Eurolyga: „Žalgiris“ – „Asseco Prokom“ 74:68 (po pratęsimo)

Kauno „Žalgiris“ iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje, per pratęsimą 74:68 privertęs pasiduoti Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės „Asseco Prokom“ ekipą.

Krepšininkai dvikovą pradėjo šių sudėčių: „Žalgiris“ - M.Kalnietis, T.Klimavičius, D.Šalenga, A.Milaknis ir T.Watsonas, „Asseco Prokom“ - J.R.Giddensas, D.Ewingas, B.Brownas, J.-H.Jagla ir R.Varda.

Kauniečiai išsiveržė į priekį 6:1, tačiau iki pirmojo kėlinio vidurio svečiai pasivijo aikštės šeimininkus, o F.Videnovas ir M.Wilksas persvėrė rezultatą Gdynės komandos naudai - 9:6. Pusiausvyrą sugrąžino T.Klimavičius - 9:9. Du tritaškius iš eilės pataikė M.Pocius ir T.Delininkaitis - 17:12. Skirtumą dar labiau padidino P.Jankūnas ir M.Pocius - 22:12. Po pirmojo kėlinio - 27:14 „Žalgirio" naudai.

Antrąjį kėlinį Gdynės krepšininkai pradėjo dideliais greičiais, o žalgiriečiai - tiksliais metimais: 33:18. Įpusėjus kėliniui, tikslą pasiekė tolimas A.Milaknio šūvis - 38:21. Varžovai nenuleido rankų: dukart pataikius M.Wilksui - 28:38. Sužaidus du kėlinius, 41:30 pirmavo „Žalgiris.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: M.Pocius - 8 taškai, T.Delininkaitis - 7, M.Begičius - 6 ir J.R.Giddensas - 8, M.Wilksas - 7, D.Ewingas - 6; komandų rodikliai („Žalgiris" - „Asseco Prokom"): dvitaškiai - 8/18 (44 proc.) ir 7/19 (36 proc.), baudų metimai - 10/11 (90 proc.) ir 4/8 (50 proc.), rezultatyvūs perdavimai - 7:1, klaidos - 6:10.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Gdynės ekipa ir sušvelnino skirtumą iki 38:43. Kol Kauno krepšininkai tęsė klaidų seriją, svečiai dar labiau priartėjo - 40:43. Baigiantis kėliniui J.-H.Jagla tritaškiu persvėrė rezultatą „Asseco Prokom" naudai - 47:45. Po trijų kėlinių - 47:46 priekyje Lenkijos čempionai.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirį" iš sąstingio pamėgino išjudinti P.Jankūnas - 50:47. Baudas pataikė M.Begičius, prasiveržė M.Kalnietis, tritaškį įkalė M.Pocius - 57:47. Tačiau svečiai pajautė, kad nėra neįmanomų dalykų ir vėl priartėjo - 55:57. M.Pocius galėjo persverti rezultatą, tačiau nepataikė baudų, o varžovai buvo tikslūs - 58:61. Pratęsimą tritaškiu išplėšė T.Delininkaitis - 61:61.

Papildomas penkias minutes tiksliau žaidė žalgiriečiai - pergalė 74:68.

Rungtynių statistika. „Žalgiris" - „Asseco Prokom" 74:68 (27:14, 14:16, 5:17, 15:14, 13:7). M.Pocius 18 taškų (6 atkovoti kamuoliai), T.Delininkaitis 16, M.Begičius 11, P.Jankūnas 9 (9 atkovoti kamuoliai, 5 klaidos), A.Milaknis ir D.Collinsas po 5, M.Kalnietis (5 atkovoti kamuoliai) ir T.Klimavičius po 3, D.Šalenga ir T.Watsonas po 2/D.Ewingas 14 (5 klaidos), R.Varda 12, J.R.Giddensas (9 atkovoti kamuoliai) ir M.Wilksas po 11, B.Brownas 9, J.-H.Jagla 6 (5 atkovoti kamuoliai), F.Videnovas 5; komandų rodikliai: dvitaškiai - 13/33 (39 proc.) ir 18/47 (38 proc.), tritaškiai - 7/26 (26) ir 7/19 (36), baudų metimai - 27/37 (72) ir 11/17 (64), atkovota kamuolių - 41:39, perimta - 4:5, rezultatyvūs perdavimai - 10:5, klaidos - 18:19.

„Gaila, kad pralaimėjome laimėtas rungtynes. Ačiū teisėjams, kad sugadino rungtynes ir atėmė iš mūsų pergalę. Mes tikrai jaučiamės apvogti. "Žalgiris" metė 37 baudas, mes - 17. Išvadas darykite patys. Žaidėjams neturiu priekaištų", - po varžybų pareiškė „Asseco Prokom" strategas T.Pačėsas.

„Paskutinę ketvirtojo kėlinio ataką surengėme taip, kaip ją atliekame per treniruotes. Džiugu, kad iškovojome pratęsimą ir laimėjome. Nemanau, kad arbitrai palaikė „Žalgirį“. Mane labiausiai nustebino tai, kad mūsų gynėjai prametė daug baudų", - kalbėjo žalgiriečių vyriausiasis treneris Aco Petrovičius.

Kauniečiai A grupėje yra įveikę Belgrado „Partizan mt:s" komandą - 73:62 ir nusileidę Tel Avivo „Maccabi Electra" - 70:86, o „Asseco Prokom" kol kas nepatyrė pergalės džiaugsmo - 76:82 pralaimėjo Maskvos srities „Chimki" ir 73:80 - Vitorijos „Caja Laboral" klubams.

Paskutinį kartą žalgiriečiai su Lenkijos čempionais buvo susitikę praėjusį Eurolygos sezoną – tąkart šešioliktuko varžybose Kauno ir Gdynės krepšininkai pasidalijo po pergalę: svečiuose „Žalgiris“ pralaimėjo 65:89, o namuose atsirevanšavo 93:88.

Kitose A grupės rungtynėse šiandien „Chimki" savo aikštėje 64:60 palaužė „Caja Laboral" komandą.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga