G grupė: neįtikimas korėjiečių bejėgiškumas

Portugalijos rinktinė išsityčiojo G grupės rungtynėse su Šiaurės Korėja, sutriuškinusi ją 7:0.

Pirmasis kėlinys nežadėjo iš už geležinės uždangos į pasaulio čempionatą atvykusiems Šiaurės Korėjos futbolininkams tokios katastrofos, nes vienintelį įvartį per 45 min. portugalai pelnė po didelių pastangų.

Tačiau kai antrajame kėlinyje vienas po kito krito du įvarčiai į korėjiečių vartus ir rezultatas tapo 3:0, jie visiškai sutriko, gynyba visiškai išsiderino, o lyg ant sparnų žaidę Europos brazilais vadinami Portugalijos futbolininkai tiesiog mėgavosi žaidimu ir iškovojo pačią solidžiausią pergalę pasaulio čempionate.

Šiaurės Korėjos valdžia pirmą kartą leido šalyje transliuoti šias rungtynes tiesiogiai, nes po kovingo mačo su brazilais tikėjosi, kad ir šį kartą korėjiečių komanda pademonstruos tvirtą charakterį, gal net iškovos pirmąjį tašką. Deja...

Dabar G grupėje Brazilija turi 6 taškus, Portugalija – 4, Dramblio Kaulo Krantas – 1, Šiaurės Korėja – 0. Portugalams, norint patekti į kitą etapą, paskutiniame grupės mače su Brazilija užtenka lygiųjų.

Didžiausi pralaimėjimai pasaulio čempionatuose: 1954 m. Vengrija - Korėja 9:0, 1974 m. Jugoslavija – Zairas 9:0, 1982 m. Vengrija – Salvadoras 10:1.

Portugalija – Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika 7:0 (1:0). Keiptaunas, “Green Point” stadionas, 63644 žiūrovai. Įvarčiai: R.Meirelesas (29), Simao (53), H.Almeida (56), Tiago (60, 89), Liedsonas (81), C.Ronaldo (87). Įspėjimai: P.Mendesas (38), H.Almeida (70)/P.Chol Jinas (32), H.Yong Jo (47). Geriausiu žaidėju išrinktas C.Ronaldo (Portugalija).

Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas