I. Tobias ir D. Stagniūnas nepraranda viltes dalyvauti olimpiadoje

„Aš – optimistė. Todėl tikiu, kad viskas bus gerai. Juk Seime, kitose valdžios institucijose vis garsiau kalbama apie įstatymų pakeitimus. Laiko dar yra – iki Sočio olimpinių žaidynių liko metai“, - teigė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė. Ji tiki, kad amerikietei Isabellai Tobias išimties tvarka visgi bus suteikta Lietuvos pilietybė ir 21 metų sportininkė kartu su 27-erių Deividu Stagniūnu galės atstovauti mūsų šaliai Sočio olimpiados ledo šokių varžybose.

Tiesa, pirmiausia porai reikia iškovoti kelialapį į Sočio žaidynes. Tai sportininkai bandys padaryti kitą savaitę Kanados mieste Londone vyksiančiame dailiojo čiuožimo pasaulio čempionate. Bilietus į 2014 metų olimpiadą iškart gaus 19 duetų iš 31 dalyvausiančio. Pernai I. Tobias ir D. Stagniūnas planetos pirmenybėse buvo 18-ti, užpernai – 14-ti. Net jei Londone nepavyktų patekti tarp olimpiados dalyvių, dar penki bilietais į Sočį bus išdalinti rudenį Vokietijoje vyksiančiose atrankos varžybose.

„Jei nenutiks kažko nenumatyta, nebus labai šiurkščių klaidų, mūsiškiams neturėtų būti sunku patekti tarp 19 geriausių porų. Po to, kai Isabella ir Deividas vasarį varžybose Vokietijoje užėmė antrąją vietą ir pasiekė geriausią savo rezultatą, jie dar labiau patobulėjo. Šokėjai visą laiką dirbo Amerikoje su savo treneriu Igoriu Špilbandu.

Labiausiai bijau, kad prieš pat čempionatą ar jo metu nebūtų paskelbtas neigiamas Konstitucinio Teismo išaiškinimas dėl pilietybės. Nes kažkodėl mums skaudžias naujienas sužinome per varžybas ar prieš pat jas. Žinoma, jei sprendimas būtų teigimas – puiku. O apie neigiamą geriau sužinoti po čempionato, kai jau turėsime olimpinį kelialapį. Mes dar turime teisę kreiptis į šalies prezidentę dėl pilietybės suteikimo išimties tvarka. Ir jei būsime iškovoję vietą olimpinėse žaidynėse, tai bus svarus mūsų argumentas, galintis pakeisti situaciją“, - aiškino L. Vanagienė.

I. Tobias kartą jau bandė tapti mūsų šalies piliete, sėkmingai išlaikė lietuvių kalbos egzaminą.

Tačiau šių metų sausio pradžioje šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Konstitucinio Teismo pateiktais išaiškinimais, Pilietybės įstatymu, atsižvelgusi į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą ir įvertinusi visas aplinkybes, nesuteikė amerikietei pilietybės išimties tvarka. Nesuteikti sportininkei Lietuvos pilietybės rekomendavo ir Pilietybės reikalų komisija.

Bet neseniai D. Grybauskaitė Konstitucinio Teismo paprašė išaiškinti, ar galima tik įstatymu, nekeičiant Konstitucijos, plėsti atvejų ir sąlygų sąrašą, kada Lietuvos pilietybė užsienio piliečiui gali būti suteikta išimties tvarka.

Į pasaulio čempionatą Kanadoje keliauja dar viena Lietuvos čiuožėja – solisčių varžybose dalyvausianti Inga Janulevičiūtė. Jai planetos pirmenybių metu, kovo 16-ąją, sukaks 18 metų.

I. Janulevičiūtės tikslas taip pat yra olimpinis kelialapis. Jų londone bus išdalinta 24, o dar šeši – rugsėjį atrankos varžybose Vokietijoje.

„Kanadoje startuos tik 35 moterys, surinkusios reikiamą taškų skaičių, leidžiantį dalyvauti pasaulio čempionate. Todėl vien patekimas į šias varžybas yra pasiekimas. Inga – jauna ir perspektyvi čiuožėja. Ji tikrai gali laimėti olimpinį kelialapį, tik turi padaryti viską, ką moka geriausiai“, - tvirtino L. Vanagienė.

Besirengdama pasaulio čempionatui I. Janulevičiūtė daugiausia laiko praleido Kaune su savo treneriu Dmitrijumi Kozlovu. Be to, ji dvi savaites praleido Paryžiuje pas savo pirmąją trenerę, buvusią L. Vanagienės auklėtinę, daugkartinę Lietuvos čempionę Ingridą Zenkevičiūtė-Snieškienę. Ši specialistė dar vasarą padėjo čiuožėjai kurti šio sezono programą.

Šių metų Europos čempionate I. Janulevičiūtė užėmė 31-ąją vietą. I. Tobias ir D. Stagniūnas žemyno pirmenybes, sausį vykusias Kroatijoje, praleido dėl sportininko sveikatos sutrikimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal

Gal portretas
kai kam kai kur prašvis? Vienintelė sritis - sportas ir kultūra kas dar liko ir kas dar geba pristatyti Lietuvą iš teigiamos pusės. Kai kas, atrodo, nelabai susigaudo šiuolaikinėje Sporto Olimpinėje erdvėje, o protingai patarti nėra kam...

as

as portretas
Tobias negalima, broliai jau irode kad jiems reikia.O kas paskui musis?

rita

rita portretas
Yra klaidelė pavadinime, turi būti "nepraranda vilties"
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių