Graikija, Portugalija, Slovėnija ir Prancūzija žais pasaulio futbolo čempionate

Trečiadienį sužaistos ketverios 2010 m. pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyro atkrintamųjų varžybų atsakomosios rungtynės, po kurių kelialapius į Pietų Afriką iškovojo Graikijos, Portugalijos, Slovėnijos ir Prancūzijos rinktinės.

Net pratęsimo prireikė Paryžiuje, kur planetos vicečempionė Prancūzijos vienuolikė sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:1, 0:1) su Airijos futbolininkais. Šios lygiosios buvo palankios prancūzams, kurie pirmąsias rungtynes svečiuose laimėjo 1:0.

Atsakomosiose rungtynėse per pagrindinį laiką pasižymėjo Robbie Keane'as (33 min.), o rezultatą pratęsimo pirmojo kėlinuko pabaigoje išlygino Williamas Gallas (103 min.).

Pergalę namuose trečiadienį pavyko iškovoti tik Slovėnijos rinktinei, kuri po nesėkmės 1:2 svečiuose, Maribore 1:0 (1:0) sugebėjo įveikti Rusijos komandą ir iškovoti kelialapį dėl svečiuose pelnyto įvarčio.

Pergalingą įvartį, garantavusį kelialapį į planetos pirmenybes, pirmojo kėlinio pabaigoje įmušė Zlatko Dedičius (44 min.), o Rusijos ekipa susitikimą baigė be pašalintų iš aikštės Aleksandro Keržakovo (66 min.) ir Jurijaus Žirkovo (90+3 min.).

Kituose dviejuose trečiadienio mačuose pergales iškovojo svečiuose žaidusios komandos: po nulinių lygiųjų namuose, Graikijos futbolininkai Kijeve 1:0 (1:0) įveikė Ukrainos vienuolikę, o Portugalijos rinktinė Zenicoje antrą kartą tokiu pat rezultatu 1:0 (0:0) nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos komandą.

Rungtynėse Ukrainoje vienintelį įvartį įmušė Dimitris Salpigidis (32 min.), o portugalų gretose pasižymėjo Raulis Meirelesas (56 min.).

Be aukščiau išvardintų keturių Senojo žemyno komandų 2010 metų pasaulio futbolo čempionate PAR rungtyniaus Pietų Afrikos Respublikos (turnyro šeimininkė), Olandijos, Anglijos, Ispanijos, Vokietijos, Danijos, Serbijos, Italijos, Šveicarijos, Slovakijos, Japonijos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, Šiaurės Korėjos, Ganos, Dramblio Kaulo Kranto, Nigerijos, Kamerūno, Alžyro, Brazilijos, Paragvajaus, Čilės, Argentinos, Meksikos, JAV bei Hondūro rinktinės.

Paskutinis - 32-asis - planetos futbolo pirmenybių finalinio etapo dalyvis paaiškės Montevidėjuje, kur Urugvajaus rinktinė žais atsakomąsias rungtynes su Kosta Rikos vienuolike. Pirmąsias šių komandų rungtynes rezultatu 1:0 laimėjo svečiuose žaidę Urugvajaus futbolininkai.