Europa turės naujus krepšinio karalius

Rusijos rinktinės krepšininkai sekmadienį oficialiai užleis Europos krepšinio karalų sostą. Be 2007-ųjų herojų į Lenkiją atvykusių rusų žygį jau ketvirtfinalyje užbaigė ambicinga Serbijos rinktinė.

Galingą spurtą antrajame kėlinyje surengę serbai nugalėjo Davido Blatto auklėtinius 79:68  (21:24, 20:4, 13:15, 25:25).

Serbams nesutrukdė net tai, kad trečadienį jie žaidė rungtynes su Lietuvos rinktine, kai rusai galėjo ilsėtis.

Pusfinalyje Dušano Ivkovičiaus komanda susitiks su Slovėnijos-Kroatijos dvikovos nugalėtoja. Šis ketvirtfinalis vyks penktadienį.

Lyderiai. Serbijos rinktinėje pasižymėjo po pertraukos metimo skonį pajutęs Urošas Tripkovičius - 18 taškų. Dar keturi serbų krepšininkai taip pat surinko dviženklį taškų skaičių. Rusų gretose išsiskyrė Vitalijus Fridzonas (15 tšk.) ir Sergejus Monia (12)

Sausra. Pirmą kėlinį lygiai su varžovais žaidę ir net pirmavę rusai antrajame visiškai sustojo. Davidas Blattas išnaudojo abi minutės pertraukėles, bet Europos čempionams krepšys atsirišo tik sužaidus 7,5 min., kai antrą baudą pataikė Kelly McCarty. Didžiausi nuopelnai dėl rusų taškų bado tenka aukščiausią pavarą gynyboje įjungusiems serbams.

Dėjimai. Trečio kėlinio pradžioje rusai Aleksejus Zozulinas ir Dmitrijus Sokolovas pradžiugino žiūrovus galingais dėjimais, bet serbai per 4 minutes į tai atsakė 11 taškų (52:32) ir taip galutinai nusprendė dvikovos baigtį.

Paradoksas. Serbijos krepšininkai antro kėlinio atkarpą laimėjo 19:1 tada, kai ant suolo sėdėjo trys rezultatyviausi komandos krepšininkai - Nenadas Krstičius, Milošas Teodosičius ir Novica Veličkovičius. Serbų vedliu tapo K.Perovičius. Vidurio puolėjas vien per antrą kėlinį surinko 9 taškus (4 - galingais dėjimais) ir visiškai uždarė vieną varžovų vedlių Timofėjų Mozgovą (0 taškų per antrą kėlinį).

Pasispardymas. Milžinišką persvarą įgiję serbai kiek atsipalaidavo ir leido rusams trečio kėlinio pabaigą laimėti 9:0 (43:54 - po 30 min.), tačiau patyręs serbų strategas D.Ivkovičius greitai sugrąžino viską į savo vietas.

Progresas. Serbai į Europos čempionato pusfinalį pateko pirmą kartą nuo 2001-ųjų. Tuomet dar Jugoslavijos rinktinė iškovojo auksą. Praėjusiose pirmenybėse Ispanijoje serbai pasidalijo 13-16 vietą.

Apsisplunksnavę. Serbijos rinktinė - pati jauniausia čempionate (amžiaus vidurkis - 22,4 metų). Palyginimui, antroje vietoje esančios Prancūzijos rinktinės vidurkis - 24,6. Tačiau jauni serbų vyrai nėra geltonsnapiai. "Daugelis mūsų žaidėjų jau kelis metus žaidžia Eurolygoje ir stipriuose čempionatuose. Mes jauni, bet jau patyrę ir užgrūdinti sunkių kovų", - pagrindinį savo komandos kozirį įvardijo serbų rinktinės "veteranas", 26-erių Nenadas Krstičius.

Linksmintojos. Katovicų "Spodek" arenoje žiūrovus per mačų pertraukėles linksmina dvi šokėjų trupės - Kauno "Žalgirio" palaikymo grupė ir "Red Foxes" iš Ukrainos. Serbijos-Rusijos rungtynėse akivaizdžiai daugiau ovacijų sulaukdavo lietuvaitės.

Mintys po rungtynių

D.Ivkovičius, Serbija

Džiaugiuosi, kaip komanda sužaidė antras rungtynes per 24 valandas. Dar vakar žaidėme sunkų mačą su Lietuva, todėl kai kurie žaidėjai jautėsi kiek pavargę. Šiandien mums labai padėjo atsarginiai krepšininkai, būtent jiems reikia padėkoti už puikų žaidimą per antrą kėlinį. Manau, kad nusipelnėme šios pergalės. Labai gaila, kad čiurną susižeidė Nemanja Bjelica, bet mes būsime pasirengę pusfinaliui.

D.Blattas, Rusija

Turiu nusikelti kepurę prieš D.Ivkovičių ir jo krepšininkus. Galima ieškoti daug paaiškinimų ir pasiteisinimų, tačiau tai buvo ne tokios rungtynės. Serbija šiandien buvo geresnė komanda. Jie turėdavo atsakymą į visus mūsų pasiūlytus variantus. Antrame kėlinyje tiesiog neatlaikėme jų spaudimo po visą aikštę. Manau, kad su tokia Serbijos rinktine problemų turės bet kuri šio čempionato komanda.