Į sporto aukštumas veda ir kraujo ryšiai

Vankuverio žiemos olimpiadą galima vadinti šeimų žaidynėmis, nes ne vien Lietuvos, bet ir kitų šalių rinktinėms atstovauja artimiausi žmonės - broliai ir seserys, o juos treniruoja mamos ar tėčiai.

Slidininkai - su artimaisiais

Olimpiados šeimininkai suskaičiavo, kad Vankuveryje vykstančiose varžybose, pirmiausia ledo ritulio, akmenslydžio turnyruose, dailiojo ir greitojo čiuožimo, slidinėjimo lenktynėse, užregistruota daugiau nei penkios dešimtys giminystės ryšiais susijusių atletų, jų trenerių bei sporto organizacijų vadovų.

Lietuvos slidininkę Iriną Terentjevą treniruoja jos tėvas Igoris Terentjevas, o Mantą Strolią - jo mama Kazimiera Strolienė.

Snieglenčių varžybose aukso medalį iškovojusios australės Toros Bright treneris - jos brolis Benas, o Estijai sidabrą pelniusios slidininkės Kristinos Šmigun-Vaehi patarėjas - tėvas Anatolijus Šmigunas.

Priešingose barikadose buvo norvegai broliai Janas ir Tommy's Schmidai. Jie dalyvavo Šiaurės dvikovės varžybose. Janas šiose olimpinėse žaidynėse reprezentavo Norvegiją, Tommy's - Šveicariją. Sėkmingiau pasirodė J.Schmidas - jis užėmė 23-iąją vietą. T.Schmidas liko 40-asis.

Brolių Schmidų mama Ruth Schmid yra Norvegijos slidinėjimo federacijos Šiaurės dvikovės komiteto vadovė, o tėvas Rudolfas Schmidas dirba treneriu sporto mokykloje, kurioje karjerą pradėjo Janas ir Tommy's.

Seserys ir broliai - kartu

Latvijai sidabro medalį iškovojo rogučių sporto meistrai broliai Andris ir Juris Šicai. Be to, šis „braliukų“ duetas šiemet laimėjo Europos taurę, jų trofėjų kolekcijoje yra ir du pasaulio čempionatų (2008, 2009 m.) bronzos medaliai.

„Vyresniojo brolio žodis - šiek tiek svaresnis, nors jis, prieš ką nors nuspręsdamas, visada paklausia mano nuomonės“, - teigė A.Šicas.

Skeletono varžybų vicečempionu tapusio latvio Martino Dukuro brolis Tomas liko tik per žingsnį nuo prizininkų - užėmė 4-ąją vietą.

Didžiosios Britanijos delegacijoje yra Sinead ir Johnas Kerrai. Sesuo ir brolis dailiojo čiuožimo šokių ant ledo varžybose po privalomosios ir originaliosios programų užima 8-ąją vietą.

Izraelio atstovai Aleksandra ir Romanas Zareckiai, taip pat sesuo ir brolis - 10-ojoje pozicijoje, Japonijos olimpiečiai Cathy ir Chrisas Reedai - 16-oje, o vokiečiai Christina ir Williamas Beieriai - 18-oje.

C. ir Ch.Reedai yra amerikiečiai, turintys Japonijos pilietybę. Cathy ir Chriso sesuo Allison šioje olimpiadoje atstovauja Gruzijai - ji su Otaru Džaparidze taip pat dalyvauja šokių ant ledo varžybose ir kol kas užima 21-ąją vietą.

JAV moterų ledo ritulio rinktinėje žaidžia seserys dvynės Jocelyne ir Monique Lamoureux, Švedijos vyrų nacionalinėje ekipoje - dvyniai Danielis ir Henrikas Sedinai, Suomijos komandoje - broliai Jarkko ir Tuomo Ruutu, Slovakijos - Marianas ir Marselis Hossa.

Startus stebėjo tėvai

Viena tituluočiausių tarp žiūrovų - kanadiečių Greggų šeima.

Savo dukros Jessicos startus greitojo čiuožimo trumpuoju taku lenktynėse ir sūnaus Jamie'o pasirodymus greitojo čiuožimo arenoje stebėjo penkiskart Stanley'io taurės laimėtojas, buvęs Edmontono „Oilers“ ledo ritulio klubo žaidėjas Randy's Greggas bei dukart olimpinė greitojo čiuožimo čempionė Kathy Gregg.

Jessica 500 m čiuožimo A finale užėmė 4-ąją vietą, o Jamie's taip pat 500 m rungtyje buvo 8-asis.

Per olimpiados atidarymo ceremoniją Argentinos vėliavą nešė trijų žiemos žaidynių dalyvis kalnų slidininkas Cristianas Javieras Simaris Birkneris, o eisenoje žygiavo dvi jo seserys, taip pat kalnų slidininkės - Maria Belena ir Macarena.

Kol kas geriausią rezultatą iš argentiniečių trijulės pasiekė Macarena - ji dvikovės (greitojo nusileidimo ir slalomo) varžybose užėmė 26-ąją vietą.


Šiame straipsnyje: Vankuveris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių