FIBA nusprendė: Lietuvoje olimpinė atranka nevyks (atnaujinta)

FIBA Centrinė valdyba šiandien nusprendė, kad 2012 metų Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio atrankos turnyras liepos 2-8 dienomis vyks Venesueloje. Rengti šį turnyrą taip pat pageidavo Lietuva, Makedonija ir Angola, tačiau posėdžio išvakarėse Makedonija ir Angola pasitraukė iš konkurencinės kovos.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas teigė, kad šis FIBA sprendimas yra paremtas politinėmis, o ne sportinėmis, priežastimis.

„Labai liūdna, kad politika tampa svarbesnė už sportą. Šio atrankos turnyro ir panašiais atvejais pirmiausia turi būti galvojama apie sportininkus, geriausių sąlygų jiems sudarymą. Dabar galime sakyti, kad Azijos, Okeanijos komandų pasirengimas Londono olimpinėms žaidynėms, jei į jas pateks, bus labai komplikuotas. Nebus lengvas ir mums, tačiau nieko jau nepakeisime. Mūsų ateities ilgalaikis tikslas bus pakeisti tokį mąstymą krepšinio pasaulyje, tarptautinėse organizacijose, siekti, kad pirmiausia būtų galvojama apie sportą, o ne šalutinius dalykus“, — teigė M. Balčiūnas.

Atrankos turnyre dalyvaus 12 šalių rinktinės: Lietuvos, Makedonijos, Graikijos, Rusijos, Dominikos Respublikos, Puerto Riko, Venesuelos, Jordanijos, Korėjos, Angolos, Nigerijos ir Naujosios Zelandijos.

Londono olimpinės žaidynės vyks liepos 28 - rugpjūčio 12 dienomis, vietas jose jau užsitikrino JAV, Ispanija, Prancūzija, Argentina, Brazilija, Australija, Kinija, Tunisas ir šeimininkė Didžioji Britanija.

- Kaip manote, kodėl teisę rengti atrankos turnyrą gavo Venesuela? - žurnalistai paklausė M. Balčiūno jam tik grįžus į Vilnių sekmadienio popietę.

- Oficialūs motyvai – du turnyrai viename kontinente nėra gerai. Europai buvo suteikta teisė rengti moterų krepšinio atranką, o Venesuelai – vyrų. Tačiau priežastys yra žymiai gilesnės, liūdna, kad politika darosi svarbesnė už sportą – didžioji dauguma komandų privalės keisti ir klimato, ir laiko juostą du kartus prieš olimpiadą. Tai bus precedentas ateičiai, todėl Lietuva skirs kur kas didesnį dėmesį tarptautinei krepšinio politikai.

- Prieš rezultatų paskelbimą tryškote pasitikėjimu.

- Žinoma, ypač tada, kai pavyko suderinti veiksmus su Makedonija, sutarėme, kad 2017 metais mes remsime jų kandidatūrą organizuoti Europos čempionatą. Šįkart tikrai tikėjau, kad gausime atrankos turnyre, nepasant to, kad mokame ženkliai mažiau. Venesuala sumėkojo 5 mln. eurų. Manau, kad milijonai tikrai negali lemti tokių sprendimų, kai elitinės pasaulio komandos turi rizikuoti žaidėjų sveikata prieš svarbiausias varžybas keičiant klimato juostas ir siekti aukščiausių rezultatų. Visa tai apsunkina situaciją, tačiau Lietuva nekeičia savo tikslų – privalome dalyvauti olimpiadoje ir siekti aukščiausio rezultato.

- Venesuela – staigmena?

- Tikėjome ir tikime elementaria logika – žinodami, kad net 3 mln. eurų yra didžiulis iššūkis Lietuvai, galvojame, kad tai pakankama suma, kad FIBA šį turnyrą patikėtų Europai. Sprendimas buvo netikėtas. Užkulisinės kalbos vyko visą laiką, kai susitarėme su Makedonija dieną prieš rezultatų paskelbimą pajautėme, kad FIBA tai labai nepatiko, galbūt, jie norėjo tam tikrą aukcioną Europoje surengti. Dabar manau, kad šiame politiniame žaidime galime daug ką nuveikti priešakyje turėdami Arvydą Sabonį. Dėl pasirengimo atrankos turnyrui nepergyvename – pradėjome kontaktuoti su NBA klubais, turime daug gerų draugų – Hiūstonas, Čikaga. Darysime turnyrus ir turėsime gerą pasiruošimą.


Šiame straipsnyje: Olimpiada

NAUJAUSI KOMENTARAI

basta

basta portretas
pasaulio pabaiga

derybos

derybos portretas
pagal kompetencija tai dar l. geras rezultatas.

gal

gal portretas
ir gerai, bet labai toli teks mūsų komandai lėkti
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių