Europos lyga: dramatiškame pusfinalyje sėkmė lydėjo „Chelsea“

Ketvirtadienio vakarą UEFA Europos lygoje sužaisti pirmieji pusfinalio susitikimai. Rungtynių pabaigoje dramatišką pergalę iškovojo  Londono „Chelsea“ ekipa, kuriai pavyko minimaliu rezultatu 2-1 palaužti Šveicarijos „Basel“ komandos pasipriešinimą.

Trenerio Rafaelio Benitezo auklėtiniai į priekį išsiveržė jau pačioje pirmojo kėlinio pradžioje. 12 minutę tiksliu smūgiu rezultatą savo komandos naudai persvėrė Victoras Mosesas, o jam rezultatyvų perdavimą atliko Frankas Lampardas.

Po praleisto įvarčio šeimininkai stengėsi perimti iniciatyvą. „Basel“ gretose pastebimai rungtyniavo Valentinas Stockeris, kuris turėjo bent kelias realias galimybes atstatyti rungtynėse pusiausvyrą.

Artėjant pirmosios rungtynių dalies pabaigai apie save priminė „mėlynųjų“ krašto puolėjas Edenas Hazardas. Vos per kelias minutes belgas į varžovų komandos vartus atliko du smūgius, kurie, deja, tikslo nepasiekė.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui vartų konstrukcijas drebino minėtojo V.Stockerio ir Fernando Torreso smūgiai, kurie ne kartą vertė sunerimti tiek vienos, tiek kitos komandos aistruolius.

Susitikimo pabaigoje žaidimas darėsi vis atviresnis, o „Basel“ kūrė vis daugiau pavojingų epizodų prie „Chelsea“ komandos vartų ir galiausiai sąmoningai priešininkams teritorinę persvarą atidavę svečiai buvo skaudžiai nubausti.

86 minutę arbitras į Londono ekipos vartus paskyrė vienuolikos metrų baudinį, todėl šeimininkams atsirado reali galimybė rezultatą išlyginti. Vos po minutės tikslų smūgį į Petro Čecho ginamus vartus atliko 21-erių metų gynėjas Fabianas Scharas.

Prie pagrindinio laiko teisėjas pridėjo keturias minutes, o per jas darbo ėmėsi svečių komandos gynėjas Davidas Luizas. Brazilas pelnė įvartį paskutinę pridėto laiko minutę ir išplėšė „mėlyniesiems“ pergalę.

Pergalę namuose iškovojo Stambulo „Fenerbahce“ klubas. Turkų komanda taip pat minimaliu rezultatu 1-0 įveikė Lisabonos „Benfica“ ekipą. Vienintelį įvartį šiame susitikime įmušė Egemenas Korkmazas.