Ispanai privertė padirbėti Lietuvos jaunių rinktinę (komentarai)

Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinė turėjo vargo su Ispanijos komanda, tačiau antroje mačo pusėje įrodė savo pranašumą.

Trečiajame kėlinyje ispanai dar kvėpavo iki šiol Europos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse nesustabdomą žaidimą demonstravusiems lietuviams į nugarą. Vis dėlto pirmenybių šeimininkai susiėmė ir šventė eilinę pergalę 77:58.

Likus vienam turui iki antrojo čempionato etapo pabaigos, Lietuvos komanda tebėra E grupės lyderė. Paskutinįjį mačą vietą ketvirtfinalyje jau užsitikrinę Kazio Maksvyčio auklėtiniai žais trečiadienį su Latvijos ekipa.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. Mačas tvankioje "Lietuvos ryto" arenoje lietuviams prasidėjo kur kas sudėtingiau nei ankstesnės dvikovos. Įpusėjus kėliniui čempionato šeimininkai pirmavo tik 10:9, tačiau tuomet nuo trijų taškų linijos prabilo Deividas Pukis ir Edgaras Ulanovas. Lietuvos komanda atsiplėšė nuo varžovų 7 taškų skirtumu, o pirmąją žaidimo atkarpą laimėjo rezultatu 20:14.

Antrasis kėlinys. 13 min. Lietuvos rinktinė pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą. Spurtavę lietuviai buvo pabėgę 15 taškų skirtumu, tačiau ispanai nežadėjo lengvai pasiduoti. 18 min. Pere Oriolos dvitaškis vėl sumažino Ispanijos komandos deficitą iki vienženklio skaičiaus - 35:27. Nesugebėję rezultatyviai užbaigti kelių atakų iš eilės, lietuviai po dviejų kėlinių pirmavo "tik" 38:32.

Trečiasis kėlinys. Ispanai toliau artėjo prie varžovų ir 22 min. sumažino skirtumą iki 39:36. Lietuviai bent laikinai išvengė būtinybės grumtis taškas į tašką dėl kelių sėkmingų Jono Valančiūno žaidimo epizodų. Būtent šis vidurio puolėjas kartu su E.Ulanovu ir D.Pukiu, nors ir sunkiai, bet tempė savo komandą į priekį puolime. 25 min. taiklų tolimą šūvį paleido Renaldas Simanavičius, ir Lietuvos rinktinė galėjo kiek lengviau atsikvėpti - 49:38. Lietuvių žaidimas pagaliau išsijudino, daugiau kamuolių baudos aikštelėje sulaukęs J.Valančiūnas keletą atakų užbaigė triuškinamais dėjimais, ir trenerio Kazio Maksvyčio auklėtiniai prieš paskutinįjį ketvirtį turėjo kiek saugesnę persvarą - 62:49.

Ketvirtasis kėlinys. D.Rediko tritaškis padidino lietuvių pranašumą iki 68:53. Lietuvos krepšininkai dukart iš eilės atėmė kamuolį iš oponentų ir dar labiau "trūktelėjo" į priekį - 72:53. Komandos įsivėlė į chaotišką žaidimą, o rungtynių laikas vis labiau tirpo. Iki kėlinio pabaigos likus pustrečios minutės, K.Maksvyčio ekipa pirmavo 72:55. Lietuviai laimėjo rungtynes 77:58.