Eurolyga: „Žalgiris“ – „Caja Laboral“ 89:95

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko įminti Vitorijos „Caja Laboral“ snaiperio Mirzos Teletovičiaus taiklumo paslapties.

Ispanijos čempionai išsivežė pergalę 89:95. Pirmo rato susitikimą kauniečiai svečiuose laimėjo 92:88.

Mačą Kauno sporto halėje komandos pradėjo šiais starto penketais: „Žalgiris“ – Tadas Klimavičius, Dainius Šalenga, Artūras Milaknis, Travisas Watsonas ir DeJuanas Collinsas, „Caja Laboral“ – Marcelinho Huertas, Fernandas San Emeterijas, Bradas Olesonas, Mirza Teletovičius ir Stanko Baračas. Žalgiriečiams vadovauja naujas vyriausiasis treneris Rimantas Grigas – buvęs klubo sporto direktorius rungtynių išvakarėse pakeitė serbą Aco Petrovičių.

Pirmieji į priekį šovė Vitorijos krepšininkai - 0:9. Žalgiriečiai sušvelnino skirtumą iki 6:9, tačiau netrukus varžovai vėl spurtavo - 6:16, 10:24. Po pirmo kėlinio - 16:27 „Caja Laboral" naudai. Kauniečių tritaškių taiklumas - 0/6. Antrame kėlinyje „Žalgiris" buvo priartėjęs - 33:44, bet nesulaikomas M.Teletovičius tritaškiais vėl padidino savo ekipos persvarą - 33:52.

Pirmos rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: P.Jankūnas ir T.Watsonas pelnė po 6 taškus/M.Teletovičius - 26 taškai (7/8 tritaškių), F.San Emeterijas - 7; komandų rodikliai („Žalgiris" - „Caja Laboral"): tritaškiai - 0/9 (0 proc.) ir 8/12 (66 proc.), baudų metimai - 9/10 (90) ir 2/3 (66), rezultatyvūs perdavimai - 4 ir 15.

Trečią kėlinį prabilo toliašaudė žalgiriečių artilerija. Tikslą pasiekė tolimi P.Jankūno, A.Milaknio, Manto Kalniečio, Tomo Delininkaičio šūviai ir - 56:59. Ispanijos čempionai atsilaikė - 60:70. Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris" pademonstravo kietą charakterį ir M.Kalniečio tritaškiu pasivijo varžovus - 80:80. Iki rungtynių pabaigos likus 1,9 sek., T.Delininkaitis nepataikė - pratęsimas. Per papildomas penkias žaidimo minutes vėl kelis kartus blykstelėjo tritaškių meistras M.Teletovičius ir "Caja Laboral" šventė pergalę - 89:95.

„Pirmą ir antrą kėlinius sužaidėme prastai, nepataikėme, o varžovams tritaškiai krito lyg iš gausybės rago. Antrą mačo dalį kovojome geriau, tačiau pritrūko vieno tikslaus lemiamo metimo“, – po varžybų dienraščiui sakė „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas.

„Privalėjome gintis dar kiečiau, agresyviau“, – pridūrė A.Milaknis.

„Mes žinome savo žaidimo trūkumus, ką ir kaip reikia pakeisti ir mes tai tikrai padarysime, o tada eisime į priekį“, – pabrėžė naujasis žalgiriečių strategas Rimantas Grigas.

Rungtynių statistika. „Žalgiris“ – „Caja Laboral“ 89:95 (16:27, 17:25, 27:18, 20:10, 9:15). P.Jankūnas 17 taškų, M.Pocius, M.Kalnietis (5 rezultatyvūs perdavimai), M.Begičius ir A.Milaknis po 10, T.Delininkaitis ir D.Šalenga po 9, T.Watsonas 8 (5 rezultatyvūs perdavimai), T.Klimavičius 6/M.Teletovičius 32 (9/13 tritaškių, 8 atkovoti kamuoliai), F.San Emeterijas ir S.Baračas po 21, B.Olesonas 12, M.Huertas 4 (13 rezultatyvių perdavimų, 5 klaidos), N.Bjelica 3, D.Loganas 2; komandų rodikliai: dvitaškiai – 26/44 (59 proc.) ir 24/45 (53 proc.), tritaškiai – 8/27 (29) ir 13/26 (50), baudų metimai – 13/15 (86) ir 8/12 (66), atkovota kamuolių – 32 ir 37, perimta – 8 ir 7, rezultatyvūs perdavimai – 13 ir 27, klaidos – 13 ir 19.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga