Europos plaukimo čempionate nėra lietuvių lyderių

Ketvirtadienį Lenkijoje prasidėjo XV Europos plaukimo trumpame (25 m ilgio) baseine čempionatas, kuriame tarp 550 atletų iš 40 Senojo žemyno šalių jėgas išmėgins ir 10 perspektyvių Lietuvos plaukikų.

Europos plaukimo čempionate nedalyvaus Lietuvos plaukimo rinktinės lyderiai: Giedrius Titenis ruošiasi Europos ir JAV plaukimo rinktinių dvikovai „Duel in the pool“, kuri gruodžio 16-17 dienomis vyks Atlantoje (JAV), Vytautas Janušaitis dėl kryžminių kairiojo kelio raiščių traumos priverstas praleisti ne tik Europos čempionatą, bet ir plaukimo mačą „JAV - Europa“, o Rūta Meilutytė - vis dar per jauna dalyvauti šiose varžybose. Pagal Europos plaukimo federacijos (LEN) taisykles, Senojo žemyno plaukimo čempionate gali dalyvauti vyresni nei 17 metų vaikinai bei vyresnės nei 15 metų merginos.

Pirmieji atrankos varžybų startai parodė, kad be rinktinės lyderių kovoti sunku.

Kol kas aukščiausią vietą užėmė Urtė Kazakevičiūtė, kuri 50 m krūtine įveikė per 33,31 sekundės ir liko 39-ta tarp 40-ties rungties dalyvių. Iki pusfinalio barjero jai pritrūko 1,31 sekundės.

40-tas tarp 49-ių dalyvių 50 m laisvu stiliumi rungtyje liko Simonas Bilis, distanciją įveikęs per 22,85 sekundės. Iki išsvajoto šešioliktuko jam trūko 0,58 sekundės.

47-ą vietą šioje rungtyje užėmė Edvinas Apčinikovas, sugaišęs 23,44 sekundės.

Guodžia, nebent, tik tai, kad visi trys plaukikai pagerino geriausius sezono rezultatus, o abu vyrai pagerino ir asmeninius rekordus.

Šiame straipsnyje: Vytautas Janušaitisplaukimas