FBK „Kaunas“ prašo teismo areštuoti LFF sąskaitą banke (papildyta)

Vilniaus apygardos teisme penktadienį ketinama nagrinėti prašymą, kuriuo Kauno futbolo ir beisbolo klubas prašo taikyti laikinąsias apsaugos priemones Lietuvos futbolo federacijos sąskaitoje esantiems beveik 10 mln. litų.

Ieškovu pripažintas FBK „Kaunas“ siekia prisiteisti iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) patirtą žalą. Ji įvertinta 9,772 mln. litų. Būtent tokio dydžio piniginėms lėšoms ir prašoma teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Trečiuoju asmeniu čia pripažintas „Ūkio bankas“, kuriame atidaryta federacijos atsiskaitomoji sąskaita.

„Šiuo metu advokatas kaip tik turėtų gauti visus dokumentus, tad galėsime detaliau susipažinti su pačiu ieškiniu, nes iki šiol man žinomas tik minėtas prašymas dėl piniginių lėšų arešto, bet net neįsivaizduoju, kokia apskritai yra to civilinio ieškinio esmė. Tad plačiau susidariusios situacijos komentuoti kol kas negalėčiau", - „Kauno dienai“ sakė šiuo metu iš Šveicarijoje vykusio UEFA Valdybos posėdžio grįžtantis Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius.

Paklaustas, ar areštavus tokią stambą sumą nebūtų sutrikdytas LFF darbas, pašnekovas neslėpė, kad federacijos veiklai tai neabejotinai turėtų didelės įtakos: „Manau, kad būtent to ir siekiama.“

Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Antanas Rudzinskas numatęs ieškovo prašymą rašytinio proceso tvarka išnagrinėti penktadienį popiet, 15.30 val. Iki tol atsakovas (LFF) turi teisę pateikti atsiliepimą į Kauno futbolo ir beisbolo klubo prašymą. Nė vienos iš pusių atstovams teisme pasirodyti neprireiks.

Neoficialiais duomenimis, būtent tokia, beveik 10 mln. litų siekiančia suma FBK „Kaunas“ įvertino savo patirtus nuostolius, kai LFF nusprendė iš aukščiausios A lygos į žemesniąją I lygą norėjusius pasitraukti daugkartinius šalies čempionus perkelti dar žemiau - į trečią pagal pajėgumą Lietuvos futbolo čempionatą - II lygą.

Kaip jau buvo rašyta „Kauno dienoje“, kelią tarp LFF ir „Ūkio banko“ remiamų „Kauno“ bei Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubų juoda katė perbėgo dar šių metų pavasarį. Konfliktas kulminaciją pasiekė kovo mėnesį, beprasidedant A lygos čempionatui. FBK „Kauno“ ekipa pareiškė nusprendusi palikti A lygos čempionatą ir ketinanti žaisti I lygoje. Tokiam žingsniui ryžosi ir uostamiesčio „Atlantas“.

Tačiau I lygos pirmenybėse šiems klubams irgi pristigo vietos. L.Varanavičius anuomet paaiškino, kad komandos pašalintos ir iš I lygos už neetiškus pareiškimus, susijusius su Lietuvos futbolo federacija. Anuomet FBK „Kaunas“ prezidentas Gintaras Ugianskis tokį LFF vykdomojo komiteto sprendimą įvardijo kaip „draudimą užsiimti profesionalia futbolo veikla.“

„Gana juokingai skamba. Juk jie patys parašė pareiškimą, kad išeina iš čempionato, mes darėme viską pagal mūsų taisykles ir futbole galiojančius įstatymus. Nesuprantama, ką jie galėjo surašyti tame ieškinyje", - svarstė L.Varanavičius, pripažinęs, kad vis dar tvyrantis konfliktas be teismo įsikišimo veikiausiai neišsispręs.

G.Ugianskis nuo komentarų apie teismui pateiktą prašymą susilaikė: „Palaukime penktadienio, kol savo žodį tars teismas ir tada pažiūrėsime.“ FBK „Kaunas“ prezidentas nesiėmė tvirtinti, kad milijoninis ieškinys šalies futbolo federacijai konkrečiai susijęs su ekipos „šuoliu“ į II lygą.


Šiame straipsnyje: LFF ir FBK Kaunas ginčas

NAUJAUSI KOMENTARAI

nesikeik

nesikeik portretas
Aš palaikau FBK. Sėdi valdžioj kažkokie idiotai ir iš esmės žlugdo sportą. Koks jiems skirtumas kur FBK lošia? Tarp I ir A lygų nematau didelio pajėgumų skirtumų. Gal buvo planas duot jaunimui pirmoj lygoj pasireikšt. Bet jau kai LFF padarė tai virš visko. Vieną geriausių šalies komandą perkelt į mėgėjų lygą yra sporto žlugdymas. Tiek to pačio FBK žlugdymas, tiek išvis futbolo lygio žlugdymas.

palaikytojaui

palaikytojaui portretas
is kur tu palaikai FBK? Ar ne is Romanovo biuro? :)

nesikeik

nesikeik portretas
Aha, o tamsta gal iš Varanavičiaus biuro?
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių