„Gintarinės pirštinės“ turnyrą laimėjo Klaipėdos boksininkai

Po metų pertraukos atgaivintas tarptautinis „Gintarinės pirštinės“ bokso turnyras patyrė vieną smūgį po kito.

Varžybas rengęs treneris Eugenijus Vaitkus kone kasdien sulaukė atsiprašymų, jog neatvyks prisižadėjusių šalių boksininkai iš Tadžikistano, Estijos, Čekijos, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Graikijos.

Negana to šį savaitgalį, nors „Gintarinės pirštinės“ data buvo žinoma anksčiau, buvo surengtos Lietuvos jaunučių žaidynių finalinės bokso varžybos, kurios jauniesiems sportininkams yra svarbiausias metų renginys.

Nepaisant nesklandumų, dvi dienas ringe kovojo per 60 odinės pirštinės mėgėjų iš trijų valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Suaugusiųjų grupėje pirmąsias vietas užėmė keturi klaipėdiečiai – Gytis Vaitkus (svorio iki 60 kg grupė), Vytautas Ančerys (iki 69 kg), Mantas Rudys (iki 75 kg) ir Pavelas Šarafutdinovas (iki 91 kg).

Jaunių varžybose neįveikiami buvo trys uostamiesčio sportininkai – Jegoras Fokinas (iki 50 kg), Aidas Šermukšnis (iki 57 kg) ir Aidas Navickas (iki 75 kg).

Ant aukščiausiojo prizininkų pakylos laiptelio kopti iškovojo du Klaipėdos jaunučiai – Vilius Lipnickas (iki 50 kg) ir Julius Vilkys (iki 56 kg).

Klaipėdos boksininkai nesunkiai laimėjo „Gintarinės pirštinės“ turnyro taurę. Antrąją vietą užėmę lenkai laimėjo trijų svorio grupių varžybas.

E.Vaitkus neslėpęs apmaudo, kad dėl, rodos, objektyvių priežasčių – traumų, peršalimo ligų, nesulaukė didelio būrio dalyvių, vis dėlto įžvelgė pozityvių dalykų: "Lemiamos varžybos – finalai man itin patiko. Turnyre buvo daug gražių ir atkaklių kovų".

Šiame straipsnyje: boksasgintarinė pirštinė