HC „Baltica“ rungtynėse su Liepojos „Metalurgs“ ekipa pralaimėjo (1:4)

Rungtynės su diviziono lyderiais prasidėjo abiejų komandų greitomis atakomis.

„Baltica“ užpuolė latvius pavojingų atakų serija. 5-ą minutę pavojingai nuo mėlynos linijos atakuoja „Metalurgs“ žaidėjas Charaldsas Neimanis, tačiau „Balticos“ vartininkas V. Kuzminas atremia ataką.

Lietuviai ir toliau pavojingai atakuoja, nemažiau pavojingomis atakomis atsako ir svečiai. 10-ą minutę vienas prieš lietuvių vartininką atsiduria latvis Juris Zieminšas, tačiau pelnyti įvarčio nepavyksta. 17-ą minutę Tobias Wilhelmas gauna 2 min baudą.

Kiekybine persvara pasinaudoja varžovai. Po Valterso Freiso ir Vladislavo Dobrenkio perdavimų įvartį pelno puolėjas Juris Zieminš (0:1). 18-ą min. už grubumą 2 min baudą gauna latvis Raimondas Upenieksas.

Antrojo kėlinio pradžioje, 21-ą minutę svečiai padidina persvarą. Po Juris Zieminšo ir Robertso Mamčinso perdavimų, įvartį pelno „Metalurgs“ žaidėjas Valtersas Freisas (0:2). „Baltica“ nepasisuoda ir jau 30-ą minutę švelnina rezultatą.

Po tikslių Eriko Sadausko ir Tobias Wilhelmo perdavimų įvartį pelno puolėjas Filipas Ondračekas (1:2). 33-ią minutę svečiai didina persvarą. Latvių puolėjas Valters Freisas pelno antrąjį savo įvartį (J. Ziemnš, V. Dobrenkij). Rezultatas 1:3.

36-ą minutę prasižengia „Metalurgs“ žaidėjas Ralfas Grinbergsas. 37-ą minutę baudą gauna ir latvis Ilja Makarovas. Už grubumą baudžiamas ir lietuvių žaidėjas Pavolas Fančovičius. Netrukus 2 min baudą už pakištą koją gauna Petras Lintemeras. Paskutinę antrojo kėlinio minutę baudas gauna latviai Vladislavas Dobrenkij ir Erikas Arinieks, o „Metalurgs“ ekipa užsidirba 10 min. komandinę baudą.

Trečiojo kėlinio pradžioje prasižengia „Balticos“ puolėjas Ilja Mašencovas. Komandos žaidžia keturi prieš keturis, atakos aštrėja. 46-ą min. prasižengia Arturas Rybakovas. Varžovai bando pasinaudoti žaidėjų persvara aikštėje, tačiau nesėkmingai.

Po kelių minučių baudą gauna ir lietuvių žaidėjas Petras Lintemeras. 49-ą minutę Ondrėjus Burzala taip pat gauna 2 min. baudą. „Baltica“ trumpam lieka žaisti tryse. 51-ą min. „Metalurgs“ žaidėjas Sandis Šostakas gauna 2 min baudą. „Balticos“ gynėjas Michal Sluka už grubumą gauną 2 min baudos.

Kėlinio pabaigoje abi komandos žaidžia esant lygiam žaidėjų skaičiui. 59-ą min. po latvių žaidėjo L. Mazurs-Mago perdavimo persvarą didina puolėjas Edgaras Arunieks (1:4). Rungtynės po atkaklios kovos baigiasi diviziono lyderių pranašumu.

Po šio susitikimo „Baltica“ su 24 taškais užima 6 poziciją turnyrinėje lentelėje. Antrąsias rungtynes su Liepojos „Metalurgs“ ekipa Vilniaus „Baltica“ žais rytoj, lapkričio 4 d. 17 val. Elektrėnų ledo arenoje.

Dmitrijus Medvedevas: turėjome geras progas laimėti

Vyriausiasis „Balticos“ treneris įvertino susitikimą su Liepojos „Metalurgs“ ekipa, kurį „Baltica“ pralaimėjo rezultatu 1:4.

– Tikriausiai šį vakarą mūsų nuotaika galėjo būti ir geresnė...

– Ką ir besakyti, prieš rungtynes žaidėjams buvo duota užduotis pasistengti sužaisti be pražangų ir kuo labiau spausti varžovą jo aikštės pusėje, tačiau pirmosios užduoties dalies komanda neįvykdė. Būtent pražangos ir praleistas įvartis pirmomis antrojo rungtynių kėlinio sekundėmis išmušė vaikinus iš vėžių. Varžovas tikrai patiko, komanda dinamiška, žaidžia kombinuotą ledo ritulį, šaunuoliai. Manau, kad jeigu ne kvailos mūsų pražangos, galėjome persverti svarstykles mūsų naudai.

– Trečiasis kėlinys parodė, kad žaidėjų akyse nebuvo ugnies, nors rezultatas tebuvo 1:3 ir dar viską galima buvo pakeisti.

Sutinku, nusiteikimo tikrai trūko, ties tuo dar dirbsime.

– Jaunasis lietuvių puolėjas E. Sadauskas „Balticos“ sudėtyje žaidžia jau penktas rungtynes. Ar jaučiasi progresas?

Noro žaisti jis turi išties daug, labai stengiasi. Šiandien Erikas prisidėjo prie mūsų vienintelio įvarčio, o tai reikšmingas dalykas.