Iškovota bronza žada naują kikbokso erą Lietuvoje

Lūkesčius pranokęs Ryčio Rutkausko ir Chasano Chalilovo pasirodymas pasaulio jaunimo kikbokso čempionate žada naują kikbokso Lietuvoje erą.

Rugsėjo 19-26 d. Belgrade, Serbijoje, vyko pasaulio jaunimo kikbokso čempionatas, kuriame dalyvavo per 700 kovotojų iš 50 pasaulio šalių.

Lietuvos kovotojai, atstovaujantys Ukmergės sporto klubui „Vilkas“ - Rytis Rutkauskas (svorio kategorija iki 54 kg) ir Chasanas Chalilovas (svorio kategorija iki 63,5 kg) -iškovojo čempionato bronzos medalius. Abu sportininkus treniruoja Vadimas Zelevas. 

Lietuvos kikbokso federacijos generalinis sekretorius Audrius Santackas tikina, kad šių vaikinų pasirodymas, pranokęs lūkesčius, žada naują kikbokso Lietuvoje erą.

„Varžybų lygis buvo labai aukštas. Daug ką pasako tai, kad dalyvavo 50 valstybių sportininkai, o finalinė kova buvo net penkta. Lietuviams patekimas į pusfinalį – nuostabus pasiekimas. Šie jaunuoliai tikrai gero lygio, tikėjomės, kad jie gali kovoti dėl 5-8 vietų, tačiau iškovoti medaliai – maloniai nustebino“, - teigė A.Santackas.

Iš viso pirmenybėse dalyvavo penki lietuviai. Kovos vyko pagal europietiškas K-1 taisykles.

„Kas lėmė sėkmę? Labai įtemptos treniruotės ir atsakingas klubo bei trenerio Vadimo Zelevo darbas. Šiandien „Vilkas“ yra stipriausias ir rimčiausiai dirbantis kikbokso klubas Lietuvoje“, - sakė A.Santackas.

„Esame neolimpinės sporto šakos federacija, bet norime parodyti, kad esame, kad dirbame, kad vežame medalius. Tokie medaliai yra didelis dalykas. Tai puiki sporto šakos reklama, padedanti į treniruočių grupes pritraukti daugiau vaikų“, - džiaugėsi A.Santackas.

Pasak federacijos vadovo, pastarasis dešimtmetis Lietuvos kikboksui buvo sudėtingas ir permainingas.

„Kikbokse buvo didžiulė pertrauka. Iki 2000-ųjų kikboksas Lietuvoje blizgėjo. Turėjome daug medalių įvairiuose čempionatuose. Po to aštuonis devynis metus buvo visiškas štilis. Kodėl? Viską užgožė universalios kovos bei Tailando boksas. Pasikeitė kartos, atsirado kiti prioritetai.

Lietuvoje kikboksas atsirado anksčiau nei Tailando boksas, kurį laiką ėjome paraleliai. Bet Tailando boksas buvo arčiau bušido, ir prasidėjus bušido bumui daugelis kikbokso klubų metėsi į Tailando boksą. Praradusi klubus federacija pamažu, galima sakyti, nustojo funkcionuoti.

Vis dėlto prieš keletą metų federacija buvo reorganizuota. Grįžome atgal, radome savo nišą, ir nuo praėjusių metų vėl vyksta intensyvus darbas ir, manau, einama teisinga linkme. Jau įvyko du suaugusiųjų Lietuvos čempionatai, jaunimo pirmenybės. Turime puikią sportininkų kartą“, - pasakojo LKF generalinis sekretorius.

„Buvo laikai, kai pagrindinį Lietuvos kikbokso klubą – Vilniaus „Geležinį vilką“ - žinojo visa Europa. Vengrai, austrai, vokiečiai... Visi puikiausi ištardavo šį vardą. Šio klubo nebeliko, bet mes vėl grįžtame į kikbokso pasaulio eltią, ir tai yra labai malonu“, - pridūrė A.Santackas.   

Vis dėlto federacijos vadovas pripažįsta, kad sunkumų ir šiandien nėra taip paprasta  išvengti. „Neolimpiniame sporte, deja, taip yra: įdedi daug darbo, pastangų, bet staiga sportininkas parašo žinutę „treneri, nepykite, neturiu iš ko gyventi“, ir jau kitą dieną sėdi Airijoje, Ispanijoje ar Norvegijoje...“, - apgailestavo A.Santackas.

Jau šį savaitgalį Ukmergėje vyks tarptautinis vaikų kikbokso turnyras, kuriame varžysis 10-15 metų jaunieji kovotojai. Į turnyrą atvyks svečiai iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos.


Šiame straipsnyje: kikboksas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių