Dviratininkų piramidę aižo nesutarimai

Žinomas dviračių sporto specialistas Valerijus Konovalovas kovą siūlė statyti paminklus treneriams, ugdantiems jaunimą, o šiandien kolegos gali jį atstatydinti.

Trenerių posėdžiai - aštrūs

Beveik prieš du mėnesius Panevėžyje įvykusiame Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) ataskaitų suvažiavime buvo pabrėžta, kad, nepaisant sunkumų, reikalai klostosi neblogai, šios olimpinės sporto šakos prestižas labai pakilo, rezultatai - geri.

Šiandien Vilkaviškyje rengiamas LDSF trenerių tarybos išplėstinis posėdis, kuriame, be kita ko, ketinama iš šalies moterų ir vyrų dviračių plento rinktinių vyriausiojo trenerio pareigų atšaukti V.Konovalovą bei pareikšti nepasitikėjimą LDSF generaliniu sekretoriumi Antanu Taučiumi. Pranešimas apie tai buvo paskelbtas oficialioje federacijos interneto svetainėje.

„Netenkina tai, kaip skirstomos lėšos. Didžiausi kąsniai tenka elitui, o jaunių rinktinės nėra už ką nuvežti į tarptautines varžybas. Ką kalbėti apie perspektyvą, jeigu jau jaunučiai žino, kad jų ateitis - be aiškaus tikslo? Ardoma mūsų dviračių sporto piramidė. Generalinis sekretorius A.Taučius su tuo taikstosi. Tai - ne vien mano nuomonė. Šia tema jau aštriai pasikalbėjome federacijos vykdomojo komiteto posėdyje. Problemų nenutylėsime ir šį kartą, nes jos įsisenėjo“, - sakė LDSF vykdomojo komiteto (VK) narys ir trenerių tarybos pirmininkas Kęstutis Česaitis.

Tačiau V.Konovalovas, į kurį dabar nutaikytos ietys, per LDSF suvažiavimą buvo būtent jaunųjų sportininkų užtarėjo pozicijoje.

„Iš kur atsirado Edita Pučinskaitė, Diana Žiliūtė, Rasa Leleivytė? Ar kada nors Lietuvos jaunių rinktinei kas nors davė pinigų? Kiek pinigų skiriama jaunimui dviračiams ir transportui įsigyti? Nulis. Kiek nupirkta specialios dviratininkų aprangos, kiek atsiranda pinigų rezervui? Reikia paminklus statyti tiems, kurie ugdo jaunuosius dviratininkus“, - tvirtino V.Konovalovas.

Įžvelgia asmeniškumus

„Mes Valerijaus gal ir neatstatydinsime, nebalsuosime už akių, nes jis išvykęs į varžybas Kinijoje. Be to, pats yra pareiškęs, kad planuoja atsisakyti pareigų plento rinktinėse“, - paaiškino K.Česaitis.

„Manau, kad visa tai - asmeniškumai, tendencingas kelių žmonių nepasitenkinimas V.Konovalovu, manimi. Gal kas nors nori grįžti į darbą federacijoje? Mano žiniomis, dauguma trenerių yra kitos nuomonės nei posėdžio iniciatoriai. Vyksiu į Vilkaviškį, tikiuosi, viską išsiaiškinsime“, - teigė A.Taučius.

„Panevėžiečiai nesuinteresuoti prieštarauti V.Konovalovui ar A.Taučiui, nes, palyginti su kitais šalies dviračių sporto centrais, labai gerai gyvena“, - pridūrė K.Česaitis.

LDSF viceprezidentas, dukart olimpinis čempionas Gintautas Umaras tikisi, kad nesutarimai bus išanalizuoti nesikarščiuojant ir laimės ne emocijos, o konkretūs argumentai.

„Trenerių susirinkimuose dažnai kyla diskusijų, pareiškiama įvairių nuomonių, tačiau nė viena iš jų nėra galutinė. Tai, ką aptars ir nuspręs posėdžio Vilkaviškyje dalyviai, vėliau apsvarstysime federacijos vykdomajame komitete. Jei bus klausimų dėl konkrečių specialistų, tai irgi nepaliksime be dėmesio. Bet kokiu atveju aš nesu revoliucijų šalininkas ir manau, kad jos šiuo metu nereikalingos“, - pabrėžė G.Umaras.

Moterims vadovaus moteris?

Dienraščio žiniomis, jei V.Konovalovas pasitrauktų iš šalies moterų dviračių plento rinktinės, viena realiausių kandidačių į vyriausiosios trenerės pareigas būtų 1998 m. pasaulio čempionė, 1999 m. „Tour de France“ lenktynių nugalėtoja, 2000-ųjų pasaulio taurės ir Sidnėjaus olimpiados bronzos medalio laimėtoja Diana Žiliūtė.

Šių metų vasarį D.Žiliūtė pranešė dėl klastingos virusinės ligos baigianti profesionalės karjerą ir dviratį iškeitė į Italijos komandos „Safi-Pasta Zara“ sporto direktorės kėdę.

Tačiau tituluotoji dviratininkė 2008-aisiais gavo trenerės diplomą, o viename interviu yra pareiškusi, kad tapti Lietuvos rinktinės vairininke yra jos svajonė.

„Norėčiau, kad žmonės, atrenkantys kandidatūras į nacionalinės dviračių komandos vadovus, atkreiptų dėmesį ir į mane. Nežinau, pagal kokius kriterijus skiriamas rinktinės treneris, bet jei man būtų pasiūlytas šis postas, bėgčiau jo pasiimti išskėtusi rankas“, - šiemet kovo pradžioje sakė D.Žiliūtė.

2004-aisiais, Atėnų olimpiados išvakarėse, tarp tituluotosios dviratininkės ir V.Konovalovo perbėgo juoda katė, kai D.Žiliūtė nebuvo įtraukta į šalies rinktinę. Sportininkės ir trenerio santykiai nebuvo krištoliniai ir prieš tų metų pasaulio čempionatą bei 2008 m. Pekino vasaros žaidynes.


Šiame straipsnyje: KonovalovasŽiliūtėTaučius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių