E.Balčiūnaitė - pasaulio čempionato finale

Dohoje (Kataras) prasidėjo pasaulio lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempionatas.

Šiaulietė Eglė Balčiūnaitė 800 m nubėgo per 2 minutes 2,37 sekundės ir, pagerinusi asmeninį rekordą, antrojoje atrankos grupėje buvo tik penkta, tačiau, diskvalifikavus lenkę Angelicą Cichocką, pakilo į ketvirtąją vietą ir sekmadienį bėgs finale.

Greičiau už lietuvę per atrankos varžybas bėgo tik britė Jennifer Meadows (2 min. 00,39 sek.), rusė Marija Savinova (2 min. 00,95 sek.) ir amerikietė Alysia Johnson (2 min. 01,55 sek.).

Septyniolikmetė vilnietė Airinė Palšytė šuolių į aukštį sektoriuje įveikė 185 cm ir liko šešiolikta tarp 20 dalyvių. A.Palšytė tik trečiuoju bandymu peršoko kartelę, iškeltą į 181 cm aukštį, pirmuoju bandymu peršoko 185 cm, tačiau 189 cm aukštis lietuvei nepakluso.

Atrankos varžybų barjero nepavyko įveikti vilniečiui Vitalijui Kozlovui. Jis 800 m nubėgo per 1 minutę 50,92 sek. ir penktojoje atrankos grupėje buvo ketvirtas, o bendroje įskaitoje tarp 27 atletų užėmė 17-ąją vietą. Greičiausiai per atrankos varžybas bėgo Ismailas Ahmedas Ismailas (1 min. 46,69 sek.) iš Sudano, britas Andrew Osagie'is (1 min. 47,40 sek.) ir kitas Sudano atstovas Abubakeras Kaki (1 min. 47,48 sek.).