„Gintarinė pora“: šokėjai triumfavo ir rizikavo

Po ilgos pertraukos abu pagrindinius tarptautinių sportinių šokių varžybų „Gintarinė pora“ prizus išsivežė užsieniečiai.

Svečius nustebino jaunimas

46-ą kartą Kaune surengtame konkurse pasaulio reitingo standartinių šokių programą geriausiai atliko Vokietijos atstovai Benedetto Ferruggia ir Claudia Koehler, Lotynų Amerikos šokių – rusai Nikita Brovko ir Anastasija Melnikova.

Tik Pasaulio bei Europos čempionams B.Ferruggia ir C.Koehler nusileido Lietuvos čempionai, Kauno „Sūkurio“ klubo pora Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė. Teisėjai vienbalsiai visus penkis svečių iš Vokietijos šokius įvertino 1-ąja vieta, lietuvių – 2-ąja.

„Mus sujaudino ypatinga šių varžybų atmosfera, geranoriška ir subtilias šokių nuotaikas jaučianti publika. Be to, mane nustebino daugybė jaunų šokėjų. Žinojau, kad šis konkursas – populiarus, bet tai, ką pamačiau, pranoko viską“, – teigė C.Koehler.

Sūkuriečiai – finale

Aukštą meistriškumą Lotynų Amerikos šokių varžybose pademonstravo Lietuvos vicečempionai sūkuriečiai Gediminas Grigonis ir Sandra Kniazevičiūtė.

Jie vieninteliai iš mūsų šalies porų prasibrovė iš pradžių į pusfinalį, po to – ir į finalą. Šalies pirmenybių bronzos medalių laimėtojai vilniečiai Liudas Tamulaitis ir Mona Vinklerytė („Kandela“) užėmė tik 24-ą vietą.

„Gediminui ir Sandrai teko varžytis su labai pajėgiais konkurentais“, – pabrėžė viena „Gintarinės poros“ organizatorių, Lietuvos nusipelniusi trenerė Jūratė Norvaišienė.

Iš gydytojų – šokti

„Gintarinės poros“ šou programos puošmena tapo tituluotų profesionalų ir jaunųjų Visagino akrobatų pasirodymai.

Iki renginio likus beveik dviem paroms būgštauta, kad dėl traumos negalės šokti Europos profesionalų čempionė ir Pasaulio vicečempionė Edita Daniūtė, su naujuoju partneriu italu Mirko Gozzoli parengusi kelias originalias kompozicijas.

Vis dėlto M.Gozzoli ir E.Daniūtės debiutas „Gintarinėje poroje“ įvyko ir sulaukė ovacijų.

„Preliminari gydytojų išvada buvo baisi – jie įtarė netgi įskilusį meniską, plyšusius kelio raiščius. Labai susinervinau. Tačiau po tyrimų paaiškėjo, kad tai – tik sausgyslių uždegimas. Ištraukė skysčius, atliko kitas procedūras ir aš – vėl ant parketo, šoku. Ar rizikuoju? Taip, trupučiuką kvailioju“, – rimtai ir juokais kalbėjo E.Daniūtė, pridūrusi, kad jos partnerį M.Gozzoli labai sužavėjo šiltas lietuvių sutikimas.

„Editai šokis – gyvenimas. Energijos ir ištvermės ji pasikrauna iš žiūrovų“, – apie buvusią auklėtinę sakė J.Norvaišienė.

Finalai

Standartiniai šokiai

Suaugusieji: 1. B.Ferruggia ir C.Koehler (Vokietija), 2. D.Vėželis ir L.Chatkevičiūtė (Lietuva), 3. A.Rogovenka ir A.Vorončiuka (Latvija), 4. V.Lacitis ir V.Golodneva (Lietuva), 5. E.Sodeika ir I.Žukauskaitė (Lietuva), 6. L.Tomczakas ir A.Jurczak (Lenkija).

Jaunimas: 1. I.Kazakevičius ir J.Gustaitė (Lietuva), 2. D.Granskas ir K.Petrošiūtė (Lietuva), 3. Ž.Kučikas ir A.Pečeliūnaitė (Lietuva), 4. S.Vares ir J.Tepliašina (Estija), 5. K.Varkalys ir G.Siriūnaitė (Lietuva), 6. M.Strazdas ir E.Butkaitė (Lietuva).

Lotynų Amerikos šokiai

Suaugusieji: 1. N.Brovko ir A.Melnikova (Rusija), 2. K.Radziejowskis ir S.Maczek (Lenkija), 3. J.Suvorovas ir T.Bazokina (Latvija), 4. I.Makarovas ir A.Baklanova (Rusija), 5. J.Piippola ir L.Wimmer (Suomija), 6. G.Grigonis ir S.Kniazevičiūtė (Lietuva).

Jaunimas: 1. J.Lipowskis ir E.L.Koger (Estija), 2. M.Stepanovas ir V.Konstantinova (Vokietija), 3. I.Kazakevičius ir J.Gustaitė (Lietuva), 4. S.Vares ir J.Tepliašina (Estija), 5. M.Strazdas ir E.Butkaitė (Lietuva), 6. M.Kirvelis ir S.Azarova (Lietuva).


Šiame straipsnyje: IDSFgintarinė pora

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių