D.Zubrus atliko rezultatyvų perdavimą, „Devils“ - konferencijos finale

Penktose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) atkrintamųjų Stenlio taurės varžybų Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse Dainiaus Zubraus Naujojo Džersio „Devils“ klubas antradienį svečiuose 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) nugalėjo Filadelfijos „Flyers“ ekipą, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1 bei pirmą kartą nuo 2003 metų žais konferencijos finale.

Pirmąjį pusfinalio mačą išvykoje „Devils“ varžovams pralaimėjo po pratęsimo 3:4 (1:1, 1:2, 1:0, 0:1), o antrajame sugebėjo iškovoti pergalę - 4:1 (0:1, 0:0, 4:0). Trečiosiose rungtynėse savo arenoje Naujojo Džersio komanda privertė „Flyers“ pasiduoti po pratęsimo 4:3 (2:1, 0:1, 1:1, 1:0), o ketvirtajame mače namuose dviejų lietuvio įvarčių dėka triumfavo 4:2 (2:2, 1:0, 1:0).

Antradienio rungtynėse per mažiau nei 15 (14:43) žaidimo minučių „Devils“ puolėjas atliko rezultatyvų perdavimą (įvartį trečiajame kėlinyje (45:00) pelnė Ilja Kovalčiukas), nė karto nemetė į varžovų vartus ir išvengė baudos minučių.

Iš viso per 12 atkrintamųjų Stenlio taurės varžybų mačų D. Zubraus sąskaitoje - 3 įvarčiai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 10 baudos minučių.

Likusių įvarčių autoriais nugalėtojų gretose antradienį tapo Bryce'as Salvadoras (9:27) ir Davidas Clarksonas (12:45), o arenos šeimininkai pirmavo po Maxime'o Talboto (7:18) įvarčio.

Naujojo Džersio ekipos vartininkas 40-metis kanadietis Martinas Brodeuras atrėmė 27 varžovų metimus iš 28.

„Devils“ ledo ritulininkų varžovas Rytų konferencijos finale gali paaiškėti jau trečiadienį, po šeštųjų pusfinalio rungtynių tarp Vašingtono „Capitals“ bei Niujorko „Rangers“ komandų. Pastaroji ekipa serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-2.