Dviračių rinktinės laukia permainų

Lietuvos moterų ir vyrų dviračių plento nacionalinių rinktinių rezultatai neatitinka joms skiriamų lėšų, todėl šioms komandoms bus ieškoma naujų vairininkų.

Gegužės 8 d. Vilkaviškyje surengtas Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) trenerių tarybos išplėstinis posėdis. Jame, be kita ko, planuota iš šalies moterų ir vyrų dviračių plento rinktinių vyriausiojo trenerio pareigų atšaukti Valerijų Konovalovą bei pareikšti nepasitikėjimą LDSF generaliniu sekretoriumi Antanu Taučiumi.

„Netenkina tai, kaip skirstomos lėšos. Didžiausi kąsniai tenka plento lenktynių elitui, bet aukštų rezultatų nėra, o jaunių rinktinės nėra už ką nuvežti į tarptautines varžybas. Ardoma mūsų dviračių sporto piramidė ir generalinis sekretorius A.Taučius su tuo taikstosi“, - prieš posėdį sakė portalui LDSF vykdomojo komiteto (VK) narys ir trenerių tarybos pirmininkas Kęstutis Česaitis.

Dėl lėšų proporcijų diskutuota ir kovo mėnesį Panevėžyje įvykusiame LDSF ataskaitų suvažiavime, kuriam 2010-ųjų programas buvo pateikę moterų plento ir treko rinktinių strategai V.Konovalovas bei Antanas Jakimavičius. Trekinininkių treneris stebėjosi, kad jo komandai, per pastaruosius kelis metus iškovojusiai svarių trofėjų, pinigų skirta mažiau nei plento lenktynininkių reikmėms. Tąkart atsižvelgta į pasiūlymą peržiūrėti šių rinktinių finansavimą.

K.Česaitis informavo, kad šį kartą posėdyje nuspręsta siūlyti sušaukti LDSF neeilinį suvažiavimą ir jame aptarti susikaupusias problemas.

„Klausimą dėl V.Konovalovo atidėjome, nes šis specialistas buvo išvykęs į varžybas Kinijoje. A.Taučius dalyvavo posėdyje, jam treneriai išsakė tai, kas opiausia, nors generalinis sekretorius tikriausiai ir pats daugumą tų rūpesčių gerai žino. Lauksime A.Taučiaus išvadų“, - teigė K.Česaitis.

„Posėdis buvo korektiškas, dalykiškas, be nepagrįstų kaltinimų, asmeniškumų. Treneriai mato, kad federacijos darbe yra taisytinų dalykų ir siūlo ieškoti išeičių. Plento rinktinės pasaulio čempionatuose jau senokai nedžiugina, o dabartinę padėtį moterų komandoje, kuri anksčiau buvo tarp lyderių, pavadinčiau katastrofiška“, - kalbėjo trenerių susirinkime dalyvavęs LDSF viceprezidentas, dukart olimpinis čempionas Gintautas Umaras.

Paskutinį kartą pasaulio taurės varžybų ar planetos čempionato prizininkais mūsų šalies plentininkai tapo prieš dešimtmetį.

2000-aisiais pasaulio taurę iškovojo Diana Žiliūtė. 2001-aisiais iš  Portugalijos planetos čempionato auksą parvežė Rasa Polikevičiūtė, sidabrą - Edita Pučinskaitė, jaunimo lenktynių bronzą - Diana Elmentaitė. 2002-aisiais pasaulio pirmenybėse Belgijoje vaikinų (iki 23 metų) varžybas laimėjo Tomas Vaitkus.

Portalo žiniomis, jei V.Konovalovas pasitrauktų iš šalies moterų dviračių plento rinktinės, viena realiausių kandidačių į vyriausiosios trenerės pareigas būtų 1998 m. pasaulio čempionė, 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiados bronzos medalio laimėtoja D.Žiliūtė.

Šių metų vasarį D.Žiliūtė pranešė baigianti profesionalės karjerą ir dviratį iškeitė į Italijos komandos „Safi-Pasta Zara“ sporto direktorės kėdę. Tačiau sportininkė 2008-aisiais gavo trenerės diplomą ir yra pareiškusi, kad tapti Lietuvos rinktinės vairininke yra jos svajonė.


Šiame straipsnyje: KonovalovasTaučiusŽiliūtė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių