Ispanui F.Alonso gimtinės trasa buvo itin sėkminga

Pasaulio „Formulės 1“ čempiono aštuntąjį etapą - Europos „Grand Prix“ lenktynes Valensijoje (Ispanija) - sekmadienį laimėjo tik iš vienuoliktosios pozicijos startavęs dukart (2005 ir 2006 metų) pasaulio čempionas ispanas Fernando Alonso su „Ferrari“.

Pergalę ispanui garantavo pagrindinių varžovų nesėkmės - kai po saugos automobilio fazės netikėtai sustojo iš pirmosios pozicijos startavęs bei čempiono titulą ginantis vokietis Sebatienas Vettelis („Red Bull“), o po kelių ratų ir iš lenktynių pasitraukęs prancūzas Romainas Grosjeanas („Lotus“).

Ispanijos lenktynininkas 57 trasos ratus - 308,883 km - įveikė per 1 valandą 44 minutes ir 6,421 sekundės aplenkė trečią kartą šiemet ant prizininkų pakylos užlipusį suomį Kimį Raikkoneną („Lottus“).

Trečiąja pozicija netikėtai džiaugėsi pirmą kartą ant prizininkų pakylos po sugrįžimo į „Formulės 1“ lenktynes pakilęs septyniskart pasaulio čempionas vokietis Michaelis Schumacheris („Mercedes“).

Iškovojęs antrąją pergalę sezone ir 29-ąją karjeroje F. Alonso tapo lyderiu ir bendroje pasaulio čempionato įskaitoje. Jis surinko 111 taškų ir 20 taškų lenkia į antrą vietą pakilusį australą Marką Webberį („Red Bull“), kuris sekmadienį finišo liniją kirto ketvirtas:

1. Fernando Alonso (Ispanija), „Ferrari“         1 val. 44 min. 16.649 sek.
2. Kimi Raikkonen (Suomija), „Lotus“                    atsiliko 6.421 sek.