„Ekranas“ ir „Žalgiris“ žengia koja kojon

Baigėsi pirmasis Lietuvos futbolo A lygos čempionato ratas. Pirmauja po 23 taškus surinkę Panevėžio „Ekrano“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubai.

11-ajame ture „Ekranas“ 3:2 (3:0) palaužė Vilniaus „Vėtrą“. Panevėžiečiai po Aurimo Kučio įvarčių (6 ir 39 min.) bei Ramūno Radavičiaus realizuoto 11 m baudinio (41 min.) pirmavo 3:0, bet antrajame kėlinyje vilniečiai Tomas Ražanauskas (47 min.) ir Tadas Eliošius (85 min.) skirtumą sušvelnino.

„Efektingi A.Kučio įvarčiai turėjo didelės įtakos galutiniam rezultatui, nors antrajame kėlinyje išryškėjo senos bėdos - neišvengėme individualių klaidų, šlubavo komandinė gynyba. Juo labiau kad per pertrauką su vyrais kalbėjome, jog privalome būti budrūs, neatsipalaiduoti, tačiau įtampa vis dėlto kyštelėjo koją. Pirmasis čempionato ratas parodė, kad be mūsų į prizines vietas nusitaikiusios ir Marijampolės „Sūduvos“, Vilniaus „Žalgirio“ bei Tauragės „Tauro“ komandos“, - po varžybų kalbėjo „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.

„Varžovai labai gerai sužaidė pirmąjį kėlinį, o mes gynėmės ne taip, kaip privalėjome. Antrajame kėlinyje mėginome pakeisti žaidimą sau naudinga linkme, kai kas pavyko. Deja, mūsų fizinė forma kol kas nėra geriausia“, - sakė „Vėtros“ strategas Virginijus Liubšys.

„Žalgiris“ namuose 4:1 (2:0) sutriuškino autsaiderį Kauno „Atletą“. Įvarčius pelnė: Vilniaus ekipai – Pavelas Komolovas (29 min.), Artūras Jeršovas (36 min.), Andrejus Nagumanovas (54 min.) ir Goranas Jerkovičius (58 min. iš 11 m baudinio), Kauno komandai – Eimantas Marozas (51 min.).

Žalgiriečių gretose nebuvo traumuotų Igorio Morino ir Egidijaus Juškos, per rungtynes susižeidė ir Tadas Gražiūnas.

„Rimtai rengėmės šiai dvikovai, nepaisydami, kad mes – turnyro lentelės viršūnėje, o „Atletas“ – lygos autsaideris. Džiaugiamės iškovoję tris taškus, netenkino tik dvikovos pradžia, kai per pirmąsias penkias minutes sukūrėme daug progų įvarčiui ir jų nerealizavome“, - teigė „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Igorio Pankratjevo asistentas Mindaugas Čepas.

„Tikėjomės, kad vilniečiai mus spaus nuo mačo pradžios, stengsis iškart įgyti pranašumą. Deja, tokiam scenarijui nepasirengėme be trūkumų. Kai rezultatas buvo 1:2, dar plazdeno viltis, tačiau viską sužlugdė gynybos klaidos. Galutinai mus nužudė teisėjas Saulius Atmanavičius, skyręs 11 metrų baudinį. Be to, mūsų komandą tebeslegia psichologinė našta – prieš sezoną atimti taškai“, - svarstė „Atleto“ vairininkas Viačislavas Novikovas.

Kaip žinoma, kauniečių ir „Vėtros“ klubai A lygos čempionato išvakarėse dėl kai kurių licencijavimo reikalavimų neįvykdymo neteko po 6 taškus. Vilniečiai jau panaikino deficitą, o „Atletą“ jis vis dar laiko turnyro lentelės dugne. .

Kitų 11-ojo turo rungtynių rezultatai:

Tauragės „Tauras“ - Pakruojo „Kruoja“ 4:0 (1:0), įvarčiai: Tomas Vyšniauskas (27 min. iš 11 m), Marius Kižys (52 min.), Jose Vide (55 min.), Nerijus Mačiulis (74 min.); „Klaipėda“ - Marijampolės „Sūduva“ 1:6 (1:2), įvarčiai: Vitalijus Vyšniakovas (31 min.)/Andrius Urbšys (19, 87 min.), Karolis Chvedukas (20 min.), Povilas Lukšys (63, 82 min.), Audrius Brokas (90+1 min.); „Šiauliai“ - „Mažeikiai“ 2:1 (2:0), įvarčiai: Viktoras Raskovas (16, 30 min.)/Antanas Tautvydas (75 min. iš 11 m).

Komandų rikiuotė:

1. „Ekranas“ (7 pergalės, 2 lygiosios, 1 pralaimėjimas, įvarčiai 24:8 – 23 taškai), 2. „Žalgiris“ (7, 2, 1, 17:7 – 23 tšk.), 3. „Sūduva“ (5, 4, 1, 21:7 – 19 tšk.), 4. „Tauras“ (5, 4, 1, 13:3 – 19 tšk.), 5. „Šiauliai“ (4, 4, 2, 11:10 – 16 tšk.), 6. „Vėtra“ (5, 3, 2, 18:8 – 12 tšk.), 7. „Banga“ (3, 3, 4, 12:11 – 12 tšk.), 8. „Kruoja“ (3, 1, 6, 12:23 – 10 tšk.), 9. „Klaipėda“ (1, 2, 7, 8:25 – 5 tšk.), 10. „Mažeikiai“ (0, 4, 6, 7:18 – 4 tšk.), 11. „Atletas“ (0, 1, 9, 5:27 - -5 tšk.).

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEkranasvėtra