Eurolyga: „Žalgiris“ – „Chimki“ 73:65

Kauno „Žalgiris“ pirmą Eurolygos varžybų ratą A grupėje baigė pergale 73:65 prieš gerai pažįstamus varžovus – Maskvos srities „Chimki“ krepšininkus.

Su šia komanda žalgiriečiai neseniai jau išmėgino jėgas – spalio 17-ąją Kaune vykusią VTB Vieningosios lygos dvikovą 75:69 laimėjo kauniečiai.

„Žalgiris" ir „Chimki" mačą pradėjo šiais starto penketais: P.Jankūnas, D.Šalenga, A.Milaknis, T.Watsonas ir D.Collinsas bei K.Langfordas, V.Fridzonas, B.Eze, R.Lopezas ir S.Monia. Sėkmingiau startavo svečiai - 2:9. Kauniečių strategas A.Petrovičius iškart paprašė minutės pertraukėlės. Žalgiriečiai pasivijo ir pralenkė varžovus - 12:11. Po pirmo kėlinio 22:19 priekyje buvo „Žalgiris".

Antrajame kėlinyje „Chimki" komanda buvo kelis kartus priartėjusi - ją nuo „Žalgirio" skyrė vos vienas taškas, tačiau kauniečiai neleido išlyginti rezultatą.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: M.Begičius 9 taškai, D.Šalenga 8, M.Kalnietis 5 ir Z.Planiničius 12, B.Eze 6, K.Lončaras 4; kai kurie komandų rodikliai („Žalgiris" -„Chimki"): baudų metimai - 11/11 (100 proc.) ir 0/5 (0 proc.), perimta kamuolių - 2 ir 8, klaidos - 10 ir 3.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris" buvo padidinęs persvarą iki 46:35, tačiau jos neįtvirtino - prieš paskutinį ketvirtį „Chimki" sugrąžino lygsvarą 54:54.

Ketvirtajame kėlinyje du tritaškius iš eilės pataikė A.Milaknis ir D.Šalenga - tai padėjo „Žalgiriui" atsiplėšti 67:60. Po to iki mačo pabaigos savo sąlygas diktavo Kauno komanda.

Rungtynių statistika. „Žalgiris" - „Chimki" 73:65 (22:19, 16:14, 16:21, 19:11). D.Šalenga 11 taškų, T.Delininkaitis 10 (3/4 tritaškių), M.Begičius 9 (6 atkovoti kamuoliai), M.Kalnietis (5 atkovoti kamuoliai), P.Jankūnas (9 atkovoti kamuoliai) ir D.Collinsas po 8, T.Watsonas 7, A.Milaknis 6, M.Pocius 4, M.Kuzminskas 2/Z.Planiničius 14, K.Langfordas ir K.Lončasras po 10, V.Fridzonas (7 atkovoti kamuoliai) ir B.Eze (7 atkovoti kamuoliai) po 8, R.Lopezas 7, A.Savrasenka 6, S.Monia 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 18/35 (51 proc.) ir 22/45 (48 proc.), tritaškiai - 7/20 (35) ir 4/20 (20), baudų metimai - 16/18 (88) ir 9/17 (52), atkovota Kamuolių - 39 ir 31, perimta - 3 ir 11, rezultatyvūs perdavimai - 15 ir 12, klaidos - 17 ir 8.

„Blogai pradėjome rungtynes, bet vėliau perėmėme iniciatyvą. Ne visa jėga žaidė M.Pocius, jis po dviejų kėlinių pasakė, kad tikriausiai patyrė traumą. Teko pertvarkyti žaidimą, kitaip keisti žaidėjus. Esu patenkintas tuo, kaip sužaidėme rungtynių pabaigą. Dėkojame sirgaliams - jie vėl buvo mūsų šeštasis žaidėjas", - po varžybų kalbėjo „Žalgirio" vyriausiasis treneris A.Petrovičius.

„Mačas buvo lygus, o nugalėtoją lėmė detalės - keli metimai paskutinėmis atakų sekundėmis, kelios klaidos. Iš pradžių geriau gynėsi varžovai, o antroje rungtynių dalyje – mes. Nepataikėme daug baudų, tačiau negalėčiau paaiškinti, kodėl", - svarstė „Chimki" strategas S.Scariolo.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga