Per Europos čempionatą arenose nebus prekiaujama alumi

Patvirtinta, kad per kitąmet Lietuvoje vyksiantį Europos krepšinio čempionatą arenose nebus prekiaujama alumi.

Bus tik gaivieji gėrimai

Vilniuje besilankantis Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio FIBA Europe generalinis sekretorius Naras Zanolinas pirmadienį portalui patvirtino, kad jo atstovaujama organizacija pasisako prieš prekybą čempionato arenose bet kokiais alkoholiniais gėrimais, įskaitant ir alų. „Tokia yra principinė mūsų pozicija. Nemanome, kad galima būtų leisti prekybą šiais gėrimais per tokio aukšto lygio varžybas“, - teigė jis.

Tai, pasak FIBA Europe generalinio sekretoriaus, pirmiausia susiję su saugumo užtikrinimu, nes „nėra galimybių labai efektyviai sukontroliuoti, kas iš tūkstančių stebinčiųjų rungtynes pradės elgtis agresyviai, jeigu prekybos alumi ir kitais alkoholiniais gėrimais režimas būtų laisvesnis“.

N.Zanolinas atkreipė dėmesį, kad sirgaliai turės galimybę atsipalaiduoti ir paragauti lietuviško alaus miestų baruose bei kavinėse. Tačiau arenose bus prekiaujama tik gaiviaisiais gėrimais.

Apie tai, kad kitąmet rugsėjį Lietuvoje įvyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato metu rungtynių metu nebus prekiaujama alumi, pirmasis maždaug prieš mėnesį užsiminė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Šiemet Turkijoje vykusiame Pasaulio krepšinio čempionate arenose taip pat nebuvo prekiaujama alkoholiu. Tačiau vidurvasarį Vilniuje surengtame vaikinų iki 18 metų Europos krepšinio čempionate rungtynių metu buvo galima gerti vietoje įsigytą alų ir sidrą.

Vyks šešiuose miestuose

FIBA Europe generalinis sekretorius N.Zanolinas kelias pastarąsias dienas lankėsi Lietuvoje, inspektuodamas miestus, kur bus surengtas čempionatas.

Kaip jau skelbta, Europos krepšinio pirmenybės kitąmet rugpjūčio 31-rugsėjo 18 dienomis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

N.Zanolinas priminė savo vizito metu susitikęs su premjeru Andriumi Kubiliumi. „Tai labai puiki asmenybė, nes turi gerą skonį kaklaraiščiams. Kaip žinoma, susitikimo metu abu buvome su vienodais“, - spaudos konferencijoje pirmadienį gerai nusiteikęs kalbėjo FIBA Europe generalinis sekretorius.

Pasak N.Zanolino, premjeras „aiškiai parodė, kad Vyriausybė pasirengusi tampriai bendradarbiauti ir padėti, organizuojant čempionatą“.

Kauno arena – vasarį, Klaipėdos - kovą

Per savaitgalį FIBA Europe generalinis sekretorius apvažiavo visus miestus, kur vyks pirmenybės. „Kaune beveik jokių problemų - galbūt dar to nežinote, bet arena yra praktiškai uždengta iš visų pusių, tai reiškia, kad galima dirbti viduje. Ir tie darbai pradedami. Tikslas – užbaigti areną kitų metų vasario mėnesį. Tikiu, kad Kaunas pasirengs laiku“, - kalbėjo N.Zanolinas.

Pasak jo, Panevėžio ir Šiaulių arenos gerai žinomos, jos jau pastatytos ir veikia pilnu pajėgumu, todėl nebuvo reikalo jose lankytis. „Iki šiol didžiausios problemos šiose miestuose buvo komandų apgyvendinimas. Panevėžyje, didžiausiame viešbutyje jau vyksta rekonstrukcijos darbai, jie netrukus turėtų būti baigti. Šiame viešbutyje galės gyventi penkios iš šešių komandų, dalyvausiančių Panevėžyje rengiamo preliminaraus turnyro pogrupio varžybose. Šiauliuose didžiausias viešbutis bus išplėstas, papildomai įrengta 70 kambarių. Tai leis šiame viešbutyje apgyvendinti visas šešias Šiaulių pogrupio komandas. Viešbutyje darbai baigsis kovą“, - paminėjo N.Zanolinas.

FIBA Europe aukštas pareigūnas patikino, kad jis labai patenkintas Klaipėdos arenos statybų sparta. „Šių metų sausį toje vietoje beveik nieko nebuvo, o dabar baigiama areną apstatyti iš visų pusių. Netrukus prasidės vidaus įrengimo darbai. Kovo pabaigoje ši arena turėtų būti baigta“, - sakė jis.

Prienų salės rekonstrukcijai reikia 6 mln. litų

Atskira problema - Alytus. Mat viena iš keliamų organizacinių sąlygų, kad krepšininkai gyventų netoli nuo treniruočių salės. Alytuje nėra tinkamo dydžio viešbučio, todėl šiame mieste žaisiančios komandos apsigyvens Birštone. Nuo jo iki Alytaus yra valanda važiavimo autobusu. Todėl buvo nuspręsta treniruočių aikštelę įrengti netoli Birštono esančiuose Prienuose, rekonstruotame vietinį sporto centrą.

„Premjeras pažadėjo, kad ras lėšų rekonstruoti tą salę. Tai viena iš sąlygų, kad čempionato pogrupio varžybos būtų žaidžiamos Alytuje“, - tvirtino N.Zanolinas.

Jis tikisi, kad salė Prienuose bus įrengta laiku – kitų metų gegužę.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas tvirtino, kad kitų metų valstybės biudžete turėtų būti numatyti 6 milijonai litų, reikalingi Prienų sporto centro rekonstrukcijai. Pasak jo, planai jau yra parengti, reikalingas tik finansavimas ir darbai galės pajudėti.

Leista suprasti, kad jeigu Prienų salė nebus įrengta, Alytus praras teisę rengti čempionato pogrupio varžybas.

Sausį patikrins vėl

„Tai turi būti geriausias visų laikų Europos krepšinio čempionatas, nes jis rengiamas krepšinio šalyje. Jūs turite viską, kad galėtumėte jį surengti aukščiausiu lygiu“, - sakė N.Zanolinas.

Kitų metų sausio pabaigoje jis vėl atvyks į Lietuvą su jau paskutine pirmenybių vietų inspekcija. FIBA Europe generalinis sekretorius taip pat dalyvaus sausio 30 dieną Vilniuje rengiamuose burtuose, kurie nulems, į kokius pogrupius bus suskirstytos 24 komandos, dalyvausiančios čempionate.

N.Zanolinas pranešė, kad 8 papildomos komandos, kitąmet atvyksiančios į Lietuvą, pačios susimokės už savo pragyvenimą pogrupių varžybų metu. Todėl Lietuvai organizacinės išlaidos iš esmės nepadidės.

FIBA Europe generalinis sekretorius įsitikinęs, kad valstybė nieko nepraras dėl jau padarytų investicijų į sporto arenas bei į čempionato organizavimą. „Tūkstančiai žmonių atvyks čia, jie mokės už viską – pragyvenimą, alų, benziną ir taip toliau. Niekada nebuvo taip, kad organizacinis komitetas turėtų kokių nors nuostolių“, - pastebėjo N.Zanolinas.

Gruzijos ambasadorius pažadėjo 4 tūkstančius žiūrovų

Tačiau kol kas vengiama prognozuoti, kiek pajamų atneš čempionatas, nors išlaidos jam pasirengti, įskaitant ir visų arenų statybas bei rekonstrukcijas, siekė maždaug 200 mln. eurų (apie 700 mln. litų).

Tikimasi, kad į čempionatą Lietuvoje atvyks apie 25-30 tūkstančius sirgalių. „Vien Gruzijos ambasadorius tikino, kad atvažiuos apie 4 tūkstančius žmonių iš jo šalies“, - sakė N.Zanolinas.

Bilietais į varžybas bus pradėta prekiauti kitų metų kovą. „Preliminari kainodara jau yra nustatyta – pigiausi bilietai bus pirmiausia pardavinėjami Lietuvoje. Į preliminarų pogrupių turnyrą bilietais kainuos tikrai ne brangiau nei į Lietuvos krepšinio lygos rungtynes“, - sakė M.Balčiūnas.

Pranešta, kad bus prekiaujama keturių skirtingų kainų kategorijų bilietais. Tikimasi iki gegužės parduoti iki 70 procentų visų bilietų.

Iš užsienio atvykstantiems sirgaliams bus pasiūlyti ne tik pavieniai bilietai, bet ir kelionių paketai – bilietai į varžybas, viešbučiai bei transportas iš oro uosto ir į jį.


Šiame straipsnyje: Europos krepšinio čempionatas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių