Eurolygos fronte - nieko naujo: „Lietuvos rytas“ – „Fenerbahce-Ulker“ 75:81

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Eurolygos grupių turnyro antrąjį ratą pradėjo eilniu pralaimėjimu namuose 75:81 Stambulo „Fenerbahce-Ulker“ ekipai.

Turkijos klubui atstovauja Darjušas Lavrinovičius. Be jo „Fenerbahce-Ulker“ starto penkete - Roko-Leni Ukičius, Omeras Onanas, Kaya Pekeris ir Marko Tomasas. Vilniečiai į kovą pirmiausiai pasiuntė šiuos žaidėjus: Milko Bjelicą, Martyną Gecevičių, Joną Valančiūną, Artūrą Jomantą ir Khalidą El-Aminą. Įpusėjus pirmajam kėliniui, 6:9 pirmavo svečiai iš Stambulo. Skirtumą tritaškiu dar labiau padidino M.Tomasas - 6:12. Pirmąją mačo atkarpą 13:18 laimėjo „Fenerbahce-Ulker".

Antrajame kėlinyje vilniečiai išlygino rezultatą - 23:23, o „Lietuvos ryto" naudai jį persvėrė M.Gecevičius - 25:23. Stambulo krepšininkai neleido aikštės šeimininkams įsibėgėti - 30:30. Po dviejų kėlinių priekyje buvo „Fenerbahce-Ulker" - 36:40.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: M.Gecevičius ir Šarūnas Jasikevičius pelnė po 8 taškus, K.El-Aminas 7/Oguzas Savašas 10, R.-L.Ukičius 8, Lynas Greeras 5; komandų rodikliai: tritaškiai - 4/12 (33 proc.) ir 4/10 (40 proc.), atkovota kamuolių - 16 ir 17, klaidos - 4 ir 2.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahce-Ulker" nutolo po R.-L.Ukičiaus tritaškio - 40:50. Vilniečiai nesulaikė ir O.Savašo - 42:57. Stambulo ekipa užtikrintai laimėjo šį kėlinį 14:25 ir pirmavo 50:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto" gerbėjus tritaškiu nutildė L.Greeras - 50:68. „Lietuvos rytui" buvo pavykę priartėti - 66:76, tačiau kvapo pasiekti ką nors daugiau nebeužteko - 75:81. Penktasis pralaimėjimas C grupėje beveik palaidojo Vilniaus klubo strategų rožinį planą - prasibrauti į Eurolygos šešioliktuką.

Rungtynių statistika. „Lietuvos rytas" - „Fenerbahce-Ulker" 75:81 (13:18, 23:22, 14:25, 25:16). M.Gecevičius 16 taškų, C.Nalga 14 (8 atkovoti kamuoliai), Š.Jasikevičius 12 (8 rezultatyvūs perdavimai), K.El-Aminas 10, J.Valančiūnas 6 (5 atkovoti kamuoliai), B.Newley's ir A.Jomantas po 5, M.Bjelica 4, S.Babrauskas 3/R.-L.Ukičius 24, O.Savašas 16 (5 atkovoti kamuoliai), M.Turkčanas 9 (5 atkovoti kamuoliai), L.Greeras 8, D.Lavrinovičius (6 atkovoti kamuoliai), K.Pekeris ir T.Kinsey's po 6, M.Tomasas 4, E.Preldžičius 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 19/31 (61 proc.) ir 21/46 (45 proc.), tritaškiai - 9/26 (34) ir 9/18 (50), baudų metimai - 10/12 (83) ir 12/15 (80), atkovota kamuolių - 32 ir 33, perimta - 1 ir 7, rezultatyvūs perdavimai - 20 ir 13, klaidos - 12 ir 6.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolyga