Eurolyga: Šaras Tel Avive buvo tarp rezultatyviausiųjų (rezultatai)

Šarūnas Jasikevičius pergalingai sugrįžo į Tel Avivą. Lietuvis pergalė 14 taškų, o jo atstovaujamas Barselonos „Regal Barcelona“ (6/1) klubas Eurolygos „Top 16“ etapo F grupės rungtynėse 82:77 (20:22, 21:17, 26:14, 15:24) palaužė „Maccabi“ (2/5) ekipą, kurioje rungtyniaudamas lietuvis 2004 ir 2005 metais triumfavo Eurolygos finaluose.

Šios rungtynės rekordinėmis tapo katalonų ekipos lyderiui Juanui Carlosui Navarro, kuris įmetė du tolimus metimus ir tapo daugiausiai tritaškių Eurolygos istorijoje pataikiusiu krepšininku. Ispano sąskaitoje – 423 įmesti tritaškiai.

23 minutes aikštelėje praleidęs Š.Jasikevičius surinko 14 (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 2/2) taškų, atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles. Lietuvio sąskaitoje – 16 naudingumo balų.

„Maccabi“: R.Hickamanas 19 (tritaškiai 3/5), Sh.Jamesas 16, Y.Ohayonas (6 rez. perd.) ir D.Smithas – po 11, D.Loganas 8 (tritaškiai 2/7).

„Regal Barcelona“: A.Tomičius 18 (dvitaškiai 7/10), Š.Jasikevičius (tritaškiai 2/2) ir J.C.Navarro (tritaškiai 2/2) – po 14, P.Mickaelas ir E.Lorbekas – po 7.

Vokietijoje - nepalanki „Unicaja“ pargalė „Žalgiriui“

Dramatišką, tačiau Kauno „Žalgiriui“ nepalankią, pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje iškovojo Malagos „Unicaja“ (3/4) klubas, kuris svečiuose paskutinėmis mačo akimirkomis 67:65 (22:20, 12:22, 21:9, 12:14) palaužė Berlyno „Alba“ (1/6) ekipą.

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje Jekelas Fosteris dviem baudų metimais išlygino rezultatą (57:57), o netrukus Deonas Thompsonas dvitaškiu sugrąžino pranašumą Berlyno klubui – 59:57. Atkakli kova išliko iki paskutinių mačo akimirkų.

Likus žaisti 15 sekundžių aikštės šeimininkai viską turėjo savo rankose. Pirmaudami vieno taško skirtumu (65:64) „Alba“ krepšininkai turėjo kamuolį savo rankose, tačiau DeShaunas Woodas nepataikė, o „Unicaja“ lyderis Marcusas Williamsas tritaškiu išplėšė pergalę svečiams – 67:65.

Aikštės šeimininkai dar turėjo net dvi galimybes išlyginti rezultatą, tačiau nei Yassinas Idbihi, nei D.Thompsono dvitaškiai tikslo nepasiekė.

„Alba“: D.Thompsonas (dvitaškiai 6/17, 9 atk. kam.) ir N.Djedovičius (6 atk. kam.) – po 16, J.Fosteris 8.

„Unicaja“: K.Simonas 12 (tritaškiai 3/8), F.Vazquezas 11 (dvitaškiai 5/7), E.Calloway'us ir M.Williamsas – po 10, K.Perovičius 9.

Turkai patiesė karališkąjį klubą

Pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje pasiekė Stambulo „Anadolu Efes“ (6/1) komanda, kuri namuose 74:72 (23:19, 23:17, 13:18, 15:18) palaužė Martyno Pociaus atstovaujamą Madrido „Real“ (6/1) klubą.

Likus 14 sekundžių Nikola Mirotičius priartino svečius (72:73), o pražanga sustabdytas Duško Savanovičius realizavo vieną baudą – 74:72. Lemiamai atakai „Real“ turėjo 11 sekundžių ir pergalę galėjo išplėšti Jaycee Carrollo tritaškis, bet jis skriejo pro šalį.

Nugalėtojams Jamonas Lucasas pelnė 16 taškų, D.Savanovičius – 13 (8 atk. kam.), Jordanas Farmaras – 10 (4/13 metimai), Saša Vujačičius pridėjo 9 taškus.

M.Pocius ant parketo nepasirodė, o pralaimėjusiems 14 taškų surinko Rudy Fernandezas, po 11 – Felipe Reyesas ir J.Carrollas, po 10 – Sergio Rodriguezas bei Mirza Begičius.

J. Mačiulis buvo rezultatyvus, tačiau jo klubas pralaimėjo

Įtikinamą pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje iškovojo Maskvos CSKA (5/2) klubas, kuris savo aikštelėje 86:69 (25:15, 10:16, 31:19, 20:19) sutriuškino Jono Mačiulio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ (4/3) ekipą.

Jau pirmajame kėlinyje įgiję dviženklę persvarą maskviečiai po didžiosios pertraukos ėmė triuškinti savo varžovus. Vos prasidėjus paskutiniam ketvirčiui Aleksandras Kaunas ir Sonny Weemsas tiksliomis atakomis padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki rekordinio (79:53), o priartėti Graikijos taurės laimėtojams pavyko tik tada, kai mačo baigtis jau nekėlė jokių abejonių.

J.Mačiulis per 30 minučių pelnė 15 (dvitaškiai 3/6, tritaškiai 3/7) taškų, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, 2 sykius suklydo ir 3 kartus pažeidė taisykles.

CSKA: M.Teodosičius 20 (tritaškiai 4/6, 7 rez. perd., 25 naud. bal.), S.Weemsas 19 (6 kld.), A.Kaunas 13 (dvitaškiai 6/6, baudos 1/1, 8 atk. kam., 5 blk., 30 naud. bal.), A.Jacksonas 11, V.Micovas 10.

„Panathinaikos“: J.Mačiulis 15, S.Lasme (8 atk. kam.) ir J.Gistas (10 atk. kam.) – po 12, R.Ukičius 8 (5 kld.).