Europos “Makabi” žaidynėse – įspūdingas Lietuvos rinktinės pasirodymas

Vienoje (Austrija) pasibaigė tryliktosios Europos “Makabi” žaidynės, kuriose Lietuvos rinktinė iškovojo rekordiškai daug apdovanojimų, o pagal bendrą medalių skaičių nusileido tik didžiausiom delegacijom.

Galingai pasirodė pagrindinė Lietuvos delegacijos jėga – salės futbolo rinktinė, kuriai atstovavo esami ir buvę profesionalai: Artūras Sobolis, Vitalijus Daniličevas, Mindaugas Zurza, Danielis Gunevičius. Grupės varžybose mūsiškiai 6:0, 6:1 ir 3:1 sutriuškino atitinkamai slovakus, moldavus bei serbus. Ketvirtfinalyje Lietuva 5:1 palaužė kovingus ispanus, o pusfinalyje 6:1 įveikti Didžiosios Britanijos futbolininkai. Kadangi į finalą taip pat prasibrovė svečių teisėmis čempionate dalyvavę australai, Lietuvos rinktinė buvo automatiškai apdovanota aukso medaliais. Sidabras atiteko britams, o bronza – prancūzų komandai.

Kone dvidešimt medalių Lietuvai iškovojo plaukikai. Keturis aukso medalius iškovojo Andrejus Fadejevas, medalių neliko ir kiti: Ela Pavinskienė, Justina Dilkaitė, Viktorija Pereverzeva bei Mantas Šikšnys.

Lietuvišku finalu pasibaigė vyrų badmintono varžybose. Vienas perspektyviausių jaunų Lietuvos badmintono žaidėjų Alanas Plavinas nugalėjo Filipą Perlovą. Abu sportininkai taip pat iškovojo auksą dvejetų varžybose.

Iš viso Lietuvos rinktinė iškovojo 25 medalius (7 aukso, 9 sidabro ir 9 bronzos). Bendroje įskaitoje daugiau medalių pavyko iškovoti tik svečių teisėmis dalyvavusiai JAV delegacijai, taip pat Didžiajai Britanijai, Vokietijai ir šeimininkei Austrijai.

Europos žydų žaidynėse dalyvavo daugiau nei 2000 sportininkų iš 36 šalių.

Šiame straipsnyje: Makabi