G.Volungevičiūtė iškovojo sidabrą

Geltonojoje jūroje vykstančioje buriavimo olimpinėje regatoje 25-erių metų Gintarė Volungevičiūtė finaliniame plaukime "Laser Radial" klasės varžybose iškovojo sidabro medalį.

Antradienį finaliniame plaukime žaidynių debiutantė G.Volungevičiūtė finišavo pirma, bet bendroje įskaitoje surinkusi 42 baudos taškus liko antra.

Aukso medalis atiteko amerikietei Annai Tunnicliffe (37 baudos taškai), bronzos - 2006 metų pasaulio čempionei kinei Lijiai Xu (50 baudos taškų).

Kai prasidėjo finalinis plaukimas, iš karto į priekį išsiveržė Gintarė Volungevičiūtė. Ilgą laiką atrodė, kad aukso medalį laimės lietuvė, bet likus iki finišo maždaug 200 metrų Naujosios Zelandijos buriuotoja padarė „reversą" ir praleido į priekį dėl aukso medalio kovojančią  amerikietę A.Tunnicliffe, taip „pakeldama" ją į turnyrinės lentelės viršų.

Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Robertas Dargis teigia, kad šis lietuvės iškovotas medalis - ilgamečio ir atkaklaus trenerių darbo rezultatas. „Mes, kaip ir visa Lietuva, didžiuojamės Gintarės laimėjimu. Šis pasiekimas tuo pačiu yra ir įrodymas, kad po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos buriuotojų sąjungai, nepaisant visų sunkumų ir valstybės paramos stygiaus, pavyko išugdyti jaunąją profesionalių buriuotojų kartą. Ir visa tai - tik kantrybe apsišarvavusių ir savo veiklai pasišventusių žmonių ilgamečio darbo rezultatas", - teigė R. Dargis.

Lietuvos buriuotojų sąjungos jaunimo komisijos pirmininkas Rimas Vilkas priminė, kad 1997 metais vyrų „Laser Radial" jachtų klasėje pasaulio čempiono titulą buvo iškovojęs Lietuvos buriuotojas Raimondas Šiugždinis. Toje pačioje klasėje 1996, 1997 bei 1998 metais jis tapo ir Europos čempionu. „Aš tikiu, kad visi šie aukšti Lietuvos buriuotojų pasiekimai yra tendencija, rodanti, jog nuo nepriklausomybės atgavimo mums pavyko sukurti geresnes sąlygas buriavimo plėtrai Lietuvoje", - sakė Rimas Vilkas.

Lietuvos buriuotoja G. Volungevičiūtė laimėjo ketvirtąjį ir penktąjį plaukimus. Pirmajame plaukime finišavo 3-a, antrajame -13-a, trečiajame - 8-a, šeštajame - 4-a, septintajame - 21-a (bendrojoje įskaitoje atmetamas prasčiausias rezultatas), aštuntajame - 6-a, devintajame - 4-a. Buriavimo varžybose dalyvavo 28 buriuotojos.