Eurolyga: „Lietuvos rytas“ – „Cibona“ 90:62

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo pirmą pergalę Eurolygoje šį sezoną - jie savo aikštėje 90:62 nugalėjo Zagrebo „Ciboną".

Abi komandos iki šiol buvo nelaimėjusios nė vienerių rungtynių, todėl pergalė vilniečiams išsaugojo viltis prasibrauti į kitą elitinio turnyro etapą – aštuntfinalį. „Cibona" tapo vienvalde C grupės autsaidere.

Mačą Vilniaus ir Zagrebo krepšininkai pradėjo šiais starto penketais: M.Gecevičius, J.Valančiūnas, A.Jomantas, K.El-Aminas ir K.Bajramovičius bei B.Bogdanovičius, T.Brnas, D.Pašaličius, L.Radoševičius ir R.Stipčevičius. Naujasis „Lietuvos ryto" pirkinys Šarūnas Jasikevičius prieš varžybas apšilinėjo, tačiau pirmą ir antrą kėlinius praleido tarp atsarginių.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: M.Gecevičius ir C.Nalga po 8 taškus, K.El-Aminas 7 ir G.Vrbancas 10, B.Bogdanovičius 9, D.Pašaličius 4. Komandų rodikliai („Lietuvos rytas" - „Cibona"): dvitaškiai - 12/15 (80 proc.) ir 10/19 (52 proc.), atkovota kamuolių - 21 ir 11, klaidos - 10 ir 5.

Š.Jasikevičius į aikštę išėjo įpusėjus ketvirtajam kėliniui. Žiūrovai jį sutiko stovėdami ir skanduodami „Šaras!". Įžaidėjas per beveik šešias minutes du kartus metė į Zagrebo ekipos krepšį, tačiau nepataikė, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

Rungtynių statistika. „Lietuvos rytas" - „Cibona" 90:62 (23:12, 15:17, 23:9, 29:24). K.El-Aminas 19 taškų (4 klaidos), M.Gecevičius 17, J.Valančiūnas 15 (9 atkovoti kamuoliai), B.Newley's 12, N.Bjelica (10 atkovotų kamuolių, 4 klaidos), A.Jomantas ir C.Nalga po 8, S.Babrauskas 3/B.Bogdanovičius 19, G.Vrbancas 15, R.Stipčevičius 10, L.Radoševičius 8, D.Pašaličius 6, M.Delašas 3, T.Zubčičius 1. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 26/35 (74 proc.) ir 22/41 (53 proc.), tritaškiai - 11/26 (42) ir 3/17 (17), baudų metimai - 5/9 (55) ir 9/15 (60), atkovota kamuolių - 41 ir 21, perimta - 5 ir 8, rezultatyvūs perdavimai - 21 ir 9, klaidos - 17 ir 13.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolyga