Graikai apie Š.Jasikevičiaus kojos operaciją kalba netiesą

Krepšininkas Šarūnas Jasikevičius ir vėl sulaukė išskirtinio dėmesio. Šįkart graikų žiniasklaida pradėjo „tyrimą“, kokia gi operacija buvo vasarą buvo atlikta Atėnų „Panathinaikos“ įžaidėjui.

Dirbtinio implanto nėra

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad 33-ejų Š.Jasikevičiui birželio pabaigoje buvo atlikta kur kas sudėtingesnė operacija nei artroskopinė ir jam neva kelio kremzlės pakeistos dirbtiniais implantais.

Tačiau „Kauno diena“ tuomet tiksliai parašė, kokia operacija buvo atlikta krepšininkui. Operaciją atlikęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas, Kauno medicinos universiteto (KMUK) Ortopedijos ir traumatologijos klinikos gydytojas docentas Rimtautas Gudas tuomet ir neneigė, kad atlikta artroskopinė operacija - ne iš lengvųjų. Jos metu buvo atlikta ir speciali procedūra, po kurios pažeistoje sąnarioje vietoje auga nauja kremzlė. Tačiau tai - ne dirbtinis implantas.

“Nesąmonė“, - graikų teiginius, kad Š.Jasikevičiui implantuota dirbtinė kairės kojos kelio sąnario kremzlė, trečiadienį tvirtai paneigė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas.

“Pats dalyvavau operacijoje ir mačiau, kaip buvo pašalintos atplaišos ir išvalytas kelio sąnarys. Niekas nebuvo įsodinta, apie kokius nors dirbtinius elementus nebuvo nė kalbos“, - kalbėjo V.Trumpickas, pasipiktinęs išgalvotais teiginiais.

Kelio būklė gera

Kodėl jie paskleisti, anot gydytojo, reikia klausti graikų. Jis pats apie tai ką tik kalbėjęsis su Š.Jasikevičių operavusiu kolega R.Gudu ir abu stebėjęsi tokiais prasimanymais.
KMUK gydytojams Š.Jasikevičiaus brolis Vytenis šiomis dienomis perdavė neseniai Šarūnui atlikto tyrimo magnetinio rezonanso aparatu rezultatus. Medikai įsitikino, kad jų paciento sveikata gera.

V.Trumpickas pasidžiaugė, kad Š.Jasikevičius ir jaučiasi gerai, ir jau treniruojasi visa jėga.

Š.Jasikevičiaus tėvas Linas taip pat patvirtino, kad sūnus jau treniruojasi, tačiau neforsuoja įvykių ir neskuba į aikštę.

“Ir kremzlė kelio sąnaryje auga natūraliai, ten nėra jokių dirbtinių implantų. Visi žinojome, kokia operacija Šarūnui atlikta, aš pats ją stebėjau. Niekas net neužsiminė apie dirbtinius implantus, - kalbėjo L.Jasikevičius. - O iš piršto laužti gandai Šarūną nuolat lydi...“

Operacija buvo būtina

Artroskopinę kairiojo kelio operaciją Š.Jasikevičiui atlikęs
 R.Gudas, aukščiausios kvalifikacijos ortopedas-traumatologas, sėkmingai atliekantis pačias sudėtingiausias operacijas, teigė, kad operacija krepšininkui buvo būtina: „Šarūnui vienoje kelio sąnario vietoje buvo atlūžusi kremzlė, todėl jis jautė didelį skausmą, kelis tino jam net nesportuojant. Jam nepadėjo nei fizioterapijos procedūros, nei gydymas vaistais. Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą tapo aišku, kad kito kelio kelio, kaip tik šalinti atplaišas, nėra. Operacija pavyko ir Šarūnas galės toliau sėkmingai žaisti krepšinį, nejausdamas skausmo.“

Ypač stiprius kairės kojos kelio skausmus Š.Jasikevičius jautė nuo Eurolygos finalo ketverto turnyro, kuris vyko gegužės pradžioje. Tačiau nepaisydamas skausmo, jis kovėsi iš paskutiniųjų ir padėjo Atėnų „Panathinaikos“ susigrąžinti Eurolygos čempionų titulą. Visą likusią sezono dalį krepšininkas žaidė vartodamas nuskausminančius vaistus.

Skaudanti koja ir priverstinė operacija buvo svarbiausia priežastis, dėl kurios Š.Jasikevičius atsisakė šią vasarą žaisti Lietuvos rinktinėje. Grįžęs atostogų į Kauną, jis iškart nuskubėjo pas R.Gudą.


Šiame straipsnyje: JasikevičiusPanathinaikosgudas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių