Ispanijos rinktinė nugalėjo argentiniečius

Draugiškose rungtynėse pasaulio čempionai ispanai po atkaklios kovos paskutinėmis sekundėmis palaužė olimpinius čempionus iš Argentinos rezultatu 90:88 (23:13, 22:17, 18:25, 27:33). Su šiomis komandomis Ispanijoje teks žaisti ir Lietuvos rinktinei.

Rungtynes šeimininkai pradėjo įspūdingu spurtu 9:1, tačiau argentiniečiai pamažu ėmė rinkti taškus ir Andreso Nocionio dėka priartėjo iki 6 taškų - 15:9. Vis dėlto kėlinuką geriau baigė ispanai, kurie pirmavo 23:13. Antrame ketvirtyje situaciją kontroliavo Ispanijos krepšininkai, kurie išlaikė dviženklį pranašumą. Svečiams pavyko kelis kartus grąžinti 8-9 taškų deficitą, tačiau kėlinuką užtikrintai, Jose Manuelio Calderono pastangomis, užbaigę pasaulio čempionai įgijo 15 taškų persvarą - 45:30.

Po didžiosios pertraukos iniciatyva priklausė jau Argentinos ekipai, kuri pristabdė ispanų puolimą ir sumažino skirtumą iki vienženklio - 63:55.

Ketvirtame kėlinuke skirtumas ilgą laiką nesikeitė - vienu metu olimpiniams čempionams pavyko priartėti iki šešių taškų - 81:75, tačiau ispanai čia pat grąžino atotrūkį iki dešimties. Argentiniečiai kur kas dažniau rinko baudas - rungtynių nesugebėjo baigti Carlosas Delfino ir Andresas Nocionis, o dar keturi krepšininkai surinko po keturias pražangas, tuo tarpu ispanai prasižengė kone dukart mažiau. Likus daugiau nei minutei Manu Ginobilis tolimu metimu sugrąžino intrigą, o netrukus komandas skyrė vos vienas metimas - 87:85.

Argentinos ekipa turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet Luisas Scola pataikė tik vieną baudos metimą. Ricky Rubio sumetė abi baudas, tačiau gynyboje prasižengė prieš tritaškį metusį M.Ginobilį. Svečių ekipos lyderis taip pat nepasinaudojo galimybe išplėsti pratęsimą - tikslą pasiekė tik du metimai iš trijų. Tašką rungtynėse padėjo vienas R.Rubio baudos metimas - 90:88.

Ispanija: J.M.Calderonas 18, M.Gasolis 12 (5 atk. kam.), P.Gasolis ir R.Lopezas - po 11, F.Reyesas 10 (8 atk. kam.), R.Fernandezas 9.
Argentina: M.Ginobilis 18, C.Delfino ir A.Nocionis - po 15, R.Gonzalezas 13, L.Scola 9 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Quinterosas 8, P.Prigionis 7.