G. Krapikas tikisi D. Motiejūno atvykimo į rinktinę (interviu)

Ateinančią vasarą po ilgos pertraukos besidarbuojant Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje ir vėl pamatysime 51-erių Gintarą Krapiką. Kazanės „Unics“ vyr. trenerio asistentu dirbantis specialistas kartu su Dariumi Maskoliūnu talkins Jonui Kazlauskui.

2006 metais po pasaulio čempionato nacionalinės komandos trenerių štabą palikęs G.Krapikas interviu portalui Krepsinis.net teigė, kad džiaugėsi gavęs galimybę sugrįžti į rinktinę, kadangi labai myli šią komandą ir jam dirbti su geriausiais šalies krepšininkais yra didelė garbė.

„Man labai malonu, kad Kazlauskas pakvietė sugrįžti į rinktinės trenerių štabą. Su Kazlausku kartu nėra tekę dirbti. Praeityje buvo kalbų susitikimuose, kad galbūt kada bus galimybė kartu dirbti klube, kai paimtų mane asistentu. Apie rinktinę nei tada jis, nei aš, negalvojome. Dabar sulaukiau kvietimo būti trenerių štabe, todėl šį pasiūlymą priėmiau, nes labai myliu Lietuvos rinktinę“, – džiaugėsi G.Krapikas.

Kalbėdamas apie žaidėjų pasirinkimą, G.Krapikas atskleidė, jog rinktinės sąrašas nebus labai išplėstas, kaip kad būdavo pastaraisiais metais vadovaujant Kęstučiui Kemzūrai, o į dvyliktuką pateks tik patys geriausi ir nesvarbu, kokio jie yra amžiaus.

J.Kazlauskui neteko jūsų įkalbinėti?

–Ne, manęs įkalbinėti nereikia. Tiesiog paprašiau trenerio poros dienų, nes reikėjo pasiklausti „Unics“ prezidento, jeigu liksiu komandoje ir kitam sezonui, kaip jie žiūrės į tai, kad dirbsiu rinktinėje. Nenorėjau, kad būtų taip, jog duosiu sutikimą dirbti rinktinėje, o klubas nenorės manęs išleisti. Iš karto rinktinei pasakiau „taip“.

J.Kazlauskas, G.Krapikas, D.Maskoliūnas. Kaip manote, ką ši trijulė gali padaryti?

– Ši trijulė turi vieną vedlį – Joną Kazlauską, su savo žaidimo supratimu ir filosofija. Mes, asistentai, būsime tie žmonės, kurie turi viską padaryti, kad būtų atlikti tie darbai, kurie reikalingi Kazlauskui. Aš galvoju, kad mes su Dariumi tai padarysime ir viskas, kas bus reikalinga, bus atlikta bei liks tik vadovauti rungtynėms.

Žinojote, jog dar vienas asistentas bus Darius Maskoliūnas?

– Šiuo atveju aš žinojau, kad esu trenerių štabo dalis ir tikrai nebūsiu vienas. Niekur nėra, kad būtų vienas asistentas, nes kai toks didelis informacijos srautas, darbo užtenka visiems. Žinojau, kad kažkas bus, tik nežinau kas. Skambindamas Jonas daugiau kalbėjo apie save ir mane. Vėliau sužinojau, kad dirbs Maskoliūnas, su kuriuo palaikome labai gerus santykius, esame dirbę kartu. Dėsime visas pastangas, kad padėtume Kazlauskui įgyvendinti visų lūkesčius.

Galbūt su J.Kazlausku aptarėte rinktinės kandidatų sąrašą?

– Kai kalbėjomės, buvome numatę rimtesnį pasitarimą surengti būtent šiomis dienomis, kai su „Unics“ atvykome į Vilnių, tačiau taip susiklostė, kad dabar pats Kazlauskas išskrido dirbti į Kiniją, todėl dabar reikės naudoti technologines priemones ir bendrauti virtualiai. Reikės būtinai pasikalbėti.

– Niekam ne paslaptis, kad didžiausią galvos skausmą rinktinės treneriams kelia įžaidėjo pozicija. Šarūnas Jasikevičius baigė karjerą, vadinasi lieka Mantas Kalnietis. Ką matote jo dubleriu?

– Man atrodo, kad komandos sudėtyje nebus daug žaidėjų ir tas kandidatų sąrašas bus tikrai siauras. Nenoriu skelbti pavardžių, nes tai turėtų padaryti Kazlauskas. Jis turėtų priimti galutinį sprendimą, kas bus tie žaidėjai. Iš to, ką turime, tikrai kažkas bus atrinkta. Apie kandidatus dar kalbėsimės, o pavardes treneris paskelbs pats.

– Minėjote, kad sąrašas nebus labai ilgas. Galbūt ir neturėsite rezervinės rinktinės?

– Nežinau, kiek konkrečiai bus pavardžių sąraše, bet jis neturėtų būti labai ilgas, kadangi pasirengimui nėra labai daug laiko. Rezervinė rinktinė yra logiškas dalykas ir ji greičiausiai bus. Reikia žiūrėti ir kas galėtų žaisti pagrindinėje rinktinėje artimiausiais metais. Jeigu, neduok Dieve, kažkuris žaidėjas gautų traumą, būtų galima kažką pasikviesti iš rezervinės rinktinės.

– Kaip jums visa Donato Motiejūno neatvykimo į rinktinę istorija?

– Dabar rinktinėje situacija yra gerokai pasikeitusi: atėjo naujas treneris, atėjo kiti rinktinės vadovai. Gaila, kad Kazlauskui nepavyko su Motiejūnu susitikti Toronte, nes Donatas buvo išsiųstas į Plėtojimosi lygą. Manau, kad iki vasaros dar su Motiejūnu pavyks susitikti ir pasikalbėti. Aš negalvoju, kad žaidėjas būtų pats sau priešas ir atsisakytų žaisti, kai vyksta kažkokia kaita. Galvoju, kad Motiejūnas yra protingas vyras ir žino, ką reiškia žaisti Lietuvos rinktinėje.

– Buvote rinktinėje ir iš jos pasitraukėte tarsi nepralaimėjęs, kadangi nebuvo blogų rezultatų...

– Tuomet aš pasitraukiau, nes išėjo Antanas Sireika. Maniau, kad esu patikimas bendražygis, kur su treneriu dirbome daug metų, todėl man buvo morališkai nesąžininga likti rinktinėje. To sprendimo reikėjo. Visada buvo noras dirbti rinktinėje ir tas noras bei meilė tikrai neišblėso. Tuomet buvo tokia situacija, kad pasikeitė visas trenerių štabas. Dabar atėjo kvietimas dirbti vėl rinktinėje ir aš jį mielai priėmiau.

– Yra tarsi tendencija, kad vyr. treneriams nesiseka su tam tikrais žaidėjais: Sireika su Jasikevičiumi nesutarė, Kemzūra galbūt su Motiejūnu. Gal ir Kazlauskas turės su kažkuo priešpriešą?

– Sunku kažką pasakyti į priekį. Šiam momentui nemanau, kad yra kažkokių problemų. Yra žmonės, kurie iki prasidedant pirmajai stovyklai tokius klausimėlius išspręstų, bet negirdėjau, kad yra su kažkuo problemos. Kazlauskui yra tik noras išsiaiškinti ar žaidėjas yra pasiruošęs. Treneris yra vienas, o žaidėjų – dvylika. Treneris negali prisitaikyti prie dvylikos atskirų individualybių, tad visi žaidėjai turi daryti, ko reikalauja treneris ir čia negali būti jokių nesusipratimų. Visi mes turime eiti viena linkme. Šiuo metu mūsų vedlys yra Kazlauskas ir mes turime daryti taip, kaip jis nori, kaip jis įsivaizduoja.

– J.Kazlauskas yra pasakęs, kad rinktinėje nori matyti visus geriausius. Vadinasi, galbūt rinktinėje bus ir tie, kurie nedalyvavo Londone?

– Aš nesu šalininkas priverstinės kartų kaitos ir rinktinės atnaujinimo. Tai turi vykti natūraliai. Jeigu žaidėjai gerai žaidžia sezone, rodo rezultatą, nesvarbu, kiek jam metų. Nėra jaunų arba senų žaidėjų, yra tik geri arba jau nebe geri. Kas bus tie geriausi, pažiūrėsime vasarą per pasirengimo laikotarpį, kuris atsako į visus klausimus. Įsivaizduoju, kad rinktinės dvyliktuke bus patys geriausi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Korektiški ir

Korektiški ir portretas
gudrūs, kartu santūrūs Krapiko atsakymai.

Specas

Specas portretas
O, šitas profas jau rinktinės sąstatą sudarinėja, už savaitės derinius pradės kurti...

DEDE

DEDE portretas
O KAM JIS JIS GI ANTRAS LIETUVOS ILGAUSKAS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių