Europos moterų krepšinio čempionatas: Lietuva - Turkija 64:58

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pirmose Europos čempionato finalo turnyro A grupės rungtynės 64:58 nugalėjo Turkijos komandą.

Varžybos vyko Lenkijoje, Bydgoščiaus mieste. Dvikovą ekipos pradėjo šių starto sudėčių: Lietuva - A.Bimbaitė, A.Abromaitė, R.Valentienė, S.Linkevičienė ir E.Šulčiūtė, Turkija - T.Palazoglu, B.Vardarli, N.Nevlin, N.Yilmaz ir S.Ivegin.

Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei Europos čempionate pelnė A.Abromaitė. Lietuvės iškart perėmė iniciatyvą - 4:0, po E.Šulčiūtės tritaškio - 7;2, A.Abromaitės, S.Linkevičienės, G.Petronytės tikslių metimų - 14:5, 19:9. Pirmą kėlinį mūsiškės laimėjo 19:12. Antrame kėlinyje Lietuvos krepšininkės tebediktavo savo sąlygas. Ypač sėkmingai žaidė G.Petronytė, iš pradžių padidinusi skirtumą iki 23:12, po to - iki 27:15 ir 35:22. Po A.Abromaitės dvitaškio mūsų komanda laimėjo pirmą rungtynių dalį 37:22.

Pirmos rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausios žaidėjos: Lietuva - G.Petronytė 11 taškų (5 atkovoti kamuoliai), A.Bimbaitė - 8, A.Abromaitė ir E.Šulčiūtė - po 6; Turkija - S.Ivegin 13 taškų. Komandų rodikliai (Lietuva - Turkija): dvitaškiai - 9/18 (50 proc.) ir 3/21 (14 proc.), baudų metimai - 10/10 (100) ir 4/5 (80),  atkovota kamuolių - 25 ir 16.

Įpusėjus trečiam kėliniui, turkės buvo priartėjusios - 31:41. Lietuvos rinktinės trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės ir viskas pamažu grįžo į įprastas vėžes: G.Paugaitė ir A.Bimbaitė padidino persvarą iki 48:33, netrukus R.Valentienė tritaškiu - iki 51:35. Ketvirtą kėlinį S.Linkevičienės tritaškiu (54:38) pradėjusių lietuvių žaidimas pradėjo strigti. Iki dvikovos pabaigos likus 18 sekundžių, turkės buvo sušvelninusios skirtumą iki 62:58. Šiuo momentu du taškus baudų metimais pelnė ir Lietuvos rinktinės pergalę įtvirtino G.Petronytė - 64:58.

Rungtynių statistika. Lietuva -Turkija 64:58 (19:12, 18:10, 14:16, 13:20). G.Petronytė 15 taškų (6 atkovoti kamuoliai, 5 klaidos), S.Linkevičienė 11 (8 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), A.Bimbaitė 10, A.Abromaitė 9 (5 atkovoti kamuoliai), R.Valentienė ir E.Šulčiūtė po 6, M.Solopova 5, G.Paugaitė 2/N.Yilmaz 17, S.Ivegin 15 (5 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), B.Vardarli ir I.Alben po 6, T.Palazoglu (5 klaidos), N.Nevlin ir Y.Horasan po 4, B.Caglar 2 (5 atkovoti kamuolliai).

Europos čempionato dalyvės kovoja dėl vieno kelialapio į 2012 metų Londono vasaros olimpines žaidynes bei keturių kelialapių į olimpinį atrankos turnyrą.

Olimpiadoje dalyvaus 12 rinktinių. Teisę žaisti Londone jau užsitikrino 2010 m. pasaulio čempionė JAV ir šeimininkė Didžioji Britanija. Penki kelialapiai šiemet atiteks visų penkių žemynų - Europos, Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos - čempionėms.

Dėl dar penkių kelialapių kitų metų birželio 25–liepos 1 d. bus kovojama atrankos turnyre, kuriame žais 12 komandų iš Europos (4), Amerikos (3), Afrikos (2), Azijos (2) ir Okeanijos (1).

Europos čempionatų medalius lietuvės yra iškovojusios du kartus: 1938-ais metais - sidabro, 1997-ais -aukso.  Dukart mūsų šalies krepšininkės Senojo kontinento pirmenybėse užėmė ketvirtas vietas - 2001-ais ir 2005-ais metais.

Kitų pirmo turo rungtynių rezultatai

A grupėje Rusija - Slovakija 68:66 (12:15, 17:19, 23:17, 16:15), B grupėje Baltarusija - Didžioji Britanija 55:40, Čekija–Izraelis 72:56, C grupėje Ispanija - Vokietija 79:69, Lenkija - Juodkalnija 53:70, D grupėje Graikija - Latvija 67:57, Prancūzija–Kroatija 86:40.

tomas

tomas portretas
Krepsinio salis, bet nei vienas kanalas nerodo siu rungtyniu. Jauciasi diskriminacija