiką svečiai negali pelnyti taškų - 16:12 žalgiriečiai vejasi. Po puikaus A. Juškevičiaus perdavimo taškų badą nutraukia komandos kapitonas Paulius Jankūnas, maskviečiai atsako tritaškiu. Kėlinį dvitaškiu metimu užbaigia M. Popovičius - 21:16 pirmauja CSKA.

II kėlinys. „Žalgiris“ ketvirtį pradeda sėkmingai: M. Kuzminskas kala kamuolį iš viršaus. P. Jankūnas pelno du taškus su pražanga. Tą patį kitoje atakoje padaro ir M. Kuzminskas - lygu 25:25 (13 min). Po dvitaškį prideda A.Juškevičius ir O. Laffayettas. Rusų klubas nesnaudžia ir vėl įgyja penkių taškų pranašumą.

Į galingą maskviečių dėjimą D. Lavrinovičius atsako puskabliu. T. Dardenas prie savęs pritraukia tris varžovus, tuo pasinaudodamas P. Jankūnas pelno du taškus. Įpusėjus rungtynėms 38:33 pirmauja CSKA.

Iki pertraukos rezultatyviausiai žalgiriečių gretose rungtyniavo V. Lipkevičius (8 tšk), P. Jankūnas (7 tšk) ir D. Lavrinovičius (6 tšk).

Šeimininkų klube išsiskyrė M. Teodosičius (11 tšk), S. Weemsas (8 tšk) ir N. Krstičius (6 tšk).

III kėlinys. T. Dardenas atsilošęs įveikia M. Teodosičiaus gynybą, M. Popovičius prideda dvitaškį ir kauniečiai vėl priartėja - 37:38 (22 min). T. Dardenas nuostabiu dėjimu „Žalgirį“ išveda į priekį. Pirmuosius taškus CSKA pelno praėjus trims minutėms nuo trečiojo kėlinio pradžios. K. Lavrinovičiaus ir P. Jankūno dvitaškiai bei M. Popovičiaus tolimas dūris  didina kauniečių pranašumą iki penkių taškų. Pirmąją kėlinio atkarpą kauniečiai laimi 13:2.

CSKA atsigauna ir pelno 8 taškus iš eilės. Į juos žalgiriečiai atsako K. Lavrinovičiaus ir M. Kuzminsko dvitaškiais. Rusai bando sugniuždyti „Žalgirį“ tolimais metimais. Po permainingo trečiojo kėlinio svečiai vejasi - 52:54.

IV kėlinys. D. Lavrinovičius krauna kamuolį iš viršaus ir išlygina rezultatą. M. Kuzminskas demonstruoja kovingumo pavyzdį - po varžovų krepšiu atkovoju du kamuolius iš eilės ir smegia tolimą šūvį. „Žalgiris“ sėkmingai sužaidžia "du prieš du, D. Lavrinovičius dar kartą sudrebina maskviečių krepšį, o A. Juškevičius taiklus iš toli. Kauniečiai priekyje - 64:56 (36 min).

A. Juškevičius baudos aikštelėje vėl atanda D. Lavrinovičių, vėliau brolis atsilygina tuo pačiu. CSKA sumažina skirtumą iki 4 taškų. Rusų klubas naudoja tyčinių pražangų taktiką. M. Popovičius šaltakraujiškai sumeta keturis baudos metimus ir įtvirtina gražią ir valingą „Žalgirio“ pergalę - 74:68.

Situacija prieš rungtynes.

Principai. Šių komandų akistata visada sukelia didžiulį ažiotažą, nepriklausomai nuo komandų pajėgumo. „Žalgirio“ ir CSKA mūšiai turi ryškų istorinį atspalvį. Prieš kelis mėnesius lietuvių klubas Kauno arenoje CSKA nukalė užtikrintai, o veteranų dvikovoje sėkmė taip pat lydėjo Arvydo Sabonio komandą. Ar pyktelėję rusai atsirevanšuos namų aikštelėje?

Situacija. VTB Vieningosios lygos B grupėje šios dienos varžovai dalijasi 1-2 pozicijas. CSKA per dvylika turų suklupo tik sykį – spalio pabaigoje Kaune. „Žalgiris“ varžovų pranašumą pripažino taip pat vos kartą, kai išvargintas nuolatinių kelionių ir varžybų Latvijoje pralaimėjo Rygos VEF. Neverta pamiršti, kad sezonas jau persirito į antrąją pusę, žemiau lentelėje esantys varžovai nesnaudžia, todėl kiekviena pergalė tampa vis reikšmingesnė.

Nuotaika. Žalgiriečiai į Maskvą atvyksta prieš kelias dienas pasiekę naują klubo rekordą Eurolygoje. Ketvirtadienį kauniečiai net 36 taškais (92:56) sudraskė Berlyno albatrosus ir pasiekė antrą didžiausią pergalę šiame turnyre per visą klubo istoriją nuo 1999 m. Visgi žaliai baltų snaiperis ir krepšinio mėgėjų numylėtinis Marko Popovičius pripažino, kad tolimos kelionės vargina ne tik fiziškai, bet psichologiškai. Ar tai atsilieps komandos ir kroato žaidimui?

Savo ruožtu CSKA turėtų būti kaip reikiant įniršę. Eurolygos „Top16“ varžybose centrinis armijos klubas patyrė dvi nesėkmės iš eilės. Šią savaitę po pratęsimo Madride maskviečiai pripažino „Real“pranašumą (78:86), o dar anksčiau savo aikštėje gana sensacingai neatsilaikė prieš svečius iš Andalūzijos Malagos „Unicaja“ krepšininkus (81:94).

Sentimentai ir kova. Praėjusį sezoną CSKA klube rungtyniavęs Darjušas Lavrinovičius buvusiems komandos draugams iš Lietuvos atgabeno šakočių. Įdomu, kuo „Žalgirį“ nustebins buvęs kauniečių lyderis Sonny Weemsas? Juokai juokais, tačiau „Žalgiris“ yra stipriai motyvuotas ir dėl to, jog prieš dvi savaites Eurolygos rungtynėse su maskviečiais Lietuvos čempionai patyrė gana skaudų pralaimėjimą (73:87). Kauniečiai kupini ryžto įrodyti, kad nėra prastesnė komanda ir gali kovoti dėl pergalės.