Ispanai po pratęsimo palaužė Kinijos krepšininkus

Pekino olimpinių žaidynių vyrų krepšinio B grupės rungtynėse po įtemptos kovos Ispanijos sportininkai rezultatu 85:75 nugalėjo lietuvio Jono Kazlausko treniruojamą Kinijos rinktinę.

Pirmajame kėlinuke vyko apylygė kova, nei vienai, nei kitai komandai nepavyko labiau išsiveržti į priekį. Antrajame ketvirtyje kinai persvėrė rezultatą savo naudai bei ėmė tolti. Iki ilgosios pertraukos šeimininkai susikrovė 9 taškų persvarą.

Vėliau kinai ir toliau stengėsi išlaikyti savo persvarą, o ketvirtojo kėlinuko pradžioje ji išaugo iki 15 taškų (52:37). Vis dėlto tuomet Ispanija ėmė vytis savo varžovus. Iki ketvirčio pabaigos likus 3 minutėms po Rudyčio Fernandezo dvitaškio komandas teskyrė 1 taškas (68:67). Galiausiai rezultatą išlygino iki kėlinuko pabaigos likus 19 sekundžių dvitaškį pataikęs Marcas Gasolis (72:72). Pergalę ispanams galėjo išplėšti Rickys Rubio, tačiau jo metimas buvo netaiklus - pratęsimas.

Per papildomas 5 minutes iniciatyvą perėmė Ispanijos rinktinė. Kinai pradėjo dažniau klysti, atakuoti pro šalį, o ispanai netrukus išsiveržė į priekį 5 taškais (79:74). Vėliau Ispanijos persvara išaugo iki dviženklio skaičiaus (85:75).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė P.Gasolis (27 tšk.), R.Fernandezas (21 tšk.). Tarp Kinijos krepšininkų daugiausia taškų įmetė L.Wei (19 tšk.), Z.Wangas ir Z.Fangyu (po 15 tšk.), Y.Mingas (11tšk.)