Eurolyga: „Montepaschi“ – „Lietuvos rytas“ 90:72

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Eurolygoje nesugriebė gelbėjimosi šiaudo – svečiuose 72:90 pralaimėjo Sienos „Montepaschi“ ekipai.

Tai - šešta vilniečių nesėkmė C grupėje po septynių mačų. Tik sauja teorinių trupinėlių beliko iš rožinių sostinės klubo strategų svajonių prasibrauti į Eurolygos šešioliktuką. Sienos klubas, kuriam atstovauja Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius, su šešiomis pergalėmis – grupės lyderis.

Pirmą kėlinį užtikrintai 31:16 laimėjo aikštės šeimininkė „Montepaschi“ komanda. Antrame kėlinyje vilniečiai buvo priartėję - 40:31, tačiau Sienos krepšininkai nesutriko ir vėl padidino skirtumą - 48:33.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: K.Lavrinovičius pelnė 10 taškų, Tomas Ressas - 8, Bo McCalebbas - 7 ir Milkas Bjelica - 9, Jonas Valančiūnas - 6; komandų rodikliai („Montepaschi" - „Lietuvos rytas"): tritaškiai - 5/9 (55 proc.) ir 1/8 (12 proc.), perimta kamuolių - 6 ir 2, klaidos - 4 ir 10.

Visą trečią kėlinį savo sąlygas diktavo Italijos atstovai - jie buvo padidinę skirtumą iki 62:42. Ketvirtą kėlinį „Montepaschi" persvara buvo išaugusi iki 87:64.

Rungtynių statistika. „Montepaschi" - „Lietuvos rytas" 90:72 (31:16, 17:17, 20:18, 22;21). R.Kaukėnas 17 taškų (4 rezultatyvūs perdavimai), B.McCalebbas 15 (5 perimti kamuoliai), K.Lavrinovičius (5 atkovoti kamuoliai) ir D.Mossas (6 atkovoti kamuoliai) po 12, M.Rakovičius 10, T.Ressas ir P.Aradori po 8, M.Carrareto 3, N.Zisis ir Sh.Stonerookas po 2, A.Michelori 1/M.Bjelica 17, M.Gecevičius 14 (4 rezultatyvūs perdavimai), J.Valančiūnas 12 (6 atkovoti kamuoliai), A.Jomantas 11, B.Newley's 7 (5 atkovoti kamuoliai), K.El-Aminas 5, C.Nalga 4, Š.Jasikevičius 2 (7 klaidos). Komandų rodikliai: dvitaškiai - 25/49 (51 proc.) ir 21/36 (58 proc.), tritaškiai - 9/16 (56) ir 5/21 (23), baudų metimai - 13/14 (92) ir 15/19 (78), atkovota kamuolių - 34 ir 26, perimta - 12 ir 7, rezultatyvūs perdavimai - 18 ir 9, klaidos - 17 ir 21.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolyga