Iš Europos lygos išspirti „Atletico“ ir „Liverpool“ (rezultatai)

Ketvirtadienį UEFA Europos lygos šešioliktfinalių etape sužaistos atsakomosios rungtynės.

Kiek netikėtai iš turnyro pasitraukė pastarųjų dviejų Europos lygų nugalėtojas, Madrido „Atletico“ klubas, kuris pirmąją dvikovą namuose Kazanės „Rubin“ futbolininkams pralaimėjo rezultatu 0:2, o šiandien išvykoje rusams sugebėjo įmušti tik vieną įvartį.

Nors „Atletico“ kontroliavo rungtynių eigą, vienintelį įvartį ispanų klubas sugebėjo pelnyti tik 84 minutę, kai pasižymėjo Radamelas Falcao.

Į kitą etapą gana lengvai prasibrovė savo atakų lyderio Diego Milito netekę Milano „Inter“ futbolininkai, kurie pirmoje dvikovoje Milane Klužo CFR ekipą įveikė rezultatu 2:0, o atsakomajame mače rumunus jų pačių aikštėje palaužė net 0:3.

Edeno Hazardo įvartis paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę į Prahos „Sparta“ vartus Londono „Chelsea“ klubui padovanojo kelialapį į aštuntfinalių etapą.

Svečiai iš Čekijos visas rungtynes galingam varžovui praktiškai niekuo nenusileido ir net pirmieji sugebėjo pelnyti įvartį. Vis dėlto, pačioje mačo pabaigoje, kai jau atrodė, kad abi komandos laukia pratęsimo (pirmosios rungtynės Prahoje baigėsi „Chelsea“ pergale rezultatu 0:1) E.Hazardas išnaudojo pasitaikiusią progą ir tiksliu tolimu smūgiu „mėlyniesiems“ išplėšė lygiąsias. Tai reiškė, kad bendras rezultatas tapo 2:1 „Chelsea“ naudai.

Vėlyvo Moussa Dembele įvarčio dėka, kelialapį į aštuntfinalius išplėšė ir Londono „Tottenham Hotspur“ futbolininkai, kurie išvykoje su Liono „Olympique“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Pirmąją dvikovą namuose anglai laimėjo rezultatu 2:1, tačiau jei būtų nepasižymėję, dėl išvykoje įmušto įvarčio į kitą etapą būtų keliavę prancūzai.

Vienintelis Shola Ameobi įvartis kelialapį į aštuntfinalių etapą padovanojo „Newcastle United“ klubui. Pirmoji „šarkų“ dvikova su Charkovo „Metalist“ ekipa Anglijoje baigėsi be įvarčių.

Europos lyga, šešioliktfinalių rezultatai (skliaustuose - bendras rezultatas ir į aštuntfinalių etapą patekęs klubas):

Kazanės „Rubin“ 0 - 1 Madrido „Atletico“ (2:1, „Rubin“)

• 84' [0 - 1] R.Falcao

• Šešioliktfinalių etapo atsakomąsias rungtynes taip pat žaidė:

Klužo CFR 0 - 3 Milano „Inter“ (0:5, „Inter“)

• 22' [0 - 1] F. Guarin
  • 45' [0 - 2] F. Guarin
  • 80' M.J.M.P. Camora (CFR) - raudona kortelė
  • 89' [0 - 3] M. Benassi

Dnipropetrovsko „Dnipro“ 1 - 1 „Basel“ (1:3, „Basel“)

• 63' N. Kalinic ("Dnipro") - raudona kortelė
  • 76' F.Frei ("Basel") - raudona kortelė
  • 76' [1 - 0] Y. Seleznyov (iš 11 m. baudinio)
  • 81' [1 - 1] F. Schär (iš 11 m. baudinio)

Romos „Lazio“ 2 - 0 Monchengladbacho „Borussia“ (5:3, „Lazio“)

• 10' [1 - 0] A. Candreva
  • 33' [2 - 0] A. Gonzalez

Liono „Olympique“ 1 - 1 Londono „Tottenham Hotspur“ (2:3, „Tottenham Hotspur“)

• 17' [1 - 0] M. Gonalons
  • 90' [1 - 1] M. Dembélé

Charkovo „Metalist“ 0 - 1 „Newcastle United“ (0:1, „Newcastle United“)

64' [0 - 1] S. Ameobi (iš 11 m. baudinio)

„Racing Genk“ 0 - 2 „Stuttgart“ (1:3, „Stuttgart“)

• 45' [0 - 1] A. Boka
  • 59' [0 - 2] C. Gentner

Lisabonos „Benfica“ 2 - 1 Lėverkuzeno „Bayer “ (3:1, „Benfica“)

• 60' [1 - 0] O. John
  • 75' [1 - 1] A. Schürrle
  • 77' [2 - 1] N. Matic

Bordo „Girondins“ 1 - 0 Kijevo „Dynamo“ (2:1, „Girondins“)

• 41' [1 - 0] C. Diabeté

Londono „Chelsea“ 1 - 1 Prahos „Sparta“ (2:1, „Chelsea“)

• 17' [0 - 1] D. Lafata
  • 90+2' [1 - 1] E. Hazard

Stambulo „Fenerbahce“ 1 - 0 Borisovo BATE (1:0, „Fenerbahce“)

• 20' D. Baga (BATE) - raudona kortelė
  • 45' [1 - 0] Cristian (iš 11 m. baudinio)

„Hannover“ 1 - 1 Machačkalos „Anži“ (2:4, „Anži“)

• 70' [1 - 0] S. Pinto
  • 90' [1 - 1] L. Traoré

„Liverpool“ 3 - 1 Sankt Peterburgo „Zenit“ (3:3, „Zenit“ - dėl įvarčio išvykoje)

• 19' [0 - 1] Hulk
  • 28' [1 - 1] L. Suarez
  • 43' [2 - 1] J. Allen
  • 59' [3 - 1] L. Suarez

Pirėjo „Olympiakos“ 0 - 1 Valensijos „Levante“ (0:4, „Levante“)

• 9' [0 - 1] O. Martins

Bukarešto „Steaua“ 2 - 2 Amsterdamo „Ajax“ (2:2, „Steaua“ - po 11 m. baudinių serijos 4:2)

• 38' [1 - 0] I. Latovlevici
  • 76' [2 - 0] V. Chiriches

Plzeno „Viktoria“ 2 - 0 „Napoli“ (5:0, „Viktoria“)

• 51' [1 - 0] J. Kovarik
  • 74' [2 - 0] S. Tecl