Elektrėnų „Energija“ – Lietuvos ledo ritulio čempionė!

Nacionalinės ledo ritulio lygos atvirąjį Lietuvos čempionatą antrus metus iš eilės laimėjo Elektrėnų „Energija“. Namų arenoje žaidusi komanda sekmadienį čempionato finale nugalėjo Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) ekipą 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) ir džiaugėsi „Akropolio“ taure.

„Energija“ aktyviai pradėjo finalą, tačiau rusai patikimai gynėsi. Pirmasis įtampos neišlaikė rungtynių arbitras, kuris nesužaidus nė pirmųjų penkių minučių patyrė traumą.

Komandos akylai laikėsi numatytos taktikos – rusai laukė progos kontratakoms, „Energija“ kūrė progas prie varžovų vartų. Įtemptos pirmosios 20 minučių baigėsi be įvarčių.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo rusai, kurie beveik keturias minutes žaidė daugumoje. Tačiau ir tai nepadėjo pelnyti pirmąjį rungtynių įvartį.

Kantriai savo progos laukę rusai  buvo apdovanoti kėlinio viduryje, kai sulaukę „Energijos“ klaidos po Anatolijaus Filatovo smūgio (27:16) pelnė įvartį. Lietuvos ekipa pyktelėjo ir atsakė žaibiškai – Algimantas Visockas taikliu smūgiu iš toli (27:56) išlygino rezultatą.

Įtampa pasiekė apogėjų 14-ą antro kėlinio minutę, kai už pražangą prieš Justą Steponaitį arbitrai skyrė dviejų minučių nuobaudą, tačiau pasitarę nusprendė skirti baudinį į Rusijos ekipos vartus. Tokiu sprendimu pasipiktinusi „Delovaja Rus“ ekipa paliko aikštelę ir išėjo į rūbinę. Po poros minučių žiūrovų nušvilpiami rusai sugrįžo ant ledo kai po pasitarimo arbitrai nusprendė Vitalijui Aleksejevui skirti rungtynių nuobaudą 5+20 min. Netrukus Aleksejus Zubenka irgi atsisėdo ant prasižengusiųjų suolo, tačiau ir tai nepalaužė Rusijos ekipos, kuriant ledo turėdama vos tris žaidėjus sugebėjo apsiginti.

Kėlinio pabaigoje 2+10 min. drausminę nuobaudą už smūgį varžovui į galvą užsidirbo Karolis Kubilius.

Trečiajame kėlinyje rungtynės virto kautynėmis ir karts nuo karto abiejų komandų žaidėjai ledą palikdavo tik padedami komandos draugų.

„Energijai“ pavyko prispausti varžovus prie jų vartų žaidžiant daugumoje ir Andrius Židkovas išvedė savo ekipą į priekį (42:01) 2:1.

Tašką dvikovoje padėjo Aivaras Bendžius, kuris pasinaudojo pavargusių varžovų klaida ir padidino komandos persvarą iki dviejų įvarčių.

„Energija“ antrus metus iš eilės iškovojo Lietuvos čempionų titulą ir džiaugėsi įspūdingo dydžio pereinamąja „Akropolio“ taure.

„Finalas pavyko ir emocijų, ir žaidybine prasme. Mes turėjome išnaudoti progas rungtynių pradžioje ir būtume nugalėję lengviau. Klaidos ir žaidėjų traumos sutrukdė įgyvendinti planus, tačiau džiaugiamės pergale. Kitais metais planuojame dalyvauti kaimyninių šalių čempionatuose, tačiau apie tai kalbėti dar anksti“,- iškart po pergalės sakė „Energijos“ vyriausiasis treneris Sergejus Krumkačius.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas elektrėniškis Šarūnas Kuliešius.

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.