“FIBA Europe” vadovai patenkinti lietuvių pasirengimu

Lietuvos miestų pasirengimą 2011 m. Europos čempionatui testavusi „FIBA Europe“ delegacija turėjo pastabų, tačiau žemyno krepšinio vadovai tvirtino pirmenybes Lietuvoje regintys kaip vienas sėkmingiausių.

Turi atsarginių planų

Lietuvoje kyla puikios arenos, tačiau kodėl neturite kur priimti jas lankysiančius svečius? Tokį klausimą kėlė per tris dienas didžiąją dalį šalies išmaišę „FIBA Europe“ organizacijos atstovai, kurie tikrino, kaip Lietuva rengiasi priimti 2011 m. Europos krepšinio čempionatą.

„FIBA Europe“ delegacija aplankė šešias arenas arba jų statybvietes ir daugiau nei dvidešimt viešbučių.

„Lietuviai mūsų atkakliai prašė leisti jiems rengti pirmenybes 2007 m. Tikrai nebūtumėte spėję joms pasiruošti, tačiau dabar galite surengti vieną geriausių Europos čempionatų per visą istoriją“, – teigė ketvirtadienį į Vilnių trumpam atvykęs „FIBA Europe“ prezidentas George‘as Vassilakopoulas.

„FIBA Europe“ vadovai negailėjo pagyrų Lietuvos arenoms, tačiau pabrėžė, kad čempionato organizatoriams liko dar daug darbų. „FIBA Europe“ generalinis sekretorius Naras Zanolinas net kelis kartus pakartojo, kad nei vieno miesto, pretenduojančio priimti stipriausias Europos rinktines, kandidatūra dar nėra oficialiai patvirtinta.

N.Zanolinas taip pat užsiminė, kad „FIBA Europe“ turi net kelis atsarginius planus, jei Lietuvai nepavyktų išpildyti visų savo pažadų, tačiau kokie jie, atskleisti nepanoro.

Didžiausia problema – viešbučiai

Pasak N.Zanolino, Klaipėdoje daugiausiai problemų kyla dėl lėtokai judančių arenos statybų, Panevėžiui, Šiauliams ir Alytui trūksta viešbučių. Tuo metu Kaune jokių sunkumų dėl infrastruktūros esą neturėtų atsirasti.

Vilniui vienas „FIBA Europe“ vadovų taip pat neturėjo didesnių priekaištų, tačiau pastebėjo, kad organizatoriams teks atlikti keletą papildomų darbų „Siemens“ arenos viduje.

N.Zanoliną ypač sužavėjo Šiaulių arena. „Esu matęs šimtus arenų visame pasaulyje. Šiauliuose stovi viena gražiausių, jei ne pati gražiausia, tokio dydžio sporto arena“, – tvirtino patyręs krepšinio funkcionierius.

N.Zanolinui įspūdį paliko ir statybų Nemuno saloje Kaune mastai. „Kaune praleidau 20 minučių, kurios buvo šalčiausios mano gyvenime – buvome užlipę ant pačio arenos viršaus. O aš tikrai žinau, kas yra šaltis, nes esu iš Kanados“, – juokėsi „FIBA Europe“ generalinis sekretorius.

Daugiausiai nerimo svečiams sukėlė situacija dėl viešbučių Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Tačiau „FIBA Europe“ atstovai pabrėžė, kad neabejoja lietuvių galimybėmis ištaisyti trūkumus.

Kur vyks finalas?

Ketvirtadienį „FIBA Europe“ delegacija dalyvavo susitikime su Vyriausybės atstovais, kurio metu sulaukė patikinimų, kad centrinė šalies valdžia padės savivaldybėms ruoštis čempionatui.

„Kai ko dar trūksta, bet tikrai ne tiek jau daug. Tikimės visų Lietuvos atsakingų institucijų geros valios, nes reikalausime kokybės visais čempionato organizavimo aspektais. Visiškai pasitikime Lietuvos krepšinio federacija ir organizaciniu komitetu, todėl nėra priežasčių abejoti, jog mūsų reikalavimai bus išpildyti“, – kalbėjo N.Zanolinas.

„Delegatai jau įsitikino, kad lietuviai – svetinga tauta, kuri visada pasiruošusi priimti svečius į savo namus. Gaila, kad „FIBA Europe“ tokia galimybė netinka, ir jie dar prašo viešbučių“, – replikuodamas šyptelėjo ministro pirmininko patarėjas Raimundas Alekna, kuris surimtėjęs dar kartą pažadėjo, kad Vyriausybė nenusišalins nuo čempionato problemų.

„FIBA Europe“ vadovai taip ir neatsakė į klausimą, kur vyks Europos čempionato finalas. Viešėdamas Kaune N.Zanolinas pareiškė, kad finalinės rungtynės turi būti surengtos laikinojoje sostinėje. Pasiteiravus, kas priims sprendimą šiuo klausimu, „FIBA Europe“ generalinis sekretorius nedvejodamas atsakė, jog tai bus „FIBA Europe“ prerogatyva.

Tuo metu G.Vassilakopoulas tikino, kad dėl finalo vietos apsispręsti turės patys lietuviai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių