Eurolyga: „Barcelona" - „Žalgiris“ 89:55 (papildyta)

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko sukurti kalėdinio stebuklo - Lietuvos vicečempionai Ispanijoje pralaimėjo Eurolygos 8-ojo turo rungtynes vienvaldei A grupės lyderei „Barcelona" komandai 55:89 (17:20, 11:26, 9:23, 18:20).

Akistata. Pirmojo Eurolygos rato mačą Kaune 77:70 laimėjo „Barcelona“.

Išvakarės: prieš dvikovą su žalgiriečiais „Barcelona“ krepšininkai nacionaliniame ACB lygos čempionate 83:50 sutriuškino vieną autsaiderių „Blanco de Rueda“ ekipą, o kauniečiai 74:91 pralaimėjo Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito diviziono rungtynes principiniam ir pagrindiniam varžovui - Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Starto penketai. „Barcelona“: R.Rubio, J.C.Navarro, B.Ndongas, E.Lorbekas, R.Grimau; „Žalgiris“: M.Brownas, M.Kalnietis, M.Begičius, D.Šalenga, T.Watsonas.

Pirmasis kėlinys. Aikštės šeimininkai buvo išsiveržę į priekį 10:2, tačiau M.Kalnietis, D.Šalenga ir T.Watsonas išlygino - 12:12. Netrukus Barselonos , daugiausia V.Sados ir P.Mickaelio pastangomis, vėl spurtavo - 20:13. Baigiantis kėliniui skirtumą sušvelnino T.Klimavičius, D.Šalenga ir M.Brownas.

Antrasis kėlinys. Prabilus toliašaudei „Barcelona“ artilerijai - G.Basilei, T.Morrisui - aikštės šeimininkai padidino persvarą 28:23. „Žalgiris" įstrigo ir pralaimėjo atkarpą 0:14 - nuo 26:32 iki 26:46.

Rezultatyviausi po dviejų kėlinių. „Barcelona“ - J.C.Navarro 9 taškai, B.Ndongas ir R.Grimau po 6; „Žalgiris“ - T.Watsonas ir D.Šalenga po 7, M.Kalnietis 6.

Trečiasis kėlinys. Po didžiosios pertraukos Ispanijos ekipa be vargo išsaugojo saugų atstumą - 50:28, 59:34, o baigiantis ketvirčiui jį padidino - 67:35.

Ketvirtasis kėlinys. Kauniečių stovykloje - jokių prošvaisčių: 41:71, 45:85.

Taškus pelnė: „Barcelona“ - P.Mickealas 14, J.C.Navarro 13, T.Morrisas 11, R.Grimau 10, V.Sada 8, E.Lorbekas 7, R.Rubio 5, J.Triasas ir F.Vasquezas po 4, G.Basile 3; „Žalgiriui“ - T.Watsonas 17 (14 atkovotų kamuolių), D.Šalenga 10, M.Kalnietis 9, M.Begičius 5, S.-S.Vene 3. M.Pocius, T.Klimavičius ir P.Butkevičius po 2, A.Milaknis 1.

Komandų statistika („Barcelona“ - „Žalgiris“): dvitaškiai - 28/43 (65 proc.) ir 15/31 (48 proc.), tritaškiai - 7/21 (33) ir 2/11 (18), baudų metimai - 12/12 (100) ir 19/26 (73), atkovota kamuolių - 28 ir 26, perimta - 16 ir 5, rezultatyvūs perdavimai - 20:5, klaidos - 7 ir 21.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgiris. Barcelona