E.Pučinskaitė karjeros finišui pasirinko Australiją

Pasaulio dviračių plento čempionate, kuris prasidėjo Australijos mieste Džilonge, Lietuvai atstovauja ir tituluotoji mohikanė Edita Pučinskaitė.

Trūksta olimpinio medalio

Spalio 2-osios moterų grupinės varžybos turėtų vainikuoti įspūdingą 34-erių E.Pučinskaitės karjerą.

„Myniau myniau 23-ejus metus, kol atmyniau iki paskutinių savo lenktynių“, – „Facebook“ tinklalapyje bičiuliams sakė Italijos klubui „Gauss RDZ Ormu“ atstovaujanti lietuvė.

Trijų olimpinių žaidynių – Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino – dalyvės E.Pučinskaitės trofėjų kolekcijoje yra keturi pasaulio čempionatų medaliai (po vieną aukso ir sidabro bei du bronzos), ji yra laimėjusi prestižiškiausias daugiadienes moterų „Giro d‘Italia“ („Giro Donne“) ir „Tour de France“ („Grande Boucle“) lenktynes.

Arčiausiai olimpinio medalio E.Pučinskaitė buvo 2004-aisiais Atėnuose ir 2008-aisiais Pekine, kai grupinėse lenktynėse užėmė 9-ąsias vietas.

„Linkėjimai iš Australijos visiems mūsų sirgaliams! Džilongo lietuvių bendruomenės dėka mes, dviračių sporto rinktinės nariai, Australijoje pasijutome kaip namuose Lietuvoje, pas mamą. Sezono metu atstovaujame savo klubams Italijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Amerikoje. Atskristi į tolimą Australiją ir pajusti lietuvišką atmosferą yra nepaprastai gera. Čia mus tikrai labai šiltai sutiko, na, žinoma, ir lietuviškais valgiais pavaišino. Visų sportininkų nuotaikos puikios, o noras pasiekti kuo geresnių rezultatų – didžiulis, nors ir konkurencija - neapsakomai didelė“, - laiške portalui rašė E.Pučinskaitė.

Kovos lenktynių žvaigždės

Moterų grupinės lenktynės Džilonge kelia didelį ažiotažą, nes jose, be E.Pučinskaitės, rengiasi kovoti pasaulio čempionatų medalininkės olandė Marianne Vos, britė Nicole Cook, vokietės Judith Arndt ir Trixi Worrack ir legendinė 51-erių prancūzė Jeannie Longo-Ciprelli.

J.Longo-Ciprelli – septynių olimpiadų dalyvė, trylikos pasaulio čempionatų aukso medalių (plente ir treke) laimėtoja.

Dviratininkių žvaigždynui dėl žiūrovų dėmesio teks konkuruoti su australiškuoju futbolu, nes spalio 2-ąją Melburne vyks Australijos futbolo lygos (AFL) finalo antrasis mačas, kuriame susigrums „Collingwood“ ir „St.Kilda“ ekipos.

Laukiama, kad futbolas į stadioną sutrauks per 100 tūkst. sirgalių. Dviračių čempionato organizatoriai planavo, kad lenktynes Džilonge stebės maždaug 50 tūkst. sporto aistruolių, tačiau baiminamasi, jog beveik tuo pat metu už 75 km esančiame Melburne vyksiančios futbolo rungtynės gali išretinti dviratininkių varžybų žiūrovų gretas.

Taikinys – dešimtukai

Šiandien Džilongo gatvėmis 31,8 km asmeninėse lenktynėse laikui jėgas išmėgino vaikinai (iki 23 metų). Jose dalyvavo du mūsiškiai – Ramūnas Navardauskas ir Evaldas Šiškevičius.

E.Šiškevičius tarp 40-ies finišavusiųjų dviratininkų užėmė 29-ąją vietą (46 min. 05,68 sek.), R.Navardauskas – 30-ąją (46 min. 06,71 sek.). Pasaulio čempionu tapo amerikietis Tayloras Phinney‘s (42 min. 50,29 sek.), sidabro medalį iškovojo australas Luke‘as Durbridge‘as (42 min. 52,19 sek.), bronzos – vokietis Marcelis Kittelis (43 min. 14,30 sek.).

Moterų elito grupės 22,9 km asmeninėse varžybose laikui dalyvavo Lietuvos čempionė Katažyna Sosna - ji tarp 38 finišavusiųjų sportininkių užėmė 23-iąją vietą (35 min. 49,94 sek.). Lenktynes laimėjo britė Emma Pooley (32 min. 48,44 sek.), antrąją vietą užėmė vokietė Judith Arndt (33 min. 03,61 sek.), trečiąją - Naujosios Zelandijos atstovė Linda Melanie Villumsen (33 min. 04,24 sek.).

Rytoj vyrų elito 45,8 km asmeninėse lenktynėse laikui startuos Ignatas Konovalovas. Grupinėse lenktynėse jaunimui teks nuvažiuoti 159 km, moterims – 127,2 km, o vyrams – 262,7 km. Tikimasi, kad į moterų elito grupės pirmąjį dešimtuką pateks E.Pučinskaitė, vyrų – 24-erių I.Konovalovas.

Lietuvos rinktinėje taip pat yra Rasa Leleivytė, Inga Bilvinaitė, Modesta Vžesniauskaitė ir Edita Janeliūnaitė bei Egidijus Juodvalkis.

Paskutinį kartą pasaulio plento čempionato medalius į Lietuvą parvežė dviratininkės: 2001-aisiais Lisabonoje (Portugalija) grupinių lenktynių auksą iškovojo Rasa Polikevičiūtė, sidabrą – E.Pučinskaitė.

Pernai Mendrizijuje (Šveicarija) 1998-ųjų pasaulio čempionė Diana Žiliūtė grupinėse lenktynėse užėmė 5-ąją vietą, o I.Konovalovas asmeninėse varžybose laikui – 9-ąją.

Trasa – viena sunkiausių

Čempionato išvakarėse surengtas apšilimo varžybas „Herald Sun World Cycling Classic Ballarat“ laimėjo vokietė T.Worrack ir italas Filippo Pozzato.

Tarp 85 dalyvių R.Leleivytė užėmė 12-ąją vietą, E.Pučinskaitė – 38-ąją, Inga Bilvinaitė – 42-ąją, K.Sosna – 60-ąją. 20 sportininkių nebaigė 90 km distancijos, tarp jų – ir E.Janeliūnaitė.

Vyrų 120 km lenktynes, kurias pradėjo 123 dviratininkai, E.Juodvalkis baigė 75-asis, R.Navardauskas – 76-asis, E.Šiškevičius – 93-iasis. I.Konovalovas šiose varžybose nedalyvavo.

Po lenktynių T.Worrack ir F.Pozzato pabrėžė, kad Džilongo trasa – viena sunkiausių per kelis paskutinius pasaulio čempionatus.

Šiame straipsnyje: PučinskaitėŽiliūtė