Eurolygos vadovas: turnyras su 32 klubais nepasiteisino

Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) Eurolygos generalinis direktorius Jordis Bertomeu tvirtina, kad elitinio turnyro dalyvių skaičius kol kas nesikeis.

Interviu Rusijos sporto portalui championat.ru J.Bertomeu sakė, kad Eurolygoje artimiausiais metais žais 24 ekipos, o plėsti varžybas iki 32 komandų neplanuojama.

- Tai būtų nereikalingas ir neteisingas žingsnis į praeitį. Mes jau išmėginome turnyro formatą su 32 klubais. Tuomet tai buvo politinis sprendimas, kuris nepasiteisino, todėl ta sistema gyvavo tik vieną sezoną, - teigė J.Bertomeu. - Manau, formatas su 24 ekipomis - optimaliausias. Norime plėsti geografiją, todėl ir pradėsime rengti kvalifikacines varžybas, tačiau tai darysime ne Eurolygos kokybės sąskaita. Žinoma, ateityje padėtis gali keistis, tačiau dabartinei sistemai realios alternatyvos nėra.

- Jūs jau dešimt metų vadovaujate Eurolygai. Kokią ją įsivaizduojate, tarkime, po 10 ar 20 metų?   

- Būtina gerbti klubų ir nacionalinių krepšinio federacijų interesus, nespręsti problemų vienašališkai. Stengiamės skatinti visas Europos krepšinio lygas augti ir griežtinti savo vidaus varžybų reikalavimus. Komandoms reikalingos arenos, talpinančios mažiausiai 10 tūkstančių žiūrovų, bet verta galvoti ir apie tų bazių patogumą, infrastruktūrą, organizacinių priemonių įvairovę, pramogas - kad žmonės noriai eitų į krepšinį. Norėčiau, kad nacionalinių čempionatų nugalėtojai turėtų galimybę rungtyniauti Eurolygoje, bet tuo pat metu mums rūpi turnyro stabilumas - jame dalyvaujančių klubų potencialas, istorija, vadyba. Gali būti, kad nuo 2012-ųjų kai kurie klubai, neatitinkantys Eurolygos kriterijų, neteks A lygio licencijų. Pavyzdžiui, rungtynių lankomumo problemų niekaip neišsprendžia Stambulo „Fenerbahce“, o Sienos „Montepaschi“ ir Zagrebo „Cibona“ neturi erdvių salių.

- Nuogąstaujama, kad Eurolyga gali tapti tik turtingų klubų turnyru. Ką manote apie tai?

- Tokia grėsmė egzistuoja, bet iš esmės sąlygos visiems vienodos. Juk aikštėje žaidžia penki prieš penkis ir nugali stipresni. Abejoju, ar kas nors galėtų įrodyti, kad bent vienas iš pastarųjų dešimties metų Eurolygos čempionų nenusipelnė būti viršūnėje. Nėra vieno kelio į elitą. Pavyzdžiui, Belgrado „Partizan“. Serbai įrodė, kad atkaklus darbas anksčiau ar vėliau subrandina vaisius. Įpareigojame klubus statyti dideles arenas, tačiau tai nereiškia, kad norime, jog Eurolygoje būtų tik turčiai.          

- Kokie Eurolygos santykiai su regioninėmis lygomis - Adrijos, Baltijos, Vieningosios VTB?           

 - Šios lygos - dabartinio krepšinio atspindys. Dėl politinių priežasčių dabar Europoje yra daugiau valstybių, nei prieš 25-erius metus. Tai turėjo įtakos sportui. Naujų valstybių klubai pradėjo organizuoti savo turnyrus. Manau, naujos lygos - ne mūsų, o pirmiausia FIBA rūpestis. Klubai nori aiškios hierarchijos ir kontinentinių turnyrų struktūros. Pavyzdžiui, VTB lyga su labai pajėgiais dalyviais. Tarkime, mums reikia atrinkti į Eurolygą trečiąją pagal rangą Rusijos komandą. Kokiomis varžybomis mums remtis - VTB lyga ar Rusijos čempionatu? Nesuprantu. Ignoruoti susiklosčiusios padėties negalima, todėl aš siūlau aktyviai bendrauti ir bendradarbiauti.          

- Ar įmanoma Eurolygoje, kaip NBA, įvesti žaidėjų atlyginimų „lubas“?

- Tai realu. Pirmiausia mėginsime parengti minimalių kriterijų sistemą. Tariamės su klubais ir prašome, kad jie pateiktų daugiau unifikuotų duomenų apie savo biudžetus.

- Pakalbėkime ir apie teisėjus...  

- O kas atsitiko? Aš juos labai myliu! (juokiasi).  

- Tikriausiai nepaneigsite, kad viena opiausių Europos krepšinio problemų - daugybė „sąmokslo teorijų“, susijusių su teisėjavimu?

- Tokiais atvejais reikia padėti ant stalo faktus. Arbitrų, kaip ir žaidėjų bei trenerių, yra visokių - patyrusių, klystančių. Vis dėlto neprisimenu nė vieno mačo, kurio baigtį šimtu procentų būtų nulėmę teisėjai.

- Ką manote apie siūlymą surengti Europos krepšinio „Žvaigždžių mačą“?     

- Tai įdomi idėja, bet būtų sunku ją įgyvendinti. Pirmoji priežastis - varžybų kalendoriai, klubų ir nacionalinių rinktinių interesai. Tektų derinti tai, ką ypač sudėtinga suderinti.

- Kokiu pažymiu pagal dešimtbalę sistemą įvertintumėte dabartinę Eurolygą, jeigu dešimtukas reikštų tobulybę - be būtinybės ką nors keisti?

- Parašyčiau penketą. Per dešimt metų mes nemažai pasiekėme, bet darbo dar labai daug.      


Šiame straipsnyje: EurolygaBertomeu

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių