Futbolo federacija skalbia rinktinės trenerio R.Žutauto mundurą

 Dėl neva žaidėjams daromo spaudimo įtarimų šešėlyje atsidūrusį rinktinės strategą Raimondą Žutautą reabilituoti mėgina Lietuvos futbolo federacija.

Prieštarauja vienas kitam

Sveikas, bet traumuotas - vartininko Giedriaus Arlauskio sveikatos būklė Lietuvos futbolo padangėje žiebia skandalą.

Rusijos čempionų Kazanės “Rubin” klubo futbolininkas neatstovaus nacionalinei komandai spalio 8 d. rungtynėse su Ispanijos ekipa.

Priežastis, neleidžiančias rinktinės vyriausiojo trenerio Raimondo Žutauto vienu geriausių vartų sargų Europoje anksčiau vadintam futbolininkui ginti šalies garbę, apgaubė spėlionės.

Pirmadienį R.Žutautas tvirtino, kad G.Arlauskį stabdo dubens skausmai. Tačiau pats 22 metų žaidėjas, savaitgalį išbėgęs į aikštę Rusijos dublerių pirmenybių mače, atkirto esąs pasiruošęs rungtyniauti visa jėga.

Klientų neatskleidžia

Antradienį šalies žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad G.Arlauskis nevyks į Salamanką dėl to, jog esą nepasidavė R.Žutauto spaudimui renkantis agento paslaugas. Neva futbolo specialistas rinktinėje propaguojąs tik tuos žaidėjus, kurie per jam artimus agentus gali suteikti finansinės naudos pačiam nacionalinės komandos vairininkui.

Pavyzdžiui, R.Žutautas padėjo į rinktinę pastaruoju metu nuolat kviečiamam saugui Kęstučiui Ivaškevičiui sudaryti kontraktą su Tel Avivo “Bnei Yehuda” (Izraelis) klubu.

Kalbas, jog R.Žutautas esą užsiima veikla, gerokai peržengiančia tiesiogines pareigas, paskatino ir faktas, jog jo įsūnis Eimantas Kateiva yra licencijuotas futbolininkų agentas.

1diena.lt kalbinamas E.Kateiva neneigė, jog darbo klausimais konsultuojasi su įtėviu: “Rinktinės trenerių nuomonės apie žaidėjus atsiklausiama visame pasaulyje. Tai - normali praktika.”

Jaunas futbolo agentas tikino, jog jo paslaugomis nesinaudoja nei vienas dabartinės nacionalinės komandos kandidatas, tačiau atskleisti savo klientų pavardžių E.Kateiva nepanoro.

LFF įniršo

Ginti rinktinės stratego metėsi Lietuvos futbolo federacija (LFF), pagrasinusi įtarimus R.Žutautui paviešinusioms žiniasklaidos priemonėms teismais dėl neva tikrovės neatitinkančios informacijos skelbimo.

Kaip 1diena.lt aiškino LFF atstovai, G.Arlauskio pavardė buvo įrašyta į pirminį R.Žutauto sudarytą rinktinės kandidatų sąrašą. Esą nacionalinės komandos administratoriui Leonui Mickui susisiekus su žaidėju, šis pats paprašė nekviesti jo į rinktinę.

“Niekas ir neteigė, kad jis (G.Arlauskis - red. past.) yra traumuotas. Tiesiog žaidėjas L.Mickui pasakė, kad gydosi traumą, kad jam dar skauda dubenį. Jis nori įsitvirtinti savo klube, todėl prašė būti nekviečiamas”, - dėstė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

Pagalba - reikalinga?

Kalbas apie nederamus R.Žutauto ryšius su agentais ir žaidėjų spaudimą federacijos vadovas pavadino laužtomis iš piršto.

“Visiškos nesąmonės. Tokių dalykų rinktinėje nėra. R.Žutautas neturi jokios kitos veiklos, išskyrus trenerio pareigas. Jo sūnus yra agentas, ir nematau tame jokios problemos”, - sakė L.Varanavičius.

“Jeigu treneriai nepadėtų žaidėjams surasti klubų, tokie jankauskai ar danilevičiai niekada nebūtų patekę į pajėgias komandas. Padeda ir rinktinės treneriai, ir buvę treneriai, bet nebūtinai jie už tai gauna atlyginimą”, - pridėjo LFF prezidentas.

Trečiadienį 1diena.lt nepavyko susisiekti su vakare vyksiančioms UEFA Čempionų lygos rungtynėms su “Barcelona” komanda besirengiančiu G.Arlauskiu. Į skambučius neatsakė ir R.Žutautas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių