Europos moterų krepšinio čempionatas: Lietuva - Čekija 59:63

Paskutines Europos čempionato finalo turnyro antro etapo E grupės rungtynes Lietuvos krepšininkės 59:63 pralaimėjo pasaulio vicečempionei Čekijos ekipai.

Lietuvės E grupėje užėmė antrą vietą ir birželio 30 d. ketvirtfinalyje išmėgins jėgas su trečia F grupės komanda - 2009 metų Europos čempione Prancūzija.

Įveikusi ketvirtfinalio barjerą, mūsų šalies komanda užsitikrintų teisę dalyvauti atrankos turnyre į 2012 m. Londono vasaros olimpines žaidynes bei galėtų toliau siekti čempionato medalių.

Po permainingos rungtynių su čekėmis pradžios - 8:5, 11:12, iniciatyvą perėmė Lietuvos rinktinė: taiklūs Agnės Abromaitės, Rimos Valentienės metimai - ir 16:12. Netrukus persvarą padidino Vaida Sipavičiūtė ir Aušra Bimbaitė - 22:14. Antrame kėlinyje lietuvės pirmavo 33:22, bet čekės susitelkė ir atidžiai besigindamos bei tritaškių dėka priartėjo - 36:35.

Pirmos mačo dalies akcentai. Rezultatyviausios žaidėjos: A.Bimbaitė ir G.Petronytė - po 8 taškus, S.Linkevičienė 6 bei E.Vitečkova - 16, K.Elhotova - 11, P.Kuličkova - 6. Komandų rodikliai (Lietuva - Čekija): dvitaškiai - atitinkamai 7/17 (41 proc.) ir 7/24 (29 proc.), tritaškiai - 4/15 (26) ir 5/12 (41), atkovota kamuolių - 19 ir 25, klaidos - 3 ir 5.

Antrą rungtynių dalį lietuvės pradėjo tragiškai - pralaimėjo atkarpą 1:10 ir Čekijos komanda išsiveržė į priekį 45:37. Prisitaikiusios prie kibios varžovių gynybos, Lietuvos krepšininkės sušvelnino skirtumą - 46:43, bet sugrąžinti pusiausvyrą trečiame kėlinyje nepavyko. Tai lietuvės padarė ketvirtame kėlinyje, kai išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai - 54:52. Čekės baltos vėliavos neiškėlė. Iki mačo pabaigos likus 33 sekundėms, jos įgijo nedidelę persvarą - 61:57, bet ją išlaikė ir galiausiai šventė pergalę 63:59.

Rungtynių statistika

Lietuva – Čekija 59:63 (22:14, 14:21, 8:14, 15:14). Lietuva: A.Bimbaitė 15 taškų (8 atkovoti kamuoliai), G.Petronytė 11 (5 atkovoti kamuoliai), S.Linkevičienė 9 (7 atkovoti kamuoliai), M.Solopova, R.Valentienė ir V.Sipavičiūtė (6 atkovoti kamuoliai) po 6, A.Abromaitė 3, E.Šulčiūtė 2, G.Paugaitė 1. Čekija: E.Vitečkova 26 (7 atkovoti kamuoliai), K.Elhotova 15, I.Burgrova (11 atkovotų kamuolių) ir P.Kuličkova (7 atkovoti kamuoliai) po 8, V.Bortelova 4 (9 rezultatyvūs perdavimai), J.Vesela 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai – 12/38 (31 proc.) ir 15/46 (32 proc.), tritaškiai – 6/25 (24) ir 7/18 (39), baudų metimai – 17/22 (77) ir 12/13 (92), atkovota kamuolių – 42 ir 45, perimta – 3 ir 4, rezultatyvūs perdavimai – 11 ir 15, klaidos – 8 ir 10.