Fantastišką spurtą surengęs „Heat“ klubas pateko į NBA finalą

Likus žaisti keturias minutes iki penktųjų Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo rungtynių pabaigos dvylikos taškų deficitą dar turėjęs Majamio "Heat" klubas su Žydrūnu Ilgausku surengė spurtą 19:4, svečiuose rezultatu 83:80 (21:25, 17:20, 19:17, 27:18) įveikė Čikagos "Bulls" krepšininkus ir laimėjo seriją rezultatu 4:1.

Likus žaisti keturias minutes Čikagos komanda dar įtikinamai pirmavo (76:64), tačiau "Heat" surengė trijų minučių spurta 15:3 ir prasidėjus paskutinei minutei LeBronas Jamesas tritaškiu išlygino rezultatą - 79:79. Likus pusei minutės L.Jamesas parėmė kamuolį ir išvedė svečius į priekį (81:79), o Derrickas Rose'as atsakė tik vienu baudos metimu - 81:80. Pergalę Majamio komandai įtvirtino abi baudas šaltakraujiškai realizavęs Chrisas Boshas - 83:80.

Lietuvis buvo registruotas rungtynėms, tačiau aikštelėje taip ir nepasirodė.

"Heat" klubui 28 taškus surinko LeBronas Jamesas (11 atk. kam., 6 rez. perd.), 21 - Dwyane'as Wade'as (9 kld.), 20 - Chrisas Boshas (10 atk. kam.).

Pralaimėjusiems 25 taškus pelnė geriausias šio sezono lygos krepšininkas Derrickas Rose'as (8 rez. perd.), 18 - Luolas Dengas (7 atk. kam.), 10 - Ronnie Breweris.

Čempionato finale "Heat" susitiks su Vakarų konferencijos čempione Dalaso "Mavericks" komanda.

Šiame straipsnyje: Žydrūnas IlgauskasHeatBulls