G.Titenis trečią kartą iškopė į Europos plaukimo čempionato pusfinalį

Penktadienį Giedrius Titenis vienintelis iš septynių Lietuvos plaukikų įveikė žemyno čempionato atrankos etapą ir dalyvaus 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje.

Budapešte tęsiasi Europos plaukimo pirmenybės. Vyrų 50 m plaukimo krūtine rungties varžybose 21 metų G.Titenis (27,94 sek.) užėmė aštuntą vietą tarp 49 dalyvių ir pratęs savo pasirodymą pusfinalyje, kuriame startuos 16 sportininkų.

Nuo atrankoje geriausiai plaukusio slovėno Damiro Dugonjičiaus lietuvis atsiliko 0,57 sek.

22-ejų Edvinas Dautartas (29,33 sek.) šios rungties kvalifikacijoje buvo 43-as, o 18-metis Igoris Kozlovskis (29,90 sek.) aplenkė tik vieną varžovą ir liko 48-as.

Primename, kad pirmenybėse Budapešte G.Titenis 100 m plaukimo krūtine distancijoje pateko į finalą ir užėmė 5 vietą, o dvigubai ilgesniame nuotolyje buvo dvyliktas.

Kitose rungtyse startavusiems Lietuvos atstovams penktadienį nepavyko patekti į pusfinalius.

100 m plaukimo peteliške distancijos atrankos neįveikė nei 28 metų Vytautas Janušaitis, nei 25-erių Paulius Viktoravičius. V.Janušaitis (53,68 sek.) buvo 24-as, o P.Viktoravičius (55,40 sek.) užėmė 45 vietą tarp 53 dalyvių. V.Janušaitį nuo pusfinalio skyrė 0,19 sek., P.Viktoravičių – 1,91 sek.

Greičiausias buvo lenkas Konradas Czerniakas, distanciją įveikęs per 52,10 sek.

200 m plaukimo nugara kvalifikacijoje 31 vietą tarp 33 dalyvių užėmė Matas Andriekus (2 min. 07,31 sek.). Greičiausiai plaukė prancūzas Erikas Ressas (1 min. 58,97 sek.).

Aistė Dobrovolskaitė moterų 200 m laisvuoju stiliumi rungties kvalifikacijoje tenkinosi 42 pozicija tarp 44 dalyvių. Devyniolikmetė Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 2 min. 07,36 sek. Atrankos plaukimus laimėjo italė Federica Pellegrini (1 min. 57,29 sek.).