Geriausiu Europos krepšininku išrinktas rusas A. Kirilenka

Italijos dienraščio „La gazzetta dello Sport“ surengtuose prestižiniuose geriausio 2012-ųjų metų Europos krepšininko rinkimuose triumfavo Andrejus Kirilenka.

31-erių metų 206 cm ūgio puolėjas praėjusį sezoną atstovavo Maskvos CSKA klubui ir su juo nužygiavo iki pat Eurolygos finalo, taip pat tapo naudingiausiu turnyro žaidėju. Vasarą Venesueloje su Rusijos nacionaline ekipa iškovojęs kelialapį į Londono olimpines žaidynes, ten pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo bronzos medalius.

189 balsus surinkęs Minesotos „Timberwolves“ komandos narys nežymiai aplenkė 159 balsus gavusį olimpinį vicečempioną, Los Andželo „Lakers“ vidurio puolėją Pau Gasolį. Trečias apklausoje liko Pirėjo „Olympiakos“ lyderis graikas Vassilis Spanoulis.

A.Kirilenka tapo pirmasis nuo 1999 metų, kai šį titulą laimėjo Gregoras Fučka, pripažintas geriausiu Europos krepšininku nerungtyniaudamas NBA lygoje.