Eurolygos čempionas grūdina jaunuosius žalgiriečius (interviu)

Ilgametis Kauno „Žalgirio“ žaidėjas, Eurolygos čempionas, Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Tomas Masiulis ir pakabinęs sportbačius ant vinies krepšinio nepalieka nuošalyje. Trenerio darbą pradėjęs A.Sabonio krepšinio mokykloje, dabar jis yra Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos „Žalgiris- 2“ vyriausiasis treneris.

Šį savaitgalį jo treniruojama ekipa kausis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto varžybose ir sieks pagerinti praėjusiais metais pasiektą rezultatą – laimėtus bronzos medalius.

„Manau, jog šiais metais galime triumfuoti turnyre. Būčiau ne koks treneris, jei netikėčiau savo ekipos sėkme, - taip paprašytas prognozuoti galutinį pirmojo ketverto komandų išsidėstymą atsakė T.Masiulis. - Antroje vietoje, mano manymu, turėtų būti “Mažeikiai„, o mažajame finale triumfuos Alytaus “Dzūkija".

- Treneri, kokios nuotaikos komandoje prieš finalo ketverto varžybas? – paklausėme T.Masiulio.
- Kovingos. Visi suprantame, jog atėjo svarbiausias sezono etapas ir kad teisės klysti nebeturime. Vyrai yra užsidegę ir pasiruošę kovai.

- Oficialių rungtynių nežaidėte jau beveik tris savaites. Ką veikėte per šią pertrauką?
- Turėjome tris savaites pasiruošti finalo ketverto varžyboms, daug dėmesio skyrėme fiziniam pasirengimui, sužaidėme dvi draugiškas rungtynes, kuriose išbandėme kelias taktines naujoves. Vis dėlto, manau, kad ši pertrauka buvo per ilga, nes spėjome pamiršti rimtų varžybų skonį. Žinoma, sąlygos visiems vienodos, todėl negalime niekuo skųstis. Belieka tikėtis, kad pavyks sėkmingai grįžti į varžybų ritmą.

- Visi žaidėjai sveiki ir pasiruošę rungtyniauti šeštadienį?
- Keli žaidėjai buvo sunegalavę praėjusią savaitę. Nors dabar dar nėra visiškai pasveikę, šeštadienį jie turėtų žaisti pilna jėga.

- Kokia ekipos sportinė forma prieš finalo ketvertą?
- Sunku pasakyti. Neaišku, kokią įtaką jai padarė ta kelių savaičių pertrauka, tačiau didelį dėmesį skyrėme fiziniam pasirengimui, todėl ji turėtų būti nebloga. Viską parodys varžybos.

- Pusfinalyje kovosite su Alytaus "Dzūkija". Reguliariajame sezone abu kartus jai pralaimėjote.  Kokios šios ekipos stipriosios vietos?
- Pagrindinis jų privalumas – patirtis. Jie turi daug patyrusių žaidėjų – jų centras C.Trybanski yra ragavęs NBA duonos. Ž.Kelys rungtyniavo abiejuose stipriausiuose Lietuvos klubuose, P.Šakinis daug metų praleido LKL. Kiti žaidėjai krepšinyje taip pat nėra naujokai. „Dzūkija“ yra puikiai sukomplektuota ekipa, kiekvienoje pozicijoje jie turi po vieną ar kelis puikius lygiaverčius krepšininkus ir kiekvienose varžybose gali sužibėti vis kitas žaidėjas, todėl negalėsime koncentruotis tik ties vieno iš jų sustabdymu.

- Kokie bus jūsų koziriai šiose varžybose?
- Visų kortų prieš varžybas neatskleisiu, tačiau manau, kad vienas mūsų privalumų bus jaunatviška energija ir atkaklumas. Mūsų komanda jauna, į kiekvieną mačą žaidėjai žengia degančiomis akimis. Kadangi savaitgalio mačų svarba bus milžiniška, noras laimėti yra dar didesnis, todėl priešininkams lengva tikrai nebus. Kai patekimą į finalą lemia vos vienas mačas, užsidegimas ir noras laimėti yra vieni svarbesnių faktorių.

- Jūsų komanda yra jauniausia tarp visų finalo ketverto dalyvių. Tai bus jūsų privalumas ar trūkumas?
- Mūsų komanda yra jauniausia ne tik finalo ketverte bet ir visoje lygoje, tačiau, kaip matome, jaunystė mums nesutrukdė čia patekti. Todėl manau, kad ir čia mažas amžiaus vidurkis nepakiš mums kojos. Be to, nors esame ir jauni, patirties stygiaus nejaučiame, nes dauguma žaidėjų rungtyniavo praėjusių metų NKL finaliniame ketverte, žaidė įvairiuose jaunių čempionatuose, Eurolygos jaunių turnyre.

- Pradinį komandos vadovybės iškeltą tikslą – patekti į finalinį ketvertą – įvykdėte. Kokie tolesni komandos siekiai?
- Aš kaip treneris visąlaik siekiu, kad mano treniruojami žaidėjai tobulėtų kiekvienoje treniruotėje ir kiekviename mače. Šis tikslas nesikeičia ir toliau – pagrindinis ilgalaikis šios komandos siekis yra ruošti žaidėjus pagrindinei komandai. Šiame finaliniame ketverte jie turės galimybę žaisti su stipriausiomis NKL komandomis ir įgauti patirties. Tikslo užimti konkrečią vietą neturime, tačiau būtų smagu pagerinti ar bent jau pakartoti praėjusių metų pasiekimą – laimėtą trečiąją vietą.

- Artėja sezono pabaiga. Kuris krepšininkas, jūsų nuomone, šiemet patobulėjo labiausiai?
- Negalėčiau išskirti vieno. Patobulėjo visi, galbūt kiek labiau pasitempė lyderiai – Artūras Gudaitis, Tomas Dimša, Marius Grigonis, Justas Tamulis. Visgi esu labai patenkintas kiekvieno krepšininko atsidavimu ir darbu treniruotėse.

- Komandai sunkiais momentais nesinori pačiam išbėgti į aikštelę?
- (Juokiasi). Ne, tokio noro nėra. Visi komandos žaidėjai yra greitesni ir jaunesni, todėl manau, kad didesnę naudą neščiau vadovaudamas komandai nei būdamas aikštelėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių