Europos čempionai – ispanai

Europos futbolo čempionate triumfavo Ispanijos rinktinė, finale Vienoje 1:0 (1:0) įveikusi Vokietijos nacionalinę komandą.

Prieš rungtynes buvo žinoma, kad ispanų gretose nebus rezultatyviausio turnyro žaidėjo Davido Villos, nes jis pusfinalio rungtynėse su Rusija patyrė šlaunies traumą. Jį pakeitė Cescas Fabregas.

Nebuvo aišku, ar žais Vokietijos rinktinės kapitonas Michaelis Ballackas, kuris kentėjo dėl blauzdos skausmų, tačiau jis pasirodė aikštėje.

Ispanams įvartį 33 min. pelnė Fernando Toressas. Kaistant aistroms 43 min. geltonos kortelės parodytos M.Ballackui ir ispanų vartininkui Ikerui Casillui. Pirmojo kėlinio metu ispanai smūgiavo į vartus 6 kartus, vokiečiai - 2.

Antrojo kėlinio pradžioje ispanai toliau išlaikė iniciatyvą. 60 min. šalia virpsto pralėkė M.Ballacko smūgiuotas kamuolys.

Prieš finalo mačą įvyko čempionato uždarymo ceremonija. Jos metu ispanų atlikėjas Enrique Iglesias atliko dainą „Can you hear me?".

Ispanijos rinktinė iki finalo nė karto nesuklupo. Ji 4:1 įveikė Rusiją, 2:1 - Švedijos ir Graikijos komandas. Ketvirtfinalyje tik po 11 metrų baudinių nugalėta Italija. Pusfinalyje ispanai dar kartą sutriuškino rusus, šįsyk 3:0.

Ispanai finale žaidė trečią kartą. 1964 metais jie tapo čempionais, o 1984 metais užėmė antrąją vietą.

Vokiečiai pirmenybes pradėjo pergale 2:0 prieš lenkus, bet paskui 1:2 pralaimėjo kroatams. Lemiamos buvo rungtynės su austrais, kuriuos vokiečiai įveikė 1:0. Ketvirtfinalyje Vokietijos komanda 3:2 nugalėjo portugalus, o pusfinalyje taip pat 3:2 nugalėjo Turkijos rinktinę.

Vokietijos ir Ispanijos rinktinės iki šiol buvo žaidusios 19 kartų. Vokiečiai laimėjo 8 kartus, ispanai - 5, o 6 rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Vokietija į Europos čempionato finale žaidė 6 kartą. Čempionais vokiečiams buvo tapę 1972, 1980 ir 1996 metais, o 1976 ir 1992 metais liko antri.