Dziudo čempionate - ambicingų jaunuolių staigmenos

Lietuvos dziudo čempionate Kaune ne visus favoritus lydėjo sėkmė - be aukso medalio liko dviejų olimpiadų dalyvis Albertas Techovas.

Atėnų ir Pekino žaidynėse jėgas išmėginęs vilnietis A.Techovas (svorio kategorija iki 66 kg) šalies pirmenybių finale pralaimėjo aštuoneriais metais jaunesniam kauniečiui Vytautui Skilinskui. Lemiamoje dvikovoje varžovo pranašumą turėjo pripažinti ir Alberto brolis Alanas (iki 81 kg) - daugkartinis Lietuvos čempionas nusileido kitam sostinės atletui, dešimčia metų jaunesniam Radvilui Matukui.

„Matyt, naujieji čempionai ambicingiau, atkakliau siekė tikslo. Be to, V.Skilinskas ir R.Matukas rengiasi Europos jaunimo iki 23 metų pirmenybėms, todėl yra geros sportinės ir kovinės formos“, - sakė dienraščiui Lietuvos dziudo federacijos (LDF) generalinė sekretorė Lolita Dudėnienė.

Kitaip nei broliai Techovai buvo nusiteikę Kauno klubo „Danas“ lyderiai Marius Paškevičius (daugiau nei 100 kg) ir Karolis Bauža (iki 90 kg): pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas M.Paškevičius finale įveikė 13 m. jaunesnį vilnietį Tomą Mečkovskį, o Europos pirmenybėse 3-iąją vietą užėmęs K.Bauža - keturiais metais jaunesnį Kauno rajono atstovą Edviną Rajuncą.

Trečiąjį aukso medalį „Danui“ (vyriausiasis treneris Petras Vinciūnas) pelnė Marius Labalaukis (iki 100 kg).

Kauno dziudo meistrai iškovojo iš viso 9 aukso medalius: vyrai - penkis, moterys - keturis. Čempionais taip pat tapo Gintaras Aleknavičius (iki 73 kg) ir Rasa Gasiulytė (iki 63 kg), Giedrė Šileikaitė (iki 70 kg), Raimonda Gedutytė (iki 78 kg) bei Sandra Jablonskytė (daugiau nei 78 kg).

Vilniečių sąskaitoje - 4 nugalėtojų titulai: be R.Matuko, pirmąsias vietas užėmė Andrejus Klokovas (iki 60 kg) ir Veslava Grigorovič (iki 48 kg) bei Svetlana Vetrova (iki 52 kg). Vieną aukščiausią apdovanojimą pelnė Panevėžio atstovė - Justina Skačkauskaitė (iki 57 kg).

Komandų varžybose triumfavo jungtinio Vilniaus ir Kauno sporto klubo „Kario kelias“ vyrai bei Kauno „Ryto saulės“ moterys.

Šiame straipsnyje: danasPaškevičiusBauža